Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pořádný trapásek: Režisér nepoznal velkou hvězdu. Komik a krásná blondýna

11.12.2017
Pořádný trapásek: Režisér nepoznal velkou hvězdu. Komik a krásná blondýna

Autor: ČT

Popisek: Miroslav Hanuš v seriálu ČT Příběhy 1. oddělení

Renomovaný režisér (a v poslední době také populární herec) Miroslav Hanuš stále častěji dokazuje, že je novým a především neokoukaným českým komikem. V talkshow Karla Šípa Všechnopárty předvedl svůj mimořádný vypravěčský talent takovým způsobem, že se publikum nemohlo ani na okamžik přestat smát. Přitom pouze popsal malý trapásek, který se mu díky Všechnopárty přihodil v šatně.

A vůbec se nelze divit, že páteční Všechnoparty opět zvítězila v žebříčku nejsledovanějších pořadů a suverénně dokonce porazila i nejpopulárnější českou komedii S tebou mě baví svět. Karel Šip totiž předvedl s režisérem a hercem Miroslavem Hanušem  jeden z nejlepších komických výstupů tohoto roku.  A stačilo k tomu opravdu málo. Rozšafný Hanuš „pouze“ zavzpomínal na svoji minulou návštěvu ve Všechnopárty a popsal  okamžiky, kdy se v šatně setkal s dalším hostem,  tenistkou Petrou Kvitovou. Nevšední zážitek ovšem spočíval v tom, že naprosto netušil, o koho jde. 

Nic mi to neříkalo...

„Já vůbec neholduju sportu. Já neznám žádný sportovce. A v tom pořadu tehdy vystupovala Petra Kvitová. Dnes už vím, že to je tenistka. Ale tehdy jsem absolutně nevěděl, kdo to je. Ale pod tíhou situace, že jsem muž a měl bych zahájit konverzaci, jsem se představil a  ona mi  odpověděla: „Já jsem Petra Kvitová.“ Nic mi to neříkalo. Ale já jsem přemýšlel, s čím tady ta holka může být. Až pak jsem si všimnul, že s sebou táhne takový talíř. A  napadlo mě, toho se chytnu: „Koukám, máte s sebou nějaký nádobí. To kdybych věděl, tak bych si taky něco vzal. Ale vůbec se to nechytlo. Absolutně se neusmála, spíš tak jako zkameněla,“ vyprávěl Hanuš, zatímco publikum nepřetržitě řvalo smíchem. 

Komik a krásná blondýna

A tak dál přemýšlel. Nakonec dospěl k názoru, že  Všechnopárty navštěvují vedle známých osobností i osobností neznámé, jako je ona, které však mají nějaké zvláštní zaměstnání. A v pohnutí mysli  ho napadlo, že ta krásná blondýna je kovotepkyně,  nejspíše jediná toho druhu v republice. Svůj trapas korunoval tím, že se  jí zeptal: „To jste sama dělala? A ona odpověděla: To jsem vyhrála.“ Hanuš přesto stále netušil, o koho jde a musel rozhovor s neznámou kráskou ukončit, protože už je oba dva volali na jeviště. Tak s nedočkavostí čekal, až se dozví,  kdo je krásná neznámá. Jenže Karel Šíp ji ohlásil slovy: „Vítám tady Petru Kvitovou, kterou samozřejmě nemusím nikomu představovat.“ 

Někdy boduje, jindy to schytá

Není to ovšem poprvé, co Hanuš takto zabodoval. Skvělé jsou i některé jeho výstupy v seriálu Ulice,  v němž léta  figuruje. Když si coby radní Hložánek hrál na Baracka Obamu, byl to podobně nezapomenutelný výstup.  Další body  na žebříčku popularity nasbíral za postavu  kriminalisty  Korejse v kriminálce Případy prvního oddělení. Ve filmu a televizi účinkuje od roku 1983, ale teprve díky Ulici na svůj mimořádný komediální talent upozornil více. V roce 2016 získal Cenu české filmové kritiky za roli  ve filmu Nikdy nejsme sami a byl za ni rovněž nominován na Českého lva.  

 

Ale vůbec si nestěžuje na to, že ho namísto dlouholeté divadelní a režijní práce proslavily až  role „záporáků“. „Není mi to líto. Navíc lidé mají tyto postavy vlastně rádi. Jsou to běžné typy,“ řekl v rozhovoru pro Novinky.cz.   Zároveň však přiznává, že to někdy kvůli roli schytá. Jedna paní mu na ulici vynadala: „Jak můžete být tak sprostý k tak slušnýmu policistovi jako je pan Vetchý?“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace