Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tragikomedie českých politiků, kvůli prospěchu jsou ochotni udělat cokoliv. I Horáček

komentář 08.12.2017
Tragikomedie českých politiků, kvůli prospěchu jsou ochotni udělat cokoliv. I  Horáček

Autor: Facebook

Popisek: Michal Horáček

KOMENTÁŘ Český národ už si musel ve své historii zvyknout na leccos. A vzhledem ke zkušenostem, které má s většinou politiků, se mu nelze divit, že začal mnohé z nich ignorovat a že se k moci derou Piráti s ostrým sloganem: „Pusťte nás na ně“. Zatímco se podle nejnovějšího průzkumu veřejného mínění stali již druhou nejsilnější stranou, kdysi všemocná ČSSD padá a dochází v ní k bratrovražednému boji, jehož cílem je pokusit se znovu vrátit k moci. Ale útočí na sebe i prezidentští kandidáti.

Hned po volbách  vznikla v ČSSD panika a někteří  členové najednou otáčejí a uvažují o tom, že by přece jenom mohli znovu do vlády s hnutím ANO. Dokonce se nechali slyšet, že odvolat Babiše kvůli jeho korupčnímu skandálu byla marketingová chyba. Jihomoravští bratři zase vyzvali svého někdejšího šéfa a premiéra Bohuslava Sobotku, aby se vzdal poslaneckého mandátu. Podle nich nese hlavní odpovědnost za volební debakl. A jiní, například Jaromír Tejc, dali potápějící se straně rovnou vale. Nějak přitom pozapomněli, že to byli právě členové ČSSD, kdo Sobotku volili a  podporovali, dokud se strana vyhřívala na výsluní voličů. Stejně tak ignorují, že  „Bohouš“  získal v letošních volbách ve svém obvodě druhý nejvyšší preferenční počet hlasů. 

Jiní dravci v opozici

Naštěstí jeden z  největších Sobotkových kritiků, bývalý hejtman Michal Hašek,  uznal, že strana potřebuje nové lidi a rozhodl se, že do vedení strany on sám kandidovat nebude. Nicméně, v tichosti se vrací do Poslanecké sněmovny. Za tisíc korun má prý na dálku radit poslanci ČSSD Běhounkovi. Hašek zároveň varuje před odchodem ČSSD do opozice,  podle něj by to mohlo zdecimovanou stranu pohřbít. Prý proto, že v opozici jsou jiní dravci - Piráti a Okamura. Bude jistě velmi zábavné sledovat, jak si budou sociální demokraté počínat dále a zda se budou chtít zbavit také Lubomíra Zaorálka. Ten se tento týden nechal slyšet, že by byl pro úplné zrušení poslanecké imunity a varoval před tím, že Andrej Babiš k nám chce přivést statisíce Mongolů a Ukrajinců, aby vyšel vstříc podnikatelům, jimž chybí levná pracovní síla.  Taková vyjádření samozřejmě ČSSD příliš šancí na návrat do vlády neposkytují. 

Jde opravdu o ideály?

Učinit vše pro své blaho jsou evidentně odhodlaní také někteří prezidentští kandidáti. Michal Horáček tento týden vyzval Andreje Babiše, aby nedopustil volbu komunistického poslance  Zdeňka Ondráčka předsedou komise pro  kontrolu GIBS, protože  se v listopadu 1989 aktivně zúčastnil brutálního zásahu na Národní třídě, ale na straně druhé se netají tím, že pokud by byl zvolen prezidentem, tak by podobně jako Miloš Zeman jmenoval premiérem Andreje Babiše. Horáček přitom v případě Ondráčka hovoří o odkazu T.G. Masaryka a ideálech, na nichž stojí náš stát. Zapomněl ale třeba na ty poslance, kteří byli evidováni jako agenti STB.  V tom případě se ale lze oprávněně ptát, zda jde Horáčkovi skutečně o listopadové ideály nebo spíše o to, aby získal početné voliče Andreje Babiše. 

 

Trochu problém?

To, že figuruje designovaný premiér Babiš v několika kauzách, Horáček překvapivě považuje  jenom „za trochu problém, ne však brutální“. A dokonce je přesvědčen, že by Babiše dokázal přesvědčit, aby jeho vláda neusilovala o podporu komunistů. „Taky má důvod, aby vládnul hezky, aby měl podporu voličů,“ uvedl v rozhovoru pro Info.cz, v němž mimochodem uctivě  hovořil o Babišovi  jako o „panu inženýrovi“. Oproti tomu se  více opřel do svého soka v  prezidentské volbě Jiřího Drahoše. A to především v souvislosti s tím, že se obrátil na dosluhujícího premiéra Sobotku kvůli možnému ovlivnění prezidentských voleb ze strany Ruska. Podle  Horáčka  to je pouhé prázdné mlácení slámy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace