Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zkorumpovaná pakáž zkrotla. Je už také pod vlivem Babiše?

komentář 17.11.2017
Zkorumpovaná pakáž zkrotla. Je už také pod vlivem Babiše?

Foto: Ondřej Vanča

Popisek: ČT: Reportéři; ilustrační fotokoláž

KOMENTÁŘ Ještě před volbami se Česká televize nebála vysílat odvážné investigativní kauzy, týkající se některých politiků. Alespoň tak činila ve výjimečném publicistickém pořadu Reportéři. Jenže poté, co začal na Českou televizi útočit Andrej Babiš a její redaktory obvinil, že jsou zkorumpovaná pakáž, se situace výrazně změnila. ČT dokonce odmítla vysílat závažný dokumentární film, nazvaný Žlutý baron, a slíbila, že ho uvede až po volbách. Dosud tak ale neučinila. A nejen to, ignoruje i další důležité Babišovy kauzy.

V poslední době je Česká televize vůči Andreji Babišovi dokonce nebývale servilní. Dokazuje to například  pořad Události, komentáře na  ČT 24. V něm se většinou ocitají na pranýři představitelé stran, kteří odmítají  vytvořit  koalici s Andrejem Babišem.  Za svůj neoblomný, navíc s ohledem na Babišovy kauzy logický postoj, jsou obviňováni z nedostatku odpovědnosti.  

Vyhrál volby, tak může vše?

Názorným příkladem je vysílání z minulého týdne. Moderátor Lukáš Dolanský argumentoval na některá odmítavá stanoviska rýsující se opozice tím, že  Andrej Babiš jasně vyhrál volby a že ho  ostatní strany vmanipulovávají  do jeho  taktiky tím, že nechtějí podpořit jeho návrhy.  V této souvislosti je nutné znovu a znovu zdůrazňovat, že v demokratické společnosti rozhoduje většina. A jakkoliv hnutí ANO v říjnových volbách skončilo na prvním místě, tak jej více než 70 procent voličů nevolilo a v parlamentu nezískalo potřebnou většinu! A pokud by se bral v úvahu celkový počet oprávněných voličů, pro ANO hlasovala pouze jedna pětina z nich.  Není od věci panu Dolanskému připomenout, že volby vyhrál v roce 1933 i Hitler a v roce 1946 Klement Gottwald. Také by jejich vítězství, kupříkladu v konfrontaci s komunistickými poslanci či neonacisty, obhajoval? 

Rázný Pirát

Naštěstí  na Dolanského otázky razantně zareagoval  Jakub Michálek (Piráti): „Nikdo z Pirátů nevyplňoval žádost  o dotaci  na Čapí hnízdo. Nikdo z Pirátů z těch 50 milionů nic neměl. My se žádným způsobem nenecháme činit odpovědnými za problém, který je primárně u Andreje Babiše a pana Faltýnka, který byli trestně stíhání a o jejichž vydání nyní bude Poslanecká sněmovna znovu rozhodovat.“ Je dostatečně vypovídající, že Dolanský se snažil Michálkovu odpověď rychle ukončit. 

ČT versus CNN

Mimochodem, ve stejných Událostech, komentářích zařadila ČT 24 i několik minut starý rozhovor Andreje Babiše, který poskytl renomované televizní stanici CNN. Moderátorka v něm, na rozdíl od ČT 24,  uvedla, že se o Babišovi hovoří jako o populistovi, který navíc odmítá migraci a zeptala se, ho, jak chce přesvědčit veřejnost v Česku i Evropě, že ctí  demokracii. Obratný Babiš odvedl řeč a pochlubil se, že je druhý nejlepší ministr financí v Evropě a že se mu podařilo vybrat mnoho miliard na daních. Na tento rozhovor reagoval pouze Jakub Michálek.„Já si myslím, že diváci CNN by se velmi divili, kdyby tam přišel prezident Trump nebo někdo podobný, byl trestně stíhán a během toho by kandidoval do prezidentské funkce.“  A co na to Dolanský? „Divák CNN není český volič. Český volič je suverén,“ utrousil.

 

Další podivný obchod

Avšak mnohem více alarmující je fakt, že Česká televize v poslední době zcela ignoruje různé Babišovy kauzy. Přitom podrobně sleduje stíhání bývalých politiků, jakými jsou například David Rath nebo Petr Nečas. Některá média (například server forum24.cz) tento týden zveřejnila velmi závažnou informaci, že se o další podivný obchod Andreje Babiše zajímá centrála proti organizovanému zločinu, protože existuje podezření,  že se dopustil obřího krácení daně. Namísto toho však Česká televize tento týden spustila absurdní kampaň na podporu Babišovy kontroverzní účtenkové loterie a diváky upozorňovala, že mají poslední šanci, aby se do ní zaregistrovali.   

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace