Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Muž mého života se rozhodl, že mě nechce. Berenika Kohoutová o rozvodu

01.12.2017
Muž mého života se rozhodl, že mě nechce. Berenika Kohoutová o rozvodu

Foto: Facebook

Popisek: Berenika Kohoutová

Herečka a zpěvačka Berenika Kohoutová je zřejmě přesně ten typ, co jde do všeho po hlavě. A tak se nezalekla sňatku s mužem o šestnáct let starším se dvěma dětmi a se stejnou vervou se pustila do účinkování v pořadu Tvoje tvář má známý hlas. Zatímco Hlas vyhrála, její manželství skončilo porážkou. Hlavně o tom vyprávěla v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

Berenika si před rokem vzala filmového producenta Pavla Čecháka, bývalého manžela minulé vítězky Hlasu herečky Taťány Vilhelmové. Dohromady je dala Bereničina nejlepší kamarádka, herečka Monika Šoposká, jde o jejího švagra: „My jsme se poznali, když mi bylo jednadvacet. Chodili jsme spolu, pak jsme měli asi rok a půl rozchodovou fázi, vrátili jsme se k sobě a v roce 2016 se vzali,“ říká Berenika k tomu, že svatba nebyla na jednu stranu nějaká hurá akce. Rozchod následoval po svatbě hodně brzo: „Je to rok a půl po svatbě. Já jsem si Pavla brala s tím, že je to muž mého života a že s ním budu navždy. Když jsem byla malá a rodiče se rozvedli, vzala jsem si do hlavy, že já to budu mít jinak. No tak neměla. Třeba ještě někdy jindy,“ říká smutně, ale vyrovnaně v rozhovoru pro MF Dnes Berenika. 

Kluky mám moc ráda

Ta se ve dvaceti šesti letech musela popasovat také s rolí macechy a starat se o dva dospívající kluky: „Mám kluky moc ráda a doufám, že v mém životě zůstanou jako kamarádi. Že se budeme dál vídat, i když mi už výchovná role odpadla, protože jsme se s Pavlem rozešli,“ prozradila Berenika. Rozchod byl z popudu Pavla Čecháka: „Pavel to rozsekl. Zpětně to vidím tak, že mě tím osvobodil. Můžu si teď ještě vychutnat mládí, které jsem vsadila do rukou jeho a jeho rodiny,“ mluví o budoucnosti nadějně. 

Měla jsem obrovský vztek

S tím, že ji v pořadu Tvoje tvář manžel už nepodporuje, se Berenika svěřila publiku v samém závěru soutěže. Rozcházeli se, když její natáčení vrcholilo, a byl to zřejmě pěkný šok: „Když se dospělý rozvedený muž se dvěma dětmi rozhodne, že si mě vezme, a po roce a půl se rozhodne, že už mě nechce, tak je to takové... No, člověk to nečeká. Může se to samozřejmě stát, ale představa, že starší chlapi vědí, co chtějí, se mi tím trošku rozmetala.“ Berenika také přiznává, že nešlo o rozchod přátelský, jak dnes celebrity s oblibou říkají: „Já v sobě měla takový vztek! Tak velký, že kdybych ho neměla, zhroutila bych se. Ten vztek mě držel nad vodou. Teď už je to v pohodě, ale hladké to u nás opravdu nebylo. Hodně mi pomohlo, že jsem v té době měla moc práce, když jsem natáčela Tvář,“ říká v rozhovoru pro MF Dnes. 

Táňu mám moc ráda

O tom, proč se rozešla s Pavlem Čechákem herečka Taťána Vilhelmová, se vlastně moc neví. Taťána si chytře své soukromí udržela pod pokličkou. Berenika Kohoutová k ní nešetří obdivem, rivalita se zde rozhodně nekoná: „Mám Táňu moc ráda. Samozřejmě jsme se trošku oťukávaly. Táňa je chytrá, a tak pochopila, že pro všechny bude lepší, když budeme zadobře. Mohla by mi dělat peklo na zemi, to je jasné. Nedělala, protože je moudrá. Postupně jsme se začaly mít čím dál víc rády,“ promluvila v MF Dnes o svém vztahu k ní. Taťáně prý ani nevadilo, když se o jejích synech zmiňovala Berenika na svých hojně sledovaných sociálních sítích: „Já jsem psala i o Pavlovi a jeho klucích a vážím si toho, že Táňa mi k tomu nikdy nic neřekla. Dokonce křtila naši knihu. Ale přesto si uvědomuju, že je třeba tyhle věci korigovat a dávat si pozor, abych někomu neublížila." Ostatně i ona sama Taťáně konec vztahu oznámila: „Protože jsem věděla, že by jí to Pavel hned tak neřekl. Přišlo mi nefér, kdyby se to dozvěděla od dětí. Tak jsem jí zavolala.“ Pavel Čechák zatím prolomil mlčení jen jednou, pro Blesk se vyjádřil, že je mu prý Bereničina vyjádření líto. 

Teď chci mladého kluka

Berenika prý příliš dlouho nesmutnila, podle bulváru si měla užívat z tanečníkem z Tváře, v rozhovoru však žádný nový vztah nepřiznává: „Rozhodně to není tak, že bych si říkala, že už si nikdy nenajdu chlapa nebo že musí být takový a takový. Spíše si říkám, že už si dám pozor, abych sama sebe neobelhávala. Abych se nedostávala do situací, které jsem si sice vysnila, ale ve skutečnosti takové nemusejí být,“ tvrdí v MF Dnes Berenika. Se staršími muži je ale zřejmě konec: „Mladí kluci mají úplně jinou energii. Teď mám pocit, že potřebuju někoho, kdo je stejně starý jako já nebo mladší. Už nechci mít žádného guru. Zjistila jsem, že jediný guru jsem pro sebe já sama.“ 

Svatba je pořád ideál

Ať tak či tak, nepovedené manželství ji prý ze svateb nevyléčilo: „Pro mě je svatba jakýsi ideál. A ten si vzít nenechám. Člověk prožije krásný den, může to být hezký svátek, zábava s lidmi, které má rád. Manželství je pro mě posvátná věc. Když funguje, je to krásné. Samozřejmě může být krásný dlouholetý vztah i bez svatby. Když někdo tvrdí, že je svatba zbytečná, nevyvracím mu to, beru to jako jeho názor. Já mám názor opačný, a že se mi to nepovedlo, to ho nijak nezměnilo.“

Dcera Ireny Obermannové 

Maminkou Bereniky Kohoutové je spisovatelka Irena Obermannová, tatínek Daniel Kohout, hudebník a zvukař. Rodiče se rozvedli a Berenika to nenesla dobře. Od malička tíhla ke zpěvu, vystudovala konzervatoř. Už v roce 2007 si střihla princeznu v pohádce Tři srdce, hrála také jazzovou zpěvačku v televizním filmu Rytmus v patách, což byla přesně její parketa, jazz miluje.

Ostatně právě jazzu se chce věnovat i do budoucna: „Hlavně bych se chtěla soustředit na větší hudební projekt s Emilem Viklickým, mělo by jít o turné s big bandem. Hudbě bych se teď ráda věnovala více než dřív. Taky jsem se více začala věnovat kamarádkám, které jsem trochu zanedbávala kvůli tomu, že jsem měla chlapa. Teď mám pocit, že jsem svobodná, že mám víc času, takže plánuju nejen víc práce, ale cestování,“ vylíčila svou budoucnost. S kamarádkou Marikou Šoposkou si vedou blog Sedmilhářky, který vyšel dokonce i knižně.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .   

Vložil: Michaela Špačková