Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Čas není, nás mění… Bára Poláková pozpátku a po válce. Přišla o vlasy, předtím ale stihla natočit film

25.11.2017
Čas není, nás mění… Bára Poláková pozpátku a po válce. Přišla o vlasy, předtím ale stihla natočit film

Foto: Facebook

Popisek: Bára Poláková v novém klipu Po válce

VIDEO, FOTO Herečka Barbora Poláková v krátkém časovém sledu povila dvě děti. Ještě před tím ale přišla písnička Nafrněná s báječným klipem, ze které byl obrovský hit. Nyní chystá nový film Kvarteto, o kterém se také rozpovídala v rozhovoru pro magazín Ona Dnes.

Bára se představila s novým krátkým účesem, který vznikl za účelem klipu: „Vlasy v něm odlítají větrem pryč. K tomu jde všechno pozpátku, takže jsem se i písničku učila pozpátku. V refrénu se zpívá o tom, že čas není a čas nás mění, já musela říkat na kameru „ínen ínen sač, íněm íněm sán". Byli jsme po celým dnu tak zblblí, že jsme si to pořád zpívali už jen obráceně,“ vyprávěla v rozhovoru pro magazín Ona Dnes.

 

 

Fotky dětí nechce ukazovat

Bára je maminkou dvou holčiček, mladší je teprve osm měsíců, přesto pracuje: „Pořád plně kojím, což znamená, že jsem poslední dobou chodila často s odstřikovačkou, protože mám teď hodně práce, ale zároveň je kojení pro mě důležité. Měla bych výčitky, kdybych kvůli práci přišla o mlíko.“ Fotky svých holčiček ale nezveřejňuje: „Dávám tam jen věci okolo kapely a práce, děti ne, to si myslím, že nikdy neporuším. Už nad fotkou, kterou zveřejnil Pavel, když jsme šli volit, jsem váhala, přitom je tam vidět jen ruka a noha Roničky. Odhalování soukromí mi není vlastní, nevím, jestli na tohle někdy změním názor.“

 

Na Bářině Facebooku lze najít mnoho jejích fotek, kde se šklebí, zato manžel a dítě dostali jen ´částečný´prostor...

Na cello se učila s radostí

Bára se zanedlouho objeví ve filmu Kvarteto, druhém filmu Miroslava Krobota, ve kterém ztvárňuje roli cellistky. Bára na cello nikdy před tím nehrála, učit se na tento nástroj jí ale nevadilo: „Naprostá radost, obrovská. Já bych si přála umět hrát na všechny hudební nástroje. Ale to fakt už nestihnu. I jeden je dřina. Jsou to hodiny a hodiny cvičení. Kvůli Kvartetu za mnou jeden rok každý týden docházel k nám domů pan učitel. Po-každé jsme si zahráli, vymysleli cvičení na další týden. Tehdy už jsem měla Roničku, tak jsem se k tomu dostala asi dvakrát týdně. Až když se přiblížilo natáčení, cvičila jsem každý den. Pořád to ale nebylo tolik, kolik jsem chtěla,“ vyprávěla v rozhovoru pro Ona Dnes.

 

Bára Poláková v Krobotově filmu Kvarteto

Nejlepší casting, co jsem zažila

Roli ve Kvartetu dostala od režiséra Krobota díky castingu: „Režisér Mirek Krobot měl už před castingem vybrané dva herce. Bylo jasné, že hrát bude Jarda Plesl a Zdeněk Julina, ale potřeboval k nim ještě dva. A Mirek nás tak různě střídal a zkoušel, jak vypadáme dohromady. Vzali jsme do ruky hudební nástroje s falešnými strunami, měli jsme přitom vypadat, že muziku děláme celý život, a hrát, ale tvařte se vážně, když ten nástroj pod vámi tak vrže! Už při castingu jsme měli tak strašné výbuchy smíchu, že to nešlo ustát,“ tvrdí Bára Poláková v rozhovoru. To, že musela absolvovat casting jí prý nevadí: „Normálně castingy taky nemám ráda a vlastně na ně proto ani nechodím, tohle byl zatím nejhezčí v mém životě. Mirek Krobot umí udělat takovou atmosféru, že to není stres, ale zkoumání a často navíc ještě sranda.“

 

A co s jejími vlasy udělal nový klip...

Kvůli roli klidně přiberu

Bára tvrdí, že kvůli dobré roli by neváhala i změnit svůj vzhled: „Určitě bych nešla do něčeho drastického, co by souviselo s tělem a zdravím, to mám na prvním místě. Kdyby mi na práci záleželo, klidně bych i třeba přibrala dvacet kilo, ale pomalu, vědomě a kontrolovaně,“ říká éterická drobná blondýnka. Ačkoliv stále hraje a tour k nové desce odstartovala záhy po porodu, děti u ní stále vítězí: „Někdy je toho na mě hodně a přemýšlím dopředu. Ale s dětmi mám chvíle, kdy se mi to daří, to jsem pak šťastná. Jsem doma, řeším jen jídlo, plínky, procházku, pohádku, knížky, hračky. To jsou cenné okamžiky, kdy mi myšlenky nikam neutíkají. A pak taky na koncertě a když jsem hrála, i v divadle.“ 

Blonďatá Liškova bestie 

Řekne někomu ještě něco jméno Kateřina Kočí? Právě o této blonďaté političce pojednávala hra Blonďatá bestie, ve které v pražském divadle Rubín excelovala Barbora Poláková. A  zatímco Kateřina Kočí skončila v propadlišti dějin, z Báry je hvězda první velikosti.

 

O tom, že má obrovský smysl pro humor, nás tahle kolínská rodačka přesvědčila krátce poté v klipu a písničce Kráva, poté přišla Nafrněná a jasný hit. V roce 2015 vydala první album, ale také se dala dohromady s Pavlem Liškou, se kterým má už dvě holčičky se zajímavými jmény, Ronju a Riku. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková