Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Prohráli / vyhráli volby, protože to tak Putin chtěl. Komentář Štěpána Chába

komentář 05.12.2017
Prohráli / vyhráli volby, protože to tak Putin chtěl. Komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Jiří Drahoš

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš si bolestínsky postěžoval, že pro svou volební kampaň nemá žádné pádné důvody. Nemá téma, nemá argumenty, nemá cíl, nemá čím chytit voliče a přitáhnout je k volební urně. Jak jinak si vysvětlit jeho předvolební obavy z toho, že volby jsou ovlivňované zahraničními tajnými službami.

Jiří Drahoš má pocit, že by se některé informační kanály měly zakázat, zavřít společně s provozovateli a byl by klid. Demokracie by konečně mohla nerušeně vládnout. Bez jakéhokoliv narušování skrze názorovou různorodost nebo nabízení jiné, než té korektně drahošovské cesty. Souboj politických idejí se ovšem přes umlčování jiných názorů vést nedá. Protože pak dochází k jedinému – silovému prosazování pouze jedné ideje.

Jiří Drahoš už teď prohrál

Jiří Drahoš ještě před volbami konstatuje, že prohrál. Že prohrál s několika konspiračními weby, které si zaplatily trochu reklamy na Facebooku. Jak úsměvné. Když se naproti tomu postaví několikamilionová podpora samotného Drahoše, který je propírán a zván a veleben v mainstreamových médiích, který může a smí propagovat svůj neexistující volební program téměř kdekoliv, protože jeho osobnost je nyní v kurzu, je celá věc skutečně jen směšná. To si sakra pan Drahoš neuvědomuje, že demokracie je střet názorů? Musí hned nepokrytě volat, že jeho osobnost nevelebí všechna media, tak je potřeba některá znevažovat a v koutku duše snít o tom, že je půjde zrušit vládním nařízením? Pan Drahoš je téměř denně na obrazovce, je o něm neustále krofáno v rozhlase, plní stránky tištěných i internetových deníků. Brzy začnou předvolební debaty v televizích. I tam Drahoš stane a bude moci propagovat svou už teď neúspěšnou kandidaturu. Co víc, bude v hlavní roli. Budou se na něj otáčet pohledy celé republiky. A on kvičí o několika málo webech, které mu nehrají do karet. To udělá jen malý člověk.

Jen bzučení mouchy

Státník hodný toho označení by nebral klokotání několika alternativních médií v potaz. Jeho cílem by bylo získat voliče vlastní osobností, nabídkou své politiky. Ukázal by voličům to, čím je a co země díky němu získá. A co získá země Jiřím Drahošem? Další osobu, která chce cenzuru, chce zakazovat, chce ve jménu demokracie samotnou demokracii okleštit a udělat z ní laskavou a všemilující diktaturu. Laskavou a všemilující jen pro začátek. Pak už jen diktaturu. Pravda a láska bude, i kdyby nás to mělo všechny zabít. Pokud o Drahošovi nějaké z alternativních medii napíše, že je hovado, neznamená to, že Drahoš hovado je. Ale pokud začne Drahoš hystericky navštěvovat premiéra země a ptát se, zda by nebylo od věci to těm filištínským z alternativy zatrhnout, pak hovadem ve výsledku vlastně je a alternativní média o něm napsala pravdu. S láskou.

Nespojím, rozdělím

To je Drahošovo předvolební téma. Nepředstavil se jako nestraník. Představil se jako další z mnoha, kteří štrůdlují Prahou a smýšlí o sobě jako o elitě národa. Ale těch mají lidé plné zuby, protože nechtějí na hradě či v parlamentu kazatele, který je neustále plísní za to, že jsou tupí, chtějí na hradě či v parlamentu politika, státníka, zastánce státu a lidí v něm. Jiří Drahoš by nebyl dobrý prezident, už jen tato jeho hysterická kratochvíle u Bohuslava Sobotky to ukázala. Bojí se, že neobstojí, protože si ne všichni myslí to, že naprostá většina obyvatel republiky jsou tupci a lůza.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace