Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Okouzlil mě volebním systémem. Zas další žena Karla Janečka,´kněžka orgasmu´, aspoň si tak říká

07.12.2017
Okouzlil mě volebním systémem. Zas další žena Karla Janečka,´kněžka orgasmu´, aspoň si tak říká

Foto: Facebook

Popisek: Lilia Khousnoutdinova tvrdí, že nejvíce doma je v Bhútánu

Podobný rozhovor už v MF Dnes před časem byl. Tehdy byla favoritkou podnikatele, matematika a filantropa Karla Janečka matematička Mariem Mhadhbi, která tehdy sršela štěstím. Stala se další manželkou českého miliardáře, kterému povila syna. O dva roky později je vše jinak. Janečkovou vyvolenou je Lilia Khousnoutdinova, samozvaná „kněžka orgasmu“, koučka životního stylu. I ona poskytla MF Dnes patřičně nadšený rozhovor. Kdopak asi přijde po ní?

Lilia, původem z tatarské Kazaně, dnes čeká s nejznámějším českým bigamistou dítě, je ve čtvrtém měsíci. Tvrdí, že než se s Janečkem poznala, netušila, o koho jde: „Potkali jsme se před rokem a půl, kdy nás dala dohromady práce našich nadačních fondů. Já často žiju a pracuju v Bhútánu, tedy v zemi, kde se měří hrubé domácí štěstí. A spolu s agenturou STEM jsme udělali upravenou verzi toho výzkumu a změřili míru štěstí v Česku. Měli jsme v pražské Lucerně dvě konference a Karel na obou přednášel. Do té doby jsem ho neznala. Nesbalil ji  prý na své miliony, ale na návrh volebního systému: „Rozhodující bylo, když mi poslal svůj politický projekt a mě coby politoložku nadchl jeho návrh změny volebního systému. Moment, který považuju za začátek našeho milostného vztahu, nastal až na koncertě kapely Vesna, kde jsem měla vystoupení v duchu slovanských archetypů. Tančila jsem inscenaci slovanské bohyně a zpětně říkám, že právě ta bohyně nás dala dohromady.“ 

Žila jsem ve šťastném manželství

Oba měli tehdy malé dítě a žili v manželstvích, prý ve velmi šťastných manželstvích: „Já jsem rozhodně byla v jednom z nejšťastnějších bodů svého manželství, kdy mému synovi byly čtyři roky,“ říká  v rozhovoru v MF Dnes. Randit spolu začali okamžitě, i když Lilia to nazývá vznešenějšími termíny: „Začali jsme se potkávat díky potřebě uskutečnit společenské změny a brzy jsme spolu i přednášeli. Přišlo nám tehdy, že když se my dva spojíme, dokážeme změnit svět. Vážně. Proto jsme se pro vztah rozhodli i navzdory tomu, že je to občas složité. Pro mě navíc v tom, že jsem se kvůli tomu začala stěhovat zpátky do Česka, kde už jsem tou dobou dávno permanentně nežila,“ uvádí v rozhovoru pro MF Dnes. 

Nový pár

Jezdila po světě

Lilia si prý ani před vztahem s Karlem Janečkem nežila špatně. Její stále ještě manžel je Brit, voják, se kterým jezdila po světě a jejich dítě chodilo do mezinárodních škol: „Dokud pracoval v armádě, často měnil místa svých misí, takže jsme žili například i v Dillí a v Tunisu. Taky hodně času trávím v Bhútánu. Syn chodí do francouzské školy, která má stejný systém všude po světě. Takže kamkoliv přijedeme, rovnou může navázat,“ vyprávěla pro MF Dnes. Její manželství však končí: „S mužem jsme se dohodli, že naše manželství právně ukončíme. Pro něj bylo to, jak intenzivně se můj vztah s Karlem vyvíjel, nespojitelné s tím naším a dal mi tím prostor zkoumat dál. Nikdy jsme nehodlali praktikovat bigamii, tedy dva rovnocenné partnerské vztahy, ale maximálně polyamorii.“ 

Karel polyamorii chápal

S Karlem Janečkem ji prý pojí právě to, že oba vyznávají volnou lásku: „Oba jsme se potýkali s tím, že spousta našich předchozích partnerů s tím měla problém, preferovali čistou monogamii. Já jsem, stejně jako Karel, zkoušela polyamorii dlouho předtím, než jsme se poznali. Byla pro mě velká úleva potkat konečně někoho, kdo to chápal a koho to neohrožovalo,“ prohlašuje v rozhovoru. Karel Janeček je ale stále ženatý, má svou druhou rodinu: „My jsme ten případ, kdy se ty dvě ženy nevybraly, neznají se a nemají důvod si věřit. Tedy snažíme se vzájemně respektovat skrze maximální míru izolace. Prostě Karel má dva vztahy. My dvě si to můžeme usnadnit tím, že nebudeme bojovat, ale dopřávat si prostor a být vůči sobě empatické,“ zní hlas těhotné Liliany.

 

Co Lilia řečí na svém Facebooku

Mariam se nemůže divit?

Nějaké špatné pocity vůči současné Janečkově manželce prý necítí: „Vzhledem k tomu, že si vybrala muže, který od začátku jasně říká, že monogamní nebude, mi to přijde jako logický vývoj. Nevím, mluvím o tom, jak by to bylo ideální, a uvidíme, co se stane. Uvědomuju si, že přijetí té situace je proces. Ideálně bych muže chtěla sdílet spíš se ženami, se kterými mám i já krásný vztah,“ říká s tím, že se s Mariem ani potkat nechce. Karel Janeček je na tom finančně tak dobře, že může provozovat hned několik domácností současně: „Máme spolu domácnost v Praze, Karel má domácnost s Mariem taky v Praze, svůj prostor mají ve Francii, který je její, já mám svůj prostor v Londýně, který je můj, a taky v Bhútánu. Pak mám se svým manželem ještě jednu domácnost v Tunisku, kde trávím hodně času. Ale ani jeden z nás nejsme moc vázaní na domácnosti a žijeme docela dost takzvaně z kufru.“

 

S jedním partnerem jedině těhotná

Jediný moment, kdy uznává monogamii, je prý těhotenství a období po něm: „Pokud je nějaké období ve vztahu, kdy podle mě není otevřenost vhodná, je to právě období kolem narození dítěte. Můj vnitřní limit je těhotenství a devět měsíců po porodu. Moje pravidlo, které nevnucuju nikomu jinému, je, že pokud bych já měla během těhotenství s někým spát, tak jedině s otcem toho dítěte.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Michaela Špačková