Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Elita národa ve spodním prádle. Jako vzor pro vrstevníky?

15.11.2017
Elita národa ve spodním prádle. Jako vzor pro vrstevníky?

Foto: ČT

Popisek: GEN Táni Kuchařové natočil její muž

To, že dokumentární cyklus České televize GEN stále vyvolává mnoho rozporuplných reakcí, není žádným překvapením. Nikdo rozumný nemůže očekávat, že by diváci všechny představené osobnosti přijali bez výhrad. Avšak druhá řada portrétů tohoto cyklu provokuje oprávněné otázky, zda do něj některé tváře, například bratři Mašínové nebo různé modelky, patří právem, či zda se v něm ocitly na základě záhadného klíče. A stejně tak stojí za pozornost i slova autorů projektu, že by měl diváky inspirovat k zájmu o pozitivní příklady naplnění lidského života a dát jim možnost získat nové impulsy i vzory.

Po modelce Evě Herzigové, která se nejvíce proslavila reklamou na spodní prádlo, byla do Galerie elity národa zařazena i bývalá Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová. Její vizitku  režíroval manžel Ondřej Gregor Brzobohatý a především jeho vinou se Kuchařová často  prezentuje jako afektovaná  exhibicionistka.  V úvodní části je nemalý prostor věnován tomu, že se již jako malá holčička chtěla stát miss a tak si na tuto soutěž  hrála doma se sestrou. Domácí video ji zachytilo, jak doma pózuje před zrcadlem v dlouhých šatech.  A když později  kdesi spatřila billboard s reklamou na  soutěž Miss World, tak ji  prý problesklo hlavou, že by jí korunka  docela slušela: „Jsem blondýna, modrá mi jde. Cítila jsem, že to prostě klapne,“ vypráví manželovi. Ten samozřejmě neváhal využít všechny možnosti, aby svoji ženu představil především jako přitažlivou krasavici. 

Elita ve spodním prádle

Na mnoha záběrech ji  ukazuje při natáčení reklamních spotů nebo na reklamních fotografiích, velmi často až eroticky laděných. Je evidentní, že atraktivní modelka velmi ráda vystavuje na odiv svoje napůl obnažené tělo nebo spodní prádlo. Horší je, když do toho průběžně trousí moudra na téma modelingu: „Každopádně si myslím, že by se to mělo celý tak nějak zlidštit. Móda je přece pro lidi, nemělo by se z toho udělat něco nedosažitelného, jenom pro vyvolený. To je  šíleně povrchní. Třeba ty parametry lidskýho vzhledu. Já myslím, že by se to mělo celý vrátit k přirozený kráse, ke zdravý štíhlosti, protože se to žene strašně do extrémů.“ 

Odříkaného největší krajíc

Její slova však ilustruje jeden nepřirozený záběr vedle druhého. V promočeném tričku ukazuje bradavky, v černém krajkovém  negližé vystrkuje zadní partie na břehu moře,  v róbě tancuje na rušné třídě velkoměsta, nebo opět polonahá předvádí svoji figuru na trávníku v Central parku. Přirozenost sama!  Pro Taťánu Kuchařovou tak platí, že odříkaného je největší krajíc. Zatímco se jiné modelky skutečně snaží ukazovat módu, vhodnou a především dosažitelnou  pro normální či dokonce nemocné ženy, ona propaguje pravý opak.

Krása pomáhá

Teprve nakonec přijde řeč na její charitativní činnost v nadaci Krása pomoci, bez diskuse chvályhodnou.  Ale když se Táňa chlubí, že je jediná Miss World, která má svoji  nadaci, není to tak úplně pravda. Nejspíše přitom pozapomněla, že  se soutěžemi  o titul královnami krásy  je  charita  spojená mnoho let a že tuto tradici odstartovala  v roce 1972 Julia Morley pod názvem Krása s účelem. Dodnes  se podílí na humanitárních projektech po celém světě. Charitativní činnost  navíc  vykonává mnoho dalších krásek. A především nejrůznějších organizací, spolků, dobrovolníků i obyčejných lidí, bohužel však zůstávajících ve stínu krásné Miss. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace