Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prohráli / vyhráli volby, protože to tak Putin chtěl. Komentář Štěpána Chába

komentář 05.12.2017
Prohráli / vyhráli volby, protože to tak Putin chtěl. Komentář Štěpána Chába

Foto: Facebook

Popisek: Jiří Drahoš

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš si bolestínsky postěžoval, že pro svou volební kampaň nemá žádné pádné důvody. Nemá téma, nemá argumenty, nemá cíl, nemá čím chytit voliče a přitáhnout je k volební urně. Jak jinak si vysvětlit jeho předvolební obavy z toho, že volby jsou ovlivňované zahraničními tajnými službami.

Jiří Drahoš má pocit, že by se některé informační kanály měly zakázat, zavřít společně s provozovateli a byl by klid. Demokracie by konečně mohla nerušeně vládnout. Bez jakéhokoliv narušování skrze názorovou různorodost nebo nabízení jiné, než té korektně drahošovské cesty. Souboj politických idejí se ovšem přes umlčování jiných názorů vést nedá. Protože pak dochází k jedinému – silovému prosazování pouze jedné ideje.

Jiří Drahoš už teď prohrál

Jiří Drahoš ještě před volbami konstatuje, že prohrál. Že prohrál s několika konspiračními weby, které si zaplatily trochu reklamy na Facebooku. Jak úsměvné. Když se naproti tomu postaví několikamilionová podpora samotného Drahoše, který je propírán a zván a veleben v mainstreamových médiích, který může a smí propagovat svůj neexistující volební program téměř kdekoliv, protože jeho osobnost je nyní v kurzu, je celá věc skutečně jen směšná. To si sakra pan Drahoš neuvědomuje, že demokracie je střet názorů? Musí hned nepokrytě volat, že jeho osobnost nevelebí všechna media, tak je potřeba některá znevažovat a v koutku duše snít o tom, že je půjde zrušit vládním nařízením? Pan Drahoš je téměř denně na obrazovce, je o něm neustále krofáno v rozhlase, plní stránky tištěných i internetových deníků. Brzy začnou předvolební debaty v televizích. I tam Drahoš stane a bude moci propagovat svou už teď neúspěšnou kandidaturu. Co víc, bude v hlavní roli. Budou se na něj otáčet pohledy celé republiky. A on kvičí o několika málo webech, které mu nehrají do karet. To udělá jen malý člověk.

Jen bzučení mouchy

Státník hodný toho označení by nebral klokotání několika alternativních médií v potaz. Jeho cílem by bylo získat voliče vlastní osobností, nabídkou své politiky. Ukázal by voličům to, čím je a co země díky němu získá. A co získá země Jiřím Drahošem? Další osobu, která chce cenzuru, chce zakazovat, chce ve jménu demokracie samotnou demokracii okleštit a udělat z ní laskavou a všemilující diktaturu. Laskavou a všemilující jen pro začátek. Pak už jen diktaturu. Pravda a láska bude, i kdyby nás to mělo všechny zabít. Pokud o Drahošovi nějaké z alternativních medii napíše, že je hovado, neznamená to, že Drahoš hovado je. Ale pokud začne Drahoš hystericky navštěvovat premiéra země a ptát se, zda by nebylo od věci to těm filištínským z alternativy zatrhnout, pak hovadem ve výsledku vlastně je a alternativní média o něm napsala pravdu. S láskou.

Nespojím, rozdělím

To je Drahošovo předvolební téma. Nepředstavil se jako nestraník. Představil se jako další z mnoha, kteří štrůdlují Prahou a smýšlí o sobě jako o elitě národa. Ale těch mají lidé plné zuby, protože nechtějí na hradě či v parlamentu kazatele, který je neustále plísní za to, že jsou tupí, chtějí na hradě či v parlamentu politika, státníka, zastánce státu a lidí v něm. Jiří Drahoš by nebyl dobrý prezident, už jen tato jeho hysterická kratochvíle u Bohuslava Sobotky to ukázala. Bojí se, že neobstojí, protože si ne všichni myslí to, že naprostá většina obyvatel republiky jsou tupci a lůza.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Štěpán Cháb