Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Chodí tam všechny, ale úpěnlivě to tají. S výjimkou Vondráčkové. A pár hvězdiček muzikálů

15.12.2017
Chodí tam všechny, ale úpěnlivě to tají. S výjimkou Vondráčkové. A pár hvězdiček muzikálů

Foto: Klinika Este

Popisek: Muzikálové zpěvačky Michaela Gemrotová (představitelka hlavní role v muzikálu Fantom opery, Angelika a Ples upírů), Eliška Ochmanová (Ples upírů, Sněhová královna) a „jejich prsař“ na večírku kliniky Este

Plastické operace jsou i u nás stále dostupnější. V showbyznysu to pomalu vypadá tak, že kdo nějaký ten zákrok neabsolvoval, je divný. Proto se to na večírku u příležitosti oslav dvacátých narozenin asi nejznámější pražské kliniky celebritami jen hemžilo. Výčet toho, jak právě jim upravili plastičtí chirurgové fasádu, od nich ale nečekejte.

Ačkoliv je cena za plastické operace stále vysoká, přes to se přiblížila normálním smrtelníkům a jít „na plastiku“ dnes může mnoho z nás. Plastičtí chirurgové tak mají i u nás o práci postaráno. Operuje se kde co, nejčastěji si lidé ale přejí vypadat mladší a být štíhlejší. Zákroky plastického chirurga jsou velmi obvyklé i mezi našimi celebritami. I druhořadá hvězdička modelingu, nebo rádobymoderátorka si může zajít na zvětšení poprsí, „nafouknutí“ rtů, nebo odsátí tuku. A ačkoliv se snaží hvězdy, co jde, „vybártrovat“ výměnou za uvedení svého jména, v tomto případě kliniky krásy uvádějí jména svých hvězdných klientů jen velmi omezeně. 

Výjimek je jen pár

To se týká hlavně omlazujících zákroků, třeba k tomu nejčastějšímu, tedy k botoxovým injekcím se přizná opravdu jen málokdo. S tím, že některá celebrita absolvovala lifting, se také nikdo nesvěřuje, ačkoliv děsivě napnuté tváře až někam do půli hlavy, nebo ledové rysy neschopné se usmát mluví zcela jasně. Vyhlazený obličej, který kontrastuje s žilnatým krkem, který plastičtí chirurgové ještě tolik omladit neumí, dává tak najevo, že minimálně jedno vytažení kůže proběhlo. A takový botox si přitom dnes dávají píchat už ženy, kterým ještě ani nebylo třicet. V období kultu věčného mládí je strach z prvních vrásek zřejmě příliš děsivý. Ale opět, s tímto zákrokem se málokdo chlubí. Velkou výjimkou je taková Petra Janů, která klidně přizná, že je na plastické chirurgii pečená vařená. 

Silikony coby schody ke slávě

Doba přeje umělým vylepšením, a tak silikony, či nějak jinak chirurgicky upravené poprsí, jsou dnes také velmi obvyklé. V tomto případě je hned několik celebrit, které si hrají na to, že jim větší poprsí narostlo přes noc a zatloukají a zatloukají. Pak je ale hned několik těch, které se s prací chirurga pochlubí. Pokud jsou dostatečně slavné, mají zákrok v hodnotě několika desítek tisíc zdarma. Stačí se pouze nechat nafotit v prádle a narostlý hrudník pořádně ukázat. Mnohé české celebrity dokonce na silikonech postavily svou kariéru. Třeba o modelkách Dominice Mesárošové a Vlaďce Erbové by se bez toho, že si hrudník patřičně přifoukly, příliš nevědělo. 

Věčně mladá Helenka

Pražská klinika Esté je jednou z nejvyhlášenějších. Založil ji docent Jan Měšťák, dnes na ní působí i jeho syn Ondřej. Mimochodem, velmi pohledný, a to zřejmě od přírody věčně chlapecký zjev mu byl dán do vínku. Klinika pořádala večírek ke svým dvacetinám, na kterém se to hemžilo celebritami. Přišla také Helena Vondráčková, která rozhodně nevypadá jako někdo se sedmdesátkou na krku. Helena ale oficiálně přiznala, že si nechala pozvednout víčka, zvětšit ňadra a povytáhnout kůži na krku. Jinak je její vzhled prý kombinací zdravé stravy a dobrých genů. Topmodelka Tereza Maxová tvrdí, že žádný zákrok neabsolvovala, i když prý má pro plastiky pochopení: „Plastická operace může být životně důležitá a může pomoci získat lidem sebevědomí po úrazech či vážných onkologických onemocněních. Proto si vážím práce nejen pana docenta Měšťáka, ale všech jeho kolegů,“ vyjádřila se.

 

Helena Vondráčková, která se zvětšením poprsí netají, obklopená fotografem Šimandlem a najznámějším plastickým chirurgem Janem Měšťákem

Operace může být i úleva 

Přišly ale i hvězdy muzikálů, které se s vylepšením od Este pochlubily ještě rády. Muzikálová zpěvačka Michaela Gemrotová zde podstoupila zákrok před dvěma lety: „Pokud jde o dobře a dlouhodobě zváženou operaci, přijde obrovská radost a svým způsobem úleva. Vyřeší se třeba i psychický problém. Žena se stane sebevědomější.“ Michaela si nechala zvětšit prsa a je nadšená: „Už konečně neřeším, že mám malá prsa. Neřeším, že si nemohu vzít vysněné šaty. Neřeším, že se necítím v některém oblečení nesvá nebo nedobře. Ideální by bylo, kdyby se moje tělo narodilo tak jak je teď, ale nenarodilo, měla jsem ho ráda i před tím, ale teď se cítím šťastnější. Ať to klidně někomu připadá malicherné, kdo nepoznal, nemůže pochopit.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková