Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tvoje tvář definitivně končí, znehodnotil ji i vulgární moderátor. A vítězka to pořádně schytala

20.11.2017
Tvoje tvář definitivně končí, znehodnotil ji i vulgární moderátor. A vítězka to pořádně schytala

Foto: Facebook

Popisek: Vítězka čtvrté řady 'Tváře' Berenika Kohoutová coby frontman skupiny Prodigy a moderátor Ondřej Sokol

Mezinárodně proslulá televizní show Tvoje tvář má známý hlas se v české verzi TV Nova dočkala čtyř pokračování. Přímo úměrně s tím, jak klesala její sledovanost, se snižovala i atraktivita účinkujících a některých vystoupení. Zatímco některá z prvních byla skutečnou bombou, o těch posledních se to, až na pár výjimek, říci nedá. Často šlo jen o opakování a více či méně trapné verze slavných hitů.

Jak vyplývá z reakcí diváků, nekorunovaným vítězem všech čtyř řad se stal Jan Cina, hvězda té druhé. Zcela právem. Ačkoliv již nesoutěžil, zazářil jako host i tentokrát, například když zpíval coby Karel Gott duet s Berenikou Kohoutovou. Interpretačně, i co se zdařilé masky týče, to bylo vůbec nejlepší vystoupení. Některá jeho čísla jsou skutečně nezapomenutelná, ať už jde o Monserat Caballe nebo Scatmana. Ty na Youtube vidělo několik dalších milionů diváků a dodnes nešetří nadšenými komentáři.

To byla bomba s koulemi

Mimohodem, rekordmanem Tváře se na tomto serveru stal Adam Mišík jako Miley Cyrus. Jeho Wrecking Ball už spatřilo čtyři a půl milionu fanoušků. Vzhledem k hlavní rekvizitě tohoto klipu lze souhlasit s tím, že tenhle kousek měl opravdu koule, i s častým názorem, že Mišík vypadal a zpíval lépe než samotná Miley. Moderátor Ondřej Sokol se zmohl na jedinou větu: „To je bomba.“ Trefná byla i glosa porotce Václava Kopty: „Já zírám, Adame, tvůj táta byl velkej rebel, ale tys tu laťku posunul sakramentsky dál. A jestli je paní Cyrusová považovaná za skadalistku, po tvém vystoupení se může jít zahrabat.“

Sporná vítězka?

Nic podobně výjimečného se už ve čtvrté řadě neopakovalo, i když nechybělo několik příjemných překvapení. Za pozornost stála třeba Aneta Krejčíková s působivou písní Mariky Gombitové Vyznanie. A je škoda, že vítězka čtvrté řady Berenika Kohoutová, která dokázala, že je výbornou zpěvačkou (například když se proměnila v Jennifer Hudson nebo Evu Pilarovou), musela celé finále zvládnout v odpudivé masce The Prodigy. A to jí na sympatiích publika rozhodně nepřidalo. Kvůli jejímu vítězství se diváci Tváře na sociálních sítích hádali, že vyhrála neprávem, především protože jejich favoritkou byla vnadná a nesporně talentovaná Aneta Krejčíková. A Berenika to pořádně schytala i za to, že si vzala za manžela bývalého partnera Táni Vilhelmové, nebo že její matka Irena Obermannová byla milenkou Václava Havla.

Odpad televizní zábavy

Na celé show je ovšem nejprotivnější, jak se musí podřídit zakoupenému formátu, přičemž se často vybírají písně a interpreti co nejvýstřednější a ze zahraničí. Přitom většina verzí evergreenů tuzemských zpěváků patřila k těm vůbec nejzdařilejším, například senzační výstup Petra Rychlého alias Jana Nedvěda nebo Táni Vilhelmové v hitu Hany Hegerové Petr a Lucie. A je škoda, že jich nebylo víc, pokud ovšem nešlo spíš o parodie, například Hany Zagorové nebo Heleny Vondráčkové. Především kvůli těmto šmírám se leckdo raduje, že tento „odpad televizní zábavy“ a „odporná travesti show“ konečně končí.

Vulgární moderátor

Od desíti k pěti se vyvíjel také výkon moderátora Ondřeje Sokola. Z věcného a vtipného glosátora se stále častěji uchyloval ke zbytečným vulgaritám. Například když se nechal slyšet, že za takový honorář, jaký dostávají světové superstar, by se nejen poblil, ale také posr... Škoda. Sokol si zbytečně kazí své renomé. Což není v souvislosti s tím, že působí v prestižním Činoherním klubu, zanedbatelné. Doufejme, že se při moderování Českého slavíka bude víc krotit a na podobné kontroverzní show bude mít stále méně času.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adéla Hofmanová