Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Válka o lýtka. Biatlonová královna Koukalová mluví o bejkárnách i dopingu, olympiáda je nejistá

13.12.2017
Válka o lýtka. Biatlonová královna Koukalová mluví o bejkárnách i dopingu, olympiáda je nejistá

Autor: Facebook

Popisek: Gábina Koukalová trénuje nyní v rakouském Obertilliachu, fanouškům píše a posílá pusu

Zimní olympiáda v Pchjongjangu se blíží a jak to tak vypadá, s velkou pravděpodobností bez naší biatlonistky číslo jedna, Gabriely Koukalové. Ta vede spor s trenérem reprezentace Ondřejem Rybářem, jde o pokyny pro styl jízdy. Co se kolem krásné závodnice, miláčka národa, v současné době děje? MF Dnes dala právě reprezentačnímu trenérovi, zatímco pro Sport se vyjádřila sama Gábina.

Minulou sezónu si Gabriela vyloženě užívala a vypadalo to, že se stane na olympiádě naším želízkem v ohni. Bohužel, Gabriela se necítí v poslední době v pořádku. Stěžuje si hlavně na bolest lýtek. A pro ni má také své vysvětlení: „Myslím si, že mi k tomu problému výrazně dopomohla změna techniky jízdy na lyžích, o kterou jsem se v posledních dvou letech snažila na základě pokynů, které jsem dostala,“ konstatovala. „Nebyla jsem přesvědčená, že je to dobře, protože se mi tato technika od začátku zdála velmi náročná na chodidla a lýtka, nevhodná pro závodnici s mou tělesnou konstitucí,“ prohlásila pro deník Sport a dodala: „Neustále jsem se dostávala do výkonu na prsty, čímž achilovku extrémně zatěžuju.“ 

Biatlon se mění

Toto vyjádření se pochopitelně trenérovi Rybářovi nelíbilo. Pro někoho je možná překvapivé, že technika jízdy na běžkách při biatlonu se nějak zásadně mění, ale je tomu tak. Podle Rybáře je třeba se měnícím podmínkám přizpůsobit: „Pokud by chtěl někdo jezdit jako před deseti lety, těžko by se dnes dostával někam dopředu,“ uvažuje Rybář v MF Dnes. To, že by mohl za zdravotní problémy Koukalové, rozhodně odmítá: „Nikomu neříkala, že by ji technika jakkoliv limitovala nebo že je špatná. Její problémy navíc potom po jarním odpočinku propukly v červnu, tedy v době, kdy jsme toho měli na kolečkových lyžích najeto jen minimálně.“ Z Gábinina vyjádření je její bývalý osobní trenér prý zklamaný: „Nebudu na toto téma s Gábinou bojovat. Pouze pokud by se mě to výrazně dotýkalo a někdo se v tom začal hodně babrat, mám spoustu argumentů. Nechci je vytahovat. Procházíte lehkým a těžkým obdobím, ale neměli byste se hrabat v minulosti.“ 

Věří ve svůj návrat

Gábina v současné době trénuje sama, v Rakousku, kde se pokouší o nemožné – o start na olympiádě. I odborníci jí dávají za pravdu, že nyní potřebuje hlavně klid. Sama Gábina prý stále doufá a věří: „Posílám pusu z Obertilliachu všem, kteří mi pomáháte, posíláte energii a společně se mnou nepřestáváte věřit v můj návrat. Moc si toho vážím! A vlastně ji posílám i těm, kteří neustále hledají senzace, snaží se skrze média rozeštvat náš tým nebo za mojí neúčastí ve Světovém poháru hledají nejrůznější bejkárny,“ vzkázala všem na svém Facebooku. V současné době se uvažuje také o variantě, že by Gábina nastoupila jen ve štafetě, která by pro ni nebyla tak náročná jako individuální závody. 

Na příští olympiádě mohla závodit bez Rusek

Při tom na další olympiádě našemu týmu ubude jeden ze zásadních soupeřů, Rusko. Gábina a ostatní členky štafety nedávno získaly po skoro letech medaili, když byly Rusky za doping diskvalifikovány. Gábina se se svým názorem na plošnou neúčast Ruska rozhodně netajila: „Na jednu stranu je fajn, že bylo spravedlnosti učiněno za dost, na druhou mě to mrzí za Evu  Puskarčíkovou a hlavně mou celoživotní kamarádku Jíťu Landovou, která musela minulý rok ze zdravotních důvodů ukončit kariéru. Za téměř celý život u sportu, dřinu a obrovské snažení žádné vzpomínky na úspěch. Nevím jak vy, ale já jsem jednoznačně pro to, aby se z dopingu udělal plošně trestný čin a Rusům se neumožnil start na olympiádě přesně po vzoru letní olympiády! Na závěr bych jim chtěla sdělit, že je ještě jedna meta, která je ještě mnohem důležitější, než vítězství. Jmenuje se čestnost a férový přístup nejen ve sportu ale celkově v životě! Škoda, že tam na to ještě nepřišli!“ Olympiáda začíná za necelé dva měsíce. Držme Gábině palce, aby zde mohla svůj smysl pro čestnost sama ukázat. 

Proslavila v Česku biatlon 

Ještě před takovými deseti lety jsme rozhodně nebyli národ, který by biatlonu nějak urputně fandil. Změnit se to podařilo právě blondýnce Gábině Soukalové, nyní provdané Koukalové, která do tohoto sportu vlétla jako kometa. Ve Světovém poháru prvně zvítězila v sezóně 2012/ 2013, bodovala jak v individuální soutěži, tak ve štafetě. Získala medaile také na olympiádě v Soči, opět ve štafetě a v závodu na 12,5 kilometru.

 

Pozornost poutá také její soukromí. Gábina se provdala za našeho bývalého reprezentanta v badmintonu Petra Koukala, který kariéru ukončil kvůli rakovině varlat. Jako krásná blondýnka s modrýma očima účinkuje v několika reklamách. A jde jí to také před mikrofonem coby zpěvačce. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace