Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trvalo to tři roky, já byla zamilovaná a slepá… Život s tyranem, o němž Kynychová promluvila až teď

18.11.2017
Trvalo to tři roky, já byla zamilovaná a slepá… Život s tyranem, o němž Kynychová promluvila až teď

Foto: Facebook

Popisek: Hana Kynychová

Hana Kynychová je po Olze Šípkové další z těch, které proslavilo cvičení. Haně bude letos padesát let, stará se o tři děti, otevřela nové fitko a je jí všude plno. V rozhovoru pro magazín MF Dnes Rodina se zastavila také u toho, jaké to je žít s násilníkem. To je naštěstí dávná minulost, kterou ale před veřejností odtajnila až nyní.

Hana Kynychová je sama pro sebe a své fitness centrum tou nejlepší reklamou. Vypadá perfektně, což je pochopitelně výsledek tvrdé práce, která zahrnuje jak pohyb, tak správou stravu. Hana je na sebe hodně tvrdá, třeba s párkem v rohlíku ji rozhodně neuvidíte: „To bych si snad radši natrhala někde jetel. V rohlíku je lepek, ve většině párků je lepek, vím, že mi po něm nebude dobře. Pro mě naprosto nevhodné jídlo. Chutná možná dobře, ale udržím se, kvůli chvilce uspokojení bych neskučela,“ uvedla v rozhovoru pro MF Dnes. Hana je prý na sebe velmi tvrdá, dovede si toho spoustu odpustit: „Třeba čokoládu bych si nedala. Leda víno, to je můj večerní rituál. Hlavně nejsem předpojatá, dokážu ujíždět i na zdravých jídlech. Třeba bulguru jsem nikdy neholdovala a teď nám do fitka jedna firma vozí saláty a já jsem si oblíbila právě bulgurový. Je dobrý a dodává mi energii.“ 

Obézní člověk si oseká život

Hana se živí také tím, že vypracovává svým klientům jídelníčky. A výživě druhých se tak často zamýšlí: „Jak se těm, kteří pojídají fast food nebo uzeniny, žije v jejich těle. Jí  tohle často? V jakém stavu jsou tedy jejich vnitřní orgány? Nemůžou mít přece dobré spalování, nemůžou se rozběhnout. Život si tím hrozně osekají, nemůžou si dovolit všechno, co jim nabízí,“ prohlásila pro magazín Rodina. Obezita je podle ní důsledek nějakého psychického problému: „Kdo má hodně kil navíc, je nějaký psychický blok z nespokojenosti a neúspěchu. Takový člověk se před svým problémem zabalí do tuku a neřeší ho. Ráda bych mu poradila, ale nerozběhnu se za ním a nejdu mu radit, to jsem si před lety zakázala. Pomáhám jen lidem, kteří za mnou přijdou, ti chtějí pomoct.“ 

Dcera se mě snaží obelstít

Hana má tři děti, u kterých se snaží od malička působit, aby jim vešla zdravá výživa do krve: „U osmnáctiletého Filipa jsem to nemusela řešit, protože je od dvou let bezlepkář, takže jsme mu vařili vlastní jídla a on věděl, že nic jiného si dát nemůže. Desetiletá dvojčata jsou každá jiná. Sofie si instinktivně dává pozor na to, co jí. Když položím na stůl buchtu a mrkev, vezme si mrkev. Spolužáci ji neovlivňují, sní svačinu, kterou má z domova,“ uvedla pro MF Dnes. Poslední dcera tolik maminčiných rad nedbá: „Alexandra cokoli vidí u kamarádek, považuje za lepší, než co jí dáváme doma. Trpělivě jí říkám, co se s ní bude dít, když bude jíst cukr, tuky a další „dobroty". Jenomže kdykoli mě může obelstít, udělá to.“ 

Zrním se nestravujeme

Hana se přitom za fanatičku zdravé výživy nepovažuje: „My se nestravujeme zrním, nejsme vegetariáni, ani nerazím biostravu a netrvám na nakupování na farmářských trzích. Nepřeháním to. A když k nám má někdo přijít, uvařím něco neutrálnějšího, třeba rizoto. Nebo si zjistím, kdo co má rád. Třeba včera jsem kvůli jedné kamarádce holek vařila kuře na paprice. Dietnější verzi, bez mouky a smetany. Nikdo si nestěžoval. Podobně jako když místo jíšky do polévky použiju ovesné vločky,“ řekla v rozhovoru pro Rodinu. 

