Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zkorumpovaná pakáž zkrotla. Je už také pod vlivem Babiše?

komentář 17.11.2017
Zkorumpovaná pakáž zkrotla. Je už také pod vlivem Babiše?

Foto: Ondřej Vanča

Popisek: ČT: Reportéři; ilustrační fotokoláž

KOMENTÁŘ Ještě před volbami se Česká televize nebála vysílat odvážné investigativní kauzy, týkající se některých politiků. Alespoň tak činila ve výjimečném publicistickém pořadu Reportéři. Jenže poté, co začal na Českou televizi útočit Andrej Babiš a její redaktory obvinil, že jsou zkorumpovaná pakáž, se situace výrazně změnila. ČT dokonce odmítla vysílat závažný dokumentární film, nazvaný Žlutý baron, a slíbila, že ho uvede až po volbách. Dosud tak ale neučinila. A nejen to, ignoruje i další důležité Babišovy kauzy.

V poslední době je Česká televize vůči Andreji Babišovi dokonce nebývale servilní. Dokazuje to například  pořad Události, komentáře na  ČT 24. V něm se většinou ocitají na pranýři představitelé stran, kteří odmítají  vytvořit  koalici s Andrejem Babišem.  Za svůj neoblomný, navíc s ohledem na Babišovy kauzy logický postoj, jsou obviňováni z nedostatku odpovědnosti.  

Vyhrál volby, tak může vše?

Názorným příkladem je vysílání z minulého týdne. Moderátor Lukáš Dolanský argumentoval na některá odmítavá stanoviska rýsující se opozice tím, že  Andrej Babiš jasně vyhrál volby a že ho  ostatní strany vmanipulovávají  do jeho  taktiky tím, že nechtějí podpořit jeho návrhy.  V této souvislosti je nutné znovu a znovu zdůrazňovat, že v demokratické společnosti rozhoduje většina. A jakkoliv hnutí ANO v říjnových volbách skončilo na prvním místě, tak jej více než 70 procent voličů nevolilo a v parlamentu nezískalo potřebnou většinu! A pokud by se bral v úvahu celkový počet oprávněných voličů, pro ANO hlasovala pouze jedna pětina z nich.  Není od věci panu Dolanskému připomenout, že volby vyhrál v roce 1933 i Hitler a v roce 1946 Klement Gottwald. Také by jejich vítězství, kupříkladu v konfrontaci s komunistickými poslanci či neonacisty, obhajoval? 

Rázný Pirát

Naštěstí  na Dolanského otázky razantně zareagoval  Jakub Michálek (Piráti): „Nikdo z Pirátů nevyplňoval žádost  o dotaci  na Čapí hnízdo. Nikdo z Pirátů z těch 50 milionů nic neměl. My se žádným způsobem nenecháme činit odpovědnými za problém, který je primárně u Andreje Babiše a pana Faltýnka, který byli trestně stíhání a o jejichž vydání nyní bude Poslanecká sněmovna znovu rozhodovat.“ Je dostatečně vypovídající, že Dolanský se snažil Michálkovu odpověď rychle ukončit. 

ČT versus CNN

Mimochodem, ve stejných Událostech, komentářích zařadila ČT 24 i několik minut starý rozhovor Andreje Babiše, který poskytl renomované televizní stanici CNN. Moderátorka v něm, na rozdíl od ČT 24,  uvedla, že se o Babišovi hovoří jako o populistovi, který navíc odmítá migraci a zeptala se, ho, jak chce přesvědčit veřejnost v Česku i Evropě, že ctí  demokracii. Obratný Babiš odvedl řeč a pochlubil se, že je druhý nejlepší ministr financí v Evropě a že se mu podařilo vybrat mnoho miliard na daních. Na tento rozhovor reagoval pouze Jakub Michálek.„Já si myslím, že diváci CNN by se velmi divili, kdyby tam přišel prezident Trump nebo někdo podobný, byl trestně stíhán a během toho by kandidoval do prezidentské funkce.“  A co na to Dolanský? „Divák CNN není český volič. Český volič je suverén,“ utrousil.

 

Další podivný obchod

Avšak mnohem více alarmující je fakt, že Česká televize v poslední době zcela ignoruje různé Babišovy kauzy. Přitom podrobně sleduje stíhání bývalých politiků, jakými jsou například David Rath nebo Petr Nečas. Některá média (například server forum24.cz) tento týden zveřejnila velmi závažnou informaci, že se o další podivný obchod Andreje Babiše zajímá centrála proti organizovanému zločinu, protože existuje podezření,  že se dopustil obřího krácení daně. Namísto toho však Česká televize tento týden spustila absurdní kampaň na podporu Babišovy kontroverzní účtenkové loterie a diváky upozorňovala, že mají poslední šanci, aby se do ní zaregistrovali.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová