Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ve spleti paragrafů

Koronavirus ve spleti paragrafů

Společně s advokátní kanceláří Vodák, Jehne probíráme pandemii z hlediska práva

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Bývalý premiér s manželkou v slzách demonstrovali svoji lásku. Lidé jim ale neuvěřili ani slovo

01.12.2017
Bývalý premiér s manželkou v slzách demonstrovali svoji lásku. Lidé jim ale neuvěřili ani slovo

Autor: Hans Štembera

Popisek: Jana Nečasová u soudu

Publicistickému pořadu České televize Reportéři se podařilo získat rozhovor s bývalým premiérem Petrem Nečasem a jeho manželkou Janou, která byla nedávno nepravomocně odsouzená za to, že zosnovala protiprávní sledování první Nečasovy manželky Radky. I když se oba snažili diváky přesvědčit, že se provinili pouze láskou, většina jim vůbec neuvěřila. A navíc to od nich pořádně schytali.

Manželé Nečasovi si rozhovorem, který poskytli Reportérům, v žádném případě nepomohli zlepšit svoji pověst. Jejich výpověď byl totiž většinou velmi nepřesvědčivá. Na diváky nezabraly ani pasáže, v nichž se Jana Nečasová  snažila prezentovat jako žena, která se nyní stará o blaho zvířat, ani okamžiky, kdy oba manželé polibky a objetím demonstrovali svoji zamilovanost. Navíc celý pořad, nazvaný Láska a trest,  nutně vyvolal otázku, proč se Nečasovi najednou rozhodli promluvit, když  se již několik let vyhýbají médiím.  A že tak dokonce „exkluzivně“ učinili ve veřejnoprávní televizi. 

Milenkou devět let

Jana Nečasová přitom hned v úvodu zopakovala, že se vyhýbá novinářům, protože má  právo jako každý druhý člověk na svoje soukromí a neví prý, proč by měla o sobě vyprávět. A dosti arogantním způsobem ještě dodala: „Ani mě nezajímají ostatní lidi, prostě mě nezajímá jejich soukromí.“ Poté popřela, že by jako milenka nechala sledovat premiérovu manželku. Na straně druhé překvapivě přiznala, že s Nečasem měla poměr devět let. Nepřipadala si prý ale přitom jako milenka, ale jako partnerka, protože se  o něj  starala. A Radka Nečasová ji zase nepřipadala jako sokyně. Soudkyně Pavla Hájková však v rozsudku konstatovala, že hlavním motivem obžalované Nečasové byla hluboká nenávist vůči tehdejší manželce premiéra Nečase Radce, kterou častovala těmi nejsprostšími nadávkami. 

Vražda, nebo provokace?

Autoři pořadu Nečasovou několikrát konfrontovali se skutečností. Například když tvrdila, že při jejím zatýkání byl v bytě řev. Policejní video však ukázalo, jak s ní policista velmi slušně hovoří a poučuje ji o jejich právech a slíbil jí, že vyrozumí jejího obhájce. Dramaticky pak vyprávěla, že když přišla domů její dcera, myslela si, že ji někdo zavraždil, nebo že její pejsci utichli kvůli „negativní energii“. Ale opak je pravdou, přítomný vyšetřovatel  se zajímal o to, zda psi v bytě vydrží do rána.  A později paradoxně v slzách popisovala, že se k ní ve vazbě chovali velmi dobře.  Tuto část rozhovoru korunoval Nečas svým názorem, že s byl přesvědčen že šlo o nějakou provokaci, že někdo úmyslně vlákal jeho vrchní ředitelku na nějakou schůzku, kde ji podsunul obálku s utajovanými dokumenty nebo finanční částku. Přesvědčivý nebyl, ani  když se nechal slyšet, že nyní žije částečně život, jaký si představoval: „Jsem s ženou, kterou miluji, z politiky jsem chtěl odejít.“ Nijak ovšem nevysvětlil, proč tak tedy neučinil včas a devět let poměr s Janou Nagyovou tajil. 

 

Dáma vs. domina

Naprostá většina diváků však zpovědi manželů Nečasových neuvěřila. Postavili se na stranu bývalé manželky Radky, kterou považují za přirozeně krásnou a inteligentní dámu, matku čtyř dětí, kterou ubožák Nečas opustil kvůli zlé, zmalované domině. Vůbec nejvíce je však vytočily slzy, které Jana Nečasová při rozhovoru ronila. Je až překvapivé, jak podrobně zná veřejnost výčet jejich hříchů, například, jak přijímala milionové dary, jak si nechala vládními auty domů vozit lahůdky, jak proměnila státní úřad ve šmajchlkabinet. A dokonce na základě odposlechů zpochybnili i velkou lásku mezi oběma manželi a připomínají dnes už legendární telefonát:“ Na chlapa si hrej někde jinde. Všude se za mě stydíš, vole. Lítám jako kráva. Ty jsi normální primitiv, vole. Nebudu ti dělat poskoka. Doma držíš hubu a krok, vole.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .  

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace