Elita národa ve spodním prádle. Jako vzor pro vrstevníky?
15.11.2017
Foto: ČT
Popisek: GEN Táni Kuchařové natočil její muž
To, že dokumentární cyklus České televize GEN stále vyvolává mnoho rozporuplných reakcí, není žádným překvapením. Nikdo rozumný nemůže očekávat, že by diváci všechny představené osobnosti přijali bez výhrad. Avšak druhá řada portrétů tohoto cyklu provokuje oprávněné otázky, zda do něj některé tváře, například bratři Mašínové nebo různé modelky, patří právem, či zda se v něm ocitly na základě záhadného klíče. A stejně tak stojí za pozornost i slova autorů projektu, že by měl diváky inspirovat k zájmu o pozitivní příklady naplnění lidského života a dát jim možnost získat nové impulsy i vzory.
Po modelce Evě Herzigové, která se nejvíce proslavila reklamou na spodní prádlo, byla do Galerie elity národa zařazena i bývalá Miss World z roku 2006 Taťána Kuchařová. Její vizitku režíroval manžel Ondřej Gregor Brzobohatý a především jeho vinou se Kuchařová často prezentuje jako afektovaná exhibicionistka. V úvodní části je nemalý prostor věnován tomu, že se již jako malá holčička chtěla stát miss a tak si na tuto soutěž hrála doma se sestrou. Domácí video ji zachytilo, jak doma pózuje před zrcadlem v dlouhých šatech. A když později kdesi spatřila billboard s reklamou na soutěž Miss World, tak ji prý problesklo hlavou, že by jí korunka docela slušela: „Jsem blondýna, modrá mi jde. Cítila jsem, že to prostě klapne,“ vypráví manželovi. Ten samozřejmě neváhal využít všechny možnosti, aby svoji ženu představil především jako přitažlivou krasavici.
Elita ve spodním prádle
Na mnoha záběrech ji ukazuje při natáčení reklamních spotů nebo na reklamních fotografiích, velmi často až eroticky laděných. Je evidentní, že atraktivní modelka velmi ráda vystavuje na odiv svoje napůl obnažené tělo nebo spodní prádlo. Horší je, když do toho průběžně trousí moudra na téma modelingu: „Každopádně si myslím, že by se to mělo celý tak nějak zlidštit. Móda je přece pro lidi, nemělo by se z toho udělat něco nedosažitelného, jenom pro vyvolený. To je šíleně povrchní. Třeba ty parametry lidskýho vzhledu. Já myslím, že by se to mělo celý vrátit k přirozený kráse, ke zdravý štíhlosti, protože se to žene strašