Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Flamendr, nevěrník, podvodník... Osudových mužů sama napočítala šestnáct. Tajnosti slavných

29.11.2017
Flamendr, nevěrník, podvodník... Osudových mužů sama napočítala šestnáct. Tajnosti slavných

Autor: repro z výstavy v Divadle Semafor

Popisek: Naďa Urbánková v době působení v Semaforu

VIDEO Čím byla populárnější, tím větší smůlu měla v životě na chlapy. Ten poslední ji navíc přivedl téměř na mizinu. A pak ještě začala úřadovat zákeřná nemoc… Pokračování ze včerejška.

Dlouhodobě nemocná. To byla jedna z mála zpráv, které se během letošního roku objevily v médiích o jedinečné zpěvačce Nadě Urbánkové. Hned po Novém roce zrušila všechna vystoupení, dokonce i pravidelné vysílání v jihlavském rádiu, a kdekdo se začal obávat, zda na ni znovu nezaútočila zákeřná rakovina, které říká bubák. Naštěstí sice nikoli, svedla ale tvrdý souboj s jejími následky.

„Ablací prsou se odstraní jak prsa, tak i lymfatické uzliny v podpaží. Dojde tedy k uzavření lymfatických cest mezi tělem a pažemi. A protože lymfa nemá kam proudit, tak se vám hromadí v pažích a ty jsou potom oteklé,“ prozradila tehdy v rozhovoru pro deník Blesk. Bojovat s těmito problémy bude už po celý život, naučila se ale s nimi žít a nakažlivou dobrou náladu neztrácí. I když byl její život leckdy pořádně krušný.

Závidím:

Na dítě se prý ještě necítil

Její láskou byl televizní režisér Eduard Sedlář, který začínal jako asistent Jána Roháče. Žila s ním několik let v malém pokojíčku v rozpadlém holešovickém činžáku. „S Edou to bylo hezký, ale těžký. Vždycky stejný problém. Zrovna když jsem trošku uklidila, přivedl Eda z hospody partu kamarádů a řešili svoje ukrutné problémy. Vždycky velice hlasitě,“ povzdychla si trochu nostalgicky. Snadné to neměla ani se zbožňovaným krasavcem Josefem Abrhámem, s nímž se seznámila při natáčení televizní hry Bahno a žili spolu osm let. „Moc jsem si přála mít s Pepou dítě. Ve chvíli, kdy jsem cítila, že ten biologický budík zvoní, tak jsem mu to oznámila, protože jsem se chtěla zachovat čestně, a on mi tehdy řekl, že se na to ještě necítí,“ přiznávala. Byli pořád spolu, když Abrhám točil s Jurajem Herzem film Morgiana v Bulharsku, vzala si dovolenou a jela s ním.

Rodičovské sdružení:

S Popelkou ji podváděl dva roky

Vyrazila s ním i do New Yorku za Jiřím Voskovcem, kterému kdosi poslal do Ameriky její písničky a on se před lidmi vyjádřil, že ji miluje. Napsali si pár dopisů, a pak ji navštívil v divadle nějaký pán a předal jí pozvání. Shodou okolností dva týdny poté dostala od ČSA dvě zpáteční letenky, a tak vyrazili. „Měl takový ten šáteček u krku a byl úžasný. Objali jsme se a on mi vyznal lásku. Pak jsme šli všichni k němu domů a on nám celou noc vyprávěl nezapomenutelné věci,“ zavzpomínala na legendu Osvobozeného divadla. Neměla ani ponětí, že ji Abrhám v té sobě už skoro dva roky podvádí s kolegyní Libuší Šafránkovou. Věděli to všichni, jenom Naďa nevěděla nic. Pak už to její kadeřnice nevydržela a řekla jí pravdu.

Svatební průvod

Kamarád z jiné dimenze

Další dobrý přítel, zapomenutelný herec Petr Čepek, stál u několika jejích osudových kroků, zasáhl ale do jejího života i jinak, aniž to tušil. „Bylo to 21. 3. 1984, to datum si pamatuju přesně,“ vyprávěla kdysi zpěvačka. „Koncertovala jsem na Moravě, byla tam Helena Růžičková a věštila mi z kávové sedliny a karet. Varovala mě, ať si dám bacha. Jela jsem v noci domů, vezla jsem kolegyni a náhodou padlo Čepkovo jméno. V té chvíli se stalo auto neovladatelným, začalo se točit jako čamrda...“ Ztratila vědomí, probrala se, až když auto nehybně stálo v příkopu. Naštěstí se jim nic nestalo, a tak chtěla vystoupit a uklouzla – zledovatělá silnice byla jako sklo. „Pak se v protisměru objevila světla. Autobus. Mávla jsem a on zastavil. Otevřely se dveře a v nich stál Petr Čepek…“

Blonďák s červenou bugatkou

Svatba jako z románu

Před cestou do Nashvillu hledali s Jiřím Brabcem manažera, který mluvil dobře anglicky a jel by s nimi. Napřed se mu nechtělo, ale pak spolu začali chodit a on jel. „A v tom Nashvillu jsme trošku popíjeli whisky a najednou mi ten Honza povídá: co kdybychom se vzali?“ vyprávěla Naďa. Velvyslanectví ve Washingtonu jim vystrojilo báječnou svatbu, jen je trochu poněkud zaskočilo Nadino přání, aby jí šel za svědka Jiří Voskovec. Jenže ten právě točil v Torontu a nemohl přijet. Zpráva o svatbě se hned objevila v českých novinách a někteří přátelé to považovali za „svatbu z trucu“. Během osmiletého manželství se jí konečně splnil další sen – s Nemejovským má dceru Janu.

Svět naruby:

V televizi jí to spočítali

V období takzvané normalizace ale vstoupil do jejího života velmi tvrdý nepřítel, šéfredaktor hudebních programů Československé televize Josef Boháč. S náměstkyní ředitele Balášovou měl na Naďu doslova spadeno. Vyčítali jí kdeco – že je příliš frivolní, nenosí podprsenku, ukazuje stehna... Nemohli jí zapomenout ani historku s Voskovcem. Pak přišel tvrdý postih. Osočili ji, že se v přímém přenosu chovala jako děvka, sedala si na klín stranickým funkcionářům, neměla kalhotky… „Nic z toho nebyla pravda. Všichni rozhodující lidé viděli generálku a nic jim nevadilo. Pak ale během přenosu zřejmě kdosi telefonoval, a jen co jsem vyšla z jeviště, soudruh Boháč se na mě v zákulisí vrhl a málem mě uškrtil. V televizi jsem pak měla na dlouho zákaz,“ vyprávěla.

Vilém peče housky

Největší zklamání

Krátce po převratu jela s Fešáky a Petrem Novotným do Švýcarska a Helena Růžičková jí věštila, že tam žije chlap, který ji chce. Na letiště ji vezl Vláďa Škutina, který ji pak seznámil s českým emigrantem Josefem Havlíkem, který ve Švýcarsku léčil jeho příbuzné. Vzali se v roce 1990 a Naďa, plná snů o rodinném štěstí, se kvůli němu dokonce vzdala kariéry. Nějakou dobu žili ve Švýcarsku, pak založili v Protivíně sanatorium U sv. Anny. Jenže štěstí se rozplynulo po pár letech stejně jako společné podnikání, které zkrachovalo. Zůstalo jí jen velké rozčarování a obrovské dluhy. Zažila, jak je zničující exekuce, znovu prošla dramatickým rozchodem s nejbližším člověkem.

Minutový valčík:

Nepotkala toho správného

Díky neuvěřitelné chuti do života a pokoře tuhle kapitolu uzavřela, vrátila se ke zpívání, našla radost a klid daleko za Prahou. K sedmdesátinám si dala jako dárek důkladnou preventivní prohlídku, a tak jí zasadila další ránu – odhalila rakovinu. Během několika dní podstoupila odstranění obou prsů, následovala radioterapie a chemoterapie. I to dokázala zvládnout. Její životní bilance je velmi tvrdá. Odjakživa snila o lásce a rodinném štěstí, místo toho čelila samotě, strachu a dluhům. „Vždycky jsem si myslela, že to s mužskými umím, ale asi jsem nepotkala toho správného,“ zhodnotila své vztahy zpětně a dodala: „Až na několik průšvihů byl můj život krásný.“

 

Božoňka2

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adina Janovská

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace