Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Antisemita žere psy... Respektive, prý hnusně týral chudáka mopse. Jenže je to jinak

16.12.2017
Antisemita žere psy... Respektive, prý hnusně týral chudáka mopse. Jenže je to jinak

Foto: Facebook

Popisek: Adam B. Bartoš

Adam B. Bartoš je známý svým nepřátelským postojem k Židům v českém veřejném prostoru. Dělá jejich seznam, píše o nich, mluví o nich. Je označován za extrémistického antisemitu, v současné době čelí soudnímu stíhání za vydávání svých knih. To ale ještě neznamená, že bychom o něm měli lhát. Úplně postačí, že je odporný antisemita ( a to je, o tom není pochyb, byť veřejně činné osoby, které se nalézají na jeho seznamu, to leckdy považují spíše jistý druh pocty a ´potvrzení´svého veřejného významu), to s tím psíkem asi bylo trochu jinak... Prostě, nejsme (a nebuďme) jako on / oni.

Zpravodajský server Info.cz přišel s šokujícím svědectvím o tom, jaká je Adam B. Bartoš zrůda v lidském těle. Podle jejich tvrzení Adam B. Bartoš svou nedbalostí týral vlastního psa. „Jednoho únorového dne našla Jana (plné jméno redakce INFO.cz na žádost neuvádí), vzděláním veterinární sestra, na internetu inzerát. Kdosi v něm nabízel fenku mopse. „Domluvila se s nějakým pánem a za pár dnů si pro pejska jela. V tu chvíli jsem netušila co si dovezu domů,“ uvádí server případ jako pohádku na dobrou noc.

V jakém stavu byl pes?

„Byla posetá boláky a strupy, napůl slepá. Vážila tři kilogramy, tedy o polovinu méně, než by takový pes měl mít. Původní majitel? Adam B. Bartoš,“ uvádí Info.cz a hned v následujícím odstavci popíše to, že Bartošova politická strana Rozumní ve volbách dokonale propadla a že Bartoš nyní spolupracuje na prezidentské kampani Petra Hanniga. „Fenka každý den bere léky a musí mít speciální stravu, pokud by se původní majitel Adam B. Bartoš staral o psa líp, chodil s ním k lékaři na běžné prohlídky, a řešil problém včas, nikdy by se pes nedostal do takového stavu,“ uvádí dále Info.cz.

A co na to Adam B. Bartoš?

„Jsem zvyklý na ledacos, média mne špiní, jak mohou, mám nálepku antisemity či nácka, ale jsou to pořád mediální útoky v rovině politické, které lze do jisté míry pochopit jako součást politického boje. Když to ale přejde do osobní roviny a média se ze mne snaží učinit lidskou zrůdu, byly už překročeny všechny meze,“ řekl Bartoš a dodal: „Je to nejsprostší útok, jaký si mohli vymyslet, a to dva dny před soudem, který mne čeká ve věci vydávání mých knih.“

Fenka byla nemocná

Dále Adam B. Bartoš tvrdí, že fenka Bibi měla v roce 2016 velmi vážné kožní problémy, které mopsové mívají. Jelikož si s nemocí nevěděli rady, obrátili se Bartošovi o pomoc na Internet, kde hledali člověka se zkušenostmi a ochotou se psa ujmout. Ozvala se již zmíněná Jana. V roce 2016 si psa převzala s tím, že je veterinární sestra, že má s léčbou nemoci zkušenosti a že má kontakty na lidi z alternativního léčení mezi veterináři. Proces léčby ji tak vyjde o mnoho levněji. Podle Bartoše jí tedy psa po domluvě předali.

Nová majitelka informovala průběžně o zlepšování stavu

Celý rok a půl si, jak tvrdí Bartoš, nová majitelka dopisovala s jeho manželkou. Veterinární sestra jim často posílala fotografie, kde ukazovala zlepšování zdravotního stavu Bibi. Naposledy jim, tvrdí Bartoš, psala před několika týdny. Pak se odmlčela. A následně přišel článek ze serveru Info.cz a následně i v deníku Blesk. Celou korespondenci mezi novou majitelkou psa a vlastní manželkou má Adam B. Bartoš k dispozici.

Psa jsme léčili

„My psa léčili rok a půl. Veterináři nám tvrdili, že má alergie na trávu či obiloviny v potravě, ale ani drahé zahraniční krmivo či speciální pelíšky nezabíraly. Bibi ale byla veselá a těšila se s námi do poslední chvíle, i když jí srst nepříjemně svědila. Psa jsme měli celé dětství, naše rodina i rodina manželky. Psa jsme si proto pořídili i při zakládání naší rodiny. Bibi s námi a dětmi prožila čtyři roky v úplné pohodě a všichni jsme se z ní těšili. Cca poslední 1,5 roku jsme řešili neustupující kožní problém, s kterým bylo spojené drbání.“ uvádí k obviněním Adam B. Bartoš a dohaduje se, že kauza přišla účelově jen proto, aby poškodila jeho. Případně pak skrze něho kandidaturu Petra Hanniga.

Stav psa nebyl špatný

Ve své obhajobě píše Adam B. Bartoš, že s Bibi navštívil sedm specialistů. „Aplikovali jsme různé léky, mazali ji, koupali několikrát týdně. Kupovali jsme speciální krmiva bez obilovin a kuřete, jen se zvěřinou. Výsledky se přesto nedostavovaly,“ uvádí Bartoš a dokládá i na citacích z korespondence s novou majitelkou stav psa po převzetí. Tvrdí, že psa, kromě zmíněné kožní nemoci, netrápilo nic jiného. Netrpěl slepotou, nebyl podvyživený. Vážil 4,5 kilogramu, ne zmíněné 3 kilogramy.

Neměli jsme na to

Velmi nákladnou léčbu mladá rodina s dětmi finančně nezvládala. Proto se Adam B. Bartoš obrátil o pomoc v inzerátu na Internetu, kde pro Bibi hledal pomoc. „Nákladnou léčbu nad rámec výše popsaného jsme si právě z finančních důvodů nemohli dovolit. Věřili jsme proto, že někdo jiný by si s mopsem věděl rady více. Veterinární sestra evidentně věděla, proto se jí po roce a půl podařilo to, co nám ne. Za to jsem jí vděčný. Že se ale nechala propůjčit k podlému mediálnímu útoku na moji osobu, jí ale odpustit nemohu.“

Žaloba na server Info.cz

Na závěr svého textu server Info.cz uvedl, že zaslal Adamovi B. Bartošovi dotazy týkající se případu a že Bartoš na ně nereagoval. Toto tvrzení Bartoš napadl s tím, že mu žádné otázky nepřišly. Proto, i pro samotný obsah článku, se rozhodl vůči serveru postupovat za pomoci právních kroků. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb