Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Urážlivé a poškozující články na Karla Gotta. Brání se, že je svéprávný. Kdo se mu mstí a proč

16.12.2017
Urážlivé a poškozující články na Karla Gotta. Brání se, že je svéprávný. Kdo se mu mstí a proč

Foto: ČRo / Facebook

Popisek: Karel Gott

Minulý týden jsme upozornili na podivný útok bulvárního tisku vůči Karlu Gottovi a jeho manželce. Z ničeho nic oživil několik let starou kauzu, týkající se jeho letité přítelkyně. Tou je manželka známého herce, zpěváka a režiséra Ondřeje Havelky Alice. Zatímco ale ona, i Karel Gott, vyšli z urputné kampaně se ctí, mezi řádky se skrývala kritika na Gottovu partnerku Ivanu. Ta údajně měla bránit tomu, aby se její muž dále stýkal s ženou, která mu podle různých indicií dosud není lhostejná.

Dosud byla celá kauza pouhými spekulacemi, odvozenými z dávno známých faktů či výroků jednotlivých aktérů, včetně samotného Karla Gotta. Některé bulvární deníky zveřejnily buď známé pasáže z  knihy Když milenky pláčou nebo videa a fotografie, pořízené pro změnu Alicí Kovácsovou. 

Jsem svéprávný!

Nyní se ovšem ozval samotný Mistr. Na svém Facebooku tento týden zveřejnil důležité  prohlášení. V něm konstatuje, že nebývá zvykem, aby reagoval na články bulvárních médií. Výjimku ovšem učinil právě proto, že se v denících Blesk a AHA objevily urážlivé a poškozující články, týkající se jeho ženy Ivany. Ta mu podle nich měla v mobilním telefonu údajně blokovat kontakty, dokonce i na dceru Dominiku  nebo bývalého řidiče Oldřicha  Havránka. Proti tomu se ale Karel  Gott  razantně ohradil: „Jsem  svéprávný člověk, který o svém životě rozhoduje sám a sám určuji, komu dám telefonní číslo. Proto nepřipustím, aby dva klíčoví redaktoři deníku Blesk Michaela Remešová a  Luboš  Procházka, kteří jsou pod články posledních dnů podepsáni, dál cíleně a lživě útočili na moji ženu, tedy i na mne.“

 

Neúnosná situace

Poté Karel Gott dedukuje, proč proti němu nyní tyto bulvární deníky vedou kampaň. Podle něj byli zvyklí na to, že mu mohli kdykoliv zavolat, častokrát prý i v pozdních nočních hodinách a přesto se  jim vždy  snažil vyjít vstříc a odpovídal jim na jejich dotazy. Když to však překročilo únosnou mez, změnil si číslo a najal si tiskovou mluvčí Anetu Stolzovou, aby se ujala veškeré komunikace s novináři. „Proto konání zmíněných redaktorů  v posledních měsících vnímám  jako útok a troufám si říci i mstu za to, že s nimi již nekomunikuji napřímo, ale prostřednictvím své tiskové mluvčí. Vzhledem k tomu, že je již situace neúnosná, navíc s psychickým dopadem na celou moji rodinu, včetně nezletilých dcer, předal jsem tyto uměle vytvořené mediální kauzy svému právnímu nástupci,“ uvádí Gott na svém Facebooku.

 

Jak to asi skončí?

Jeho fanoušci na toto rozhodnutí reagují velmi pozitivně a v převážné většině jsou přesvědčeni, že  je správné. Nicméně, i tentokrát, podobně jako na dalších diskusních fórech, se najdou lidé, kteří mu dávají najevo, že nejsou jeho manželkou zrovna nadšení.  A jakkoliv je kauza Gott-Kovácsová  evidentně uměle přiživovaná, i bulvární novináři si musí dávat velký pozor na to, co zveřejní. Nemluvě o tom, že jejich vydavatelství mají k dispozici erudované právníky a ti analyzují, co smí či nesmí být zveřejněno. A pokud už to bulvár skutečně přepískne, dříve či později problematický článek stáhne. Jenže to se nestalo a v Blesku se nadále lze dočíst spekulace, že Gottova manželka  neunesla sokyni a po letech dala manželovi ultimátum. Zdá se tedy, že si je Blesk dosti jistý a svoji kampaň má zřejmě podloženou nějakými zásadními informacemi. Bude proto velmi zajímavé sledovat, zda celá  kauza  nakonec vůbec skončí  u soudu či pouze nějakou mimosoudní dohodou, třeba výměnou za to, že příště vydavatelství zveřejní o Karlu Gottovi a jeho ženě  vlídnější informace.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová