Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O tom, jak přežil svou smrt, jak přišli o dcerku a jak to zamávalo s rodinou. Známý herec bez obalu

08.12.2017
O tom, jak přežil svou smrt, jak přišli o dcerku a jak to zamávalo s rodinou. Známý herec bez obalu

Foto: TV Prima

Popisek: Pavel Soukup

Herec se sametovým hlasem Pavel Soukup se prý před pár lety znovu narodil. Hlavně o tom, že nyní počítá už čas jinak a jak je hrdý na své děti, vyprávěl v rozhovoru pro MF Dnes.

Pavel Soukup si v roce 2015 sáhl na dno. Ačkoliv byl do té doby zdravým člověkem, poznal, co to je klinická smrt. V ten samý rok mu jednak praskl žaludeční vřed, ale zároveň mu také lékaři odhalili nádor v tlustém střevě: „Přitom jsem byl odjakživa zdravý člověk, sportovec. Ale najednou mě začaly postihovat špatné náhody. Ocital jsem se ve špitálech, čemuž jsem nerozuměl a trochu se vztekal. Jenže pak jsem si vybavil děti na onkologii v Motole, kde jsem jednou v rámci jakéhosi patronátu za seriál Cesty domů rozdával dárky, tu šílenou bezmoc v očích rodičů a doktorů a říkal jsem si, chlape, tobě se zase tolik nestalo. Koneckonců máš to za pár, kdežto tyhle děti — kdoví, co je ještě čeká... Takže jsem si logicky přestal stěžovat. Musím být pánubohu vděčný,“ říká Pavel Soukup v rozhovoru. 

Prožil restart

Na nemoci a na to co, ho potkalo, si kupodivu nestýská, ba právě naopak: „Na průšvih jsem měl zaděláno už od studentských let, aniž bych o tom věděl. Vředová choroba mě však dohnala až v pozdějším věku. Musím přiznat, že se o tom nerad bavím. Doma o tom tak mluvíme. Opravdu mám pocit, že jsem se díky nemoci znovu narodil. Jsem třetím rokem naživu a přirovnal bych to k restartu počítače. Nemůžu říct, že bych se fyzicky cítil bůhvíjak, protože jsem starší, neřkuli starý člověk. Ale celkově je to čím dál lepší,“ prohlásil v rozhovoru pro MF Dnes. 

Přišli o dceru

Pavel Soukup a jeho žena zažili to nejhorší, co se může rodiči stát, přišli o malé dítě. Roční holčičku našli mrtvou v postýlce, zřejmě syndrom náhlého dětského úmrtí: „Opustila nás právě v době, kdy začalo její rajské období roztomilosti. Ale jako rodina jsme to zvládli. Mohli jsme se na všechno vykašlat, rozejít se, ale s Isabelou jsme to nezabalili,“ uvádí v rozhovoru. Není se čemu divit, že když se jim po letech ztratila nejmladší dcera na pláži, byl to pro ně obrovský šok: „Vůbec jsem nevěděl, jestli ji najdeme a jestli potom cestou z Itálie nemám rovnou sjet autem ze skály. Byly to příšerné vteřiny. Vzpomínám, že jsme přijeli na pláž, ona se sebrala a šla se sama dívat někam na hračky do obchodu asi dva kilometry od nás. My jsme mysleli, že se koupe s ostatními sourozenci, ale ti si zas mysleli, že je s námi. Když vyběhli z moře, ptali se, kde je Pamela. V tu chvíli by se v nás krve nedořezal. Naštěstí pobřežní stráž v Rimini je už zkušená, okamžitě rozšířili hlášení po pláži a já se rozběhl po hlavní ulici a lítal po krámech. Netušil jsem, jestli ji někdo neodvedl někam za ručičku.“ 

Děti mě drží při životě

Na své děti je dnes mimořádně pyšný, má jich požehnaně, dohromady čtyři, přesto tvrdí: „Nikdy jsem vlastně ani děti nechtěl.“ Nyní ale prohlašuje: „Drží mě při životě. Chodí mě podporovat do divadla — ještě pořád se objevuju na jevišti — rády přijdou a drží mi palce. Když na mně vidí, že je mi blbě, drží mi palce dvojnásobně. Jsou úžasná posila. Teď už nastala doba, kdy mám vyloženě pocit, že kdyby se cokoli se mnou semlelo, děti přežijou a postarají se o sebe. Což je velké zadostiučinění, protože jsem se vším začínal pozdě — včetně této rodiny.“

 

Pavel Soukup s rodinou

Komu všemu propůjčil Pavel Soukup svůj nádherný, vznešený hlas? Ten nás provází už několik desetiletí, mluví s ním nejenom filmové postavy, filmoví vypravěči, ale také jím zní nejrůznější dokumenty coby voice over. Pavel Soukup není rozhodně jen hlas bez tváře. Hrál třeba v oblíbeném seriálu Život  na zámku, a to přes to, že je všeobecně oblíbený, postavu nesympatickou, ředitele Máru. Vidět jsme ho mohli i v Ordinaci v růžové zahradě a také v několika televizních filmech.

Pavel Soukup je podruhé ženatý, s o šestnáct let mladší krásnou manželkou Izabellou má tři děti. Poprvé byl ale ženatý se Zuzanou Geislerovou ze slavného rodu, jeho neteří je tak známá herečka Aňa Geislerová. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace