Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Silná auta má ráda, za volant nesedne. Přestože absolvovala „čtyřletý rychlokurz“. Lucie Bílá totiž…

17.12.2017
Silná auta má ráda, za volant nesedne. Přestože absolvovala „čtyřletý rychlokurz“. Lucie Bílá totiž…

Foto: archiv

Popisek: Lucie Bílá přišla popřát Vlastovi Korcovi hodně štěstí

Zpěvačka Lucie Bílá se vedle silných aut ukazuje ráda, naposledy vedle moderátora Vlasty Korce. Za volantem ji ale nevidíme prakticky nikdy. Co je za tím?

To, že někdo řídí automobil, se dnes bere prakticky jako samozřejmost. „Řidičák“ si neudělá snad jen naprostý asociál, nebo ten, který má z řízení z nějakého důvodu obrovský respekt. Právě Lucie Bílá byla přesně ten případ. Už jako naše národní pěnice se nechávala všude vozit, což muselo být pro zpěvačku koncertující po celé republice pěkně nepraktické. Lucie měla jistě prostředky pro to najímat si řidiče a dodneška je má, přesto si za volant vlastně nesedne. 

Čtyřletý rychlokurz řízení

Lucie Bílá ale není neřidič. Autoškolu prý začala dělat někdy v roce 2001 a běžný rok jí rozhodně nestačil. Lucie žertem uvádí, že měla „čtyřletý rychlokurz“, což asi říká vše. Autoškolu dělala u tatínka svého manažera, který provozoval autoškolu, a asi jen díky tomu ji prý udělala. Sama o sobě totiž přiznává, že udělat kurz nebylo vůbec snadné,  že se příliš bála a že začátky byly velmi těžké. 

Na některé věci prostě nemá

Jak se zdá, Lucie Bílá svůj řidičský ostych neprolomila a třeba nedávno coby řidiče zaměstnala svého dnes už bývalého mladého přítele. Sama ale před lety v MF Dnes uvedla: „Nebojím se přiznat, že na některé věci nemám,“ což je nesmírně sympatické. Řidičů sebevrahů totiž  potkáváme každý den na silnicích až  příliš. 

Vzhůru na Dakar

Lucie Bílá přesto tráví v automobilu značný čas, ale coby spolujezdec. Jak ale sama říká, umí se zde perfektně zabavit a spolujezdcem je ten nejlepší. A coby spolujezdec se nedávno ukázala vedle moderátora Vlasty Korce, který nemá v plánu nic menšího, než jet pověstnou rallye Dakar, a to škodovkou: „Mým hlavním úkolem je podívat se za dakarskou oponu. Budu divákům zprostředkovávat to, co běžně na rallye Dakar nevidí. Podíváme se třeba do dakarské kuchyně, jak to vypadá v bivaku a podobně,“ říká Vlasta Korec. 

Od ručních prací k rallye

A jakou roli hraje v takto chlapské záležitosti Lucie Bílá? O Lucii Bílé se ví jednak, že miluje ruční  práce, tedy hobby pro hvězdu showbyznysu celkem ojedinělé a že uctívá nejrůznější talismany a amulety: „Říká se, že kdo si hraje, nezlobí. Tak já si teda hraju a zlobím, ale mám ruční práce ráda. Je to taková moje radost a dělá to i lidem radost. S Vlastíkem jsme spřízněné duše, a protože jde do extrémních podmínek, tak jsem mu přinesla vlastnoručně vyrobený růženec ze svárovských perel, aby mu přinesl štěstí,“ prohlásila Lucie Bílá. Jak je vidět, Lucie nejenom že prakticky neřídí, ale neužije ji ani na jízdu vozem v drsných podmínkách: „Není to žádná legrace, a přestože už dělám hodně mužských věcí, pěkně bych se teda bála s ním jet. Ale mám rozum, tak zůstanu pěkně doma,“  řekla jasně. 

Rallye není pro pěnice

Ale Lucie Bílá má recht. Tahle rallye asi není nic pro ženy: „Je to náročné především psychicky, ale i fyzicky. Vstává se velmi brzy a spát se chodí velmi pozdě. Na začátku, když jsou závodníci plní sil, se ujede i šest kilometrů denně. Ke konci naopak třeba jen sto. Za volantem jsme někdy i dvanáct hodin a spíme maximálně pět,“ řekl Vlasta Korec, který se tímto způsobem účastní rallye už po několikáté.

 

Náplast na bolest jménem Dakar

Vlasta Korec je ženatý muž a je celkem jasné, že se o něj během takto náročného závodu jeho manželka bojí a příliš nejásá, když podesáté řekne, že se závodu zúčastní, byť coby pozorovatel: „Abych mohl jezdit, snažím se samozřejmě o rodinu pravidelně pečovat. Je třeba jim to nějak vynahradit. No a letos jsem k desátému výročí naší svatby překvapil rodinu dovolenou v New Yorku. Taková malá náplast na tu „velkou bolest“ jménem Dakar…“ prohlásil Vlasta Korec.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková