Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý premiér s manželkou v slzách demonstrovali svoji lásku. Lidé jim ale neuvěřili ani slovo

01.12.2017
Bývalý premiér s manželkou v slzách demonstrovali svoji lásku. Lidé jim ale neuvěřili ani slovo

Foto: Hans Štembera

Popisek: Jana Nečasová u soudu

Publicistickému pořadu České televize Reportéři se podařilo získat rozhovor s bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho manželkou Janou, která byla nedávno nepravomocně odsouzená za to, že zosnovala protiprávní sledování první Nečasovy manželky Radky. I když se oba snažili diváky přesvědčit, že se provinili pouze láskou, většina jim vůbec neuvěřila. A navíc to od nich pořádně schytali.

Manželé Nečasovi si rozhovorem, který poskytli Reportérům, v žádném případě nepomohli zlepšit svoji pověst. Jejich výpověď byl totiž většinou velmi nepřesvědčivá. Na diváky nezabraly ani pasáže, v nichž se Jana Nečasová  snažila prezentovat jako žena, která se nyní stará o blaho zvířat, ani okamžiky, kdy oba manželé polibky a objetím demonstrovali svoji zamilovanost. Navíc celý pořad, nazvaný Láska a trest,  nutně vyvolal otázku, proč se Nečasovi najednou rozhodli promluvit, když  se již několik let vyhýbají médiím.  A že tak dokonce „exkluzivně“ učinili ve veřejnoprávní televizi. 

Milenkou devět let

Jana Nečasová přitom hned v úvodu zopakovala, že se vyhýbá novinářům, protože má  právo jako každý druhý člověk na svoje soukromí a neví prý, proč by měla o sobě vyprávět. A dosti arogantním způsobem ještě dodala: „Ani mě nezajímají ostatní lidi, prostě mě nezajímá jejich soukromí.“ Poté popřela, že by jako milenka nechala sledovat premiérovu manželku. Na straně druhé překvapivě přiznala, že s Nečasem měla poměr devět let. Nepřipadala si prý ale přitom jako milenka, ale jako partnerka, protože se  o něj  starala. A Radka Nečasová ji zase nepřipadala jako sokyně. Soudkyně Pavla Hájková však v rozsudku konstatovala, že hlavním motivem obžalované Nečasové byla hluboká nenávist vůči tehdejší manželce premiéra Nečase Radce, kterou častovala těmi nejsprostšími nadávkami. 

Vražda, nebo provokace?

Autoři pořadu Nečasovou několikrát konfrontovali se skutečností. Například když tvrdila, že při jejím zatýkání byl v bytě řev. Policejní video však ukázalo, jak s ní policista velmi slušně hovoří a poučuje ji o jejich právech a slíbil jí, že vyrozumí jejího obhájce. Dramaticky pak vyprávěla, že když přišla domů její dcera, myslela si, že ji někdo zavraždil, nebo že její pejsci utichli kvůli „negativní energii“. Ale opak je pravdou, přítomný vyšetřovatel  se zajímal o to, zda psi v bytě vydrží do rána.  A později paradoxně v slzách popisovala, že se k ní ve vazbě chovali velmi dobře.  Tuto část rozhovoru korunoval Nečas svým názorem, že s byl přesvědčen že šlo o nějakou provokaci, že někdo úmyslně vlákal jeho vrchní ředitelku na nějakou schůzku, kde ji podsunul obálku s utajovanými dokumenty nebo finanční částku. Přesvědčivý nebyl, ani  když se nechal slyšet, že nyní žije částečně život, jaký si představoval: „Jsem s ženou, kterou miluji, z politiky jsem chtěl odejít.“ Nijak ovšem nevysvětlil, proč tak tedy neučinil včas a devět let poměr s Janou Nagyovou tajil. 

 

Dáma vs. domina

Naprostá většina diváků však zpovědi manželů Nečasových neuvěřila. Postavili se na stranu bývalé manželky Radky, kterou považují za přirozeně krásnou a inteligentní dámu, matku čtyř dětí, kterou ubožák Nečas opustil kvůli zlé, zmalované domině. Vůbec nejvíce je však vytočily slzy, které Jana Nečasová při rozhovoru ronila. Je až překvapivé, jak podrobně zná veřejnost výčet jejich hříchů, například, jak přijímala milionové dary, jak si nechala vládními auty domů vozit lahůdky, jak proměnila státní úřad ve šmajchlkabinet. A dokonce na základě odposlechů zpochybnili i velkou lásku mezi oběma manželi a připomínají dnes už legendární telefonát:“ Na chlapa si hrej někde jinde. Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Doma držíš hubu a krok, vole.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .  

Vložil: Adéla Hofmanová