Manžel na rodičovské

S manželem Jindřichem Kynychem je Hana už pětadvacet let, jde prý o maximálně vydařené partnerství a mimochodem spolu ladí i vizuálně, i Jindřich totiž vypadá jako model. Se svým manželem se prý doplňují: „Když ječím, on mě uklidní. Zároveň oceňuje, jak jsem důsledná. Třeba když má některé z dětí něco udělat, jdu to zkontrolovat třeba šestkrát. Jindra by se na to dávno vykašlal, já ctím zásadu, že pravidla se musí dodržovat,“ sdělila magazínu Rodina. Ani věrnost není pro ně ožehavé téma: „Maximálně si důvěřujeme. Když se jdu někam „vyvětrat", tak kvůli své práci nebo někoho podpořit. Nechodím si vyhodit z kopýtka. Na to bych neměla náladu, čas ani energii,“ tvrdila v MF Dnes. 

Holčičky v inkubátoru

Manžel Jindřich dokonce zůstal místo Hany na rodičovské dovolené: „Poprvé jsem přišla do jiného stavu ve třiceti. Tehdy jsem jezdila cvičit po republice, měla jsem sponzory, přinášela jsem víc peněz než manžel. Odzbrojil mě, když řekl, že půjde na mateřskou.“ Hana nemohla podruhé přijít  do jiného stavu, a tak s manželem využili umělé oplodnění. Holčičky ale přišly na svět v 31. týdnu: „Musely zůstat v inkubátoru, protože se narodily v 31. týdnu, Jindra odvezl mléko v pět ráno do Podolí, já jela kojit na devátou, pak jsem odcvičila v Modřanech, další kojení a znovu cvičit. V Podolí byli úžasní, mohla jsem tam kdykoli přijít, být s holčičkami, přebalovat. Byly to náročné dva měsíce,“ vzpomíná dnes v magazínu Rodina Hana Kynychová. 

Obětí domácího násilí

Krásná, úspěšná, s milující rodinou… Vždy se jí ale tak dobře nedařilo. Před časem se rozpomněla na svého bývalého partnera, který ji týral: „Chtěla jsem pomoct. Policie České republiky se začala o tuhle problematiku víc zajímat, autorky projektu prevence k nám chodily cvičit, a protože v posilovně se probere ledacos, domluvily jsme se, že svůj příběh zveřejním. Netušila jsem, že to bude tak těžké.“ S domácím násilím se Hana setkala u předchozího partnera, tedy jako velmi  mladá. Tehdy ji prý partner běžně zakazoval kamkoliv chodit, pokud už někam šla, dostala po návratu pár facek, partner ji prý také vláčel za vlasy: „Trvalo to tři roky. Já byla zamilovaná a slepá. Naštěstí jsem potkala lidi, kterým jsem svůj příběh řekla. Ti mě začali pomalinku vyvádět ze začarovaného kruhu a já začala vidět věci tak, jak skutečně jsou,“ řekla před rokem magazínu Ona Dnes.

 

Hana Kynychová je původně vyučená zahradnice, která ale postavila svůj osobní byznys na cvičení a zdravé stravě. Sama vede lekce, školí instruktorky, vydává DVD s cvičebními lekcemi, ale také objíždí se svými pohybovými lekcemi republiku. Na jaře se vydala na cesty s projektem Pohyb pomáhá, díky kterému upozorňovala na problematiku domácího násilí, jehož byla kdysi dávno obětí. Hana je i známou televizní personou, jeden čas dokonce plánovala, že rozjede vlastní televizi, která by byla zaměřená na zdraví a pohyb. Z projektu bohužel sešlo a Haně z něj zbyly dluhy. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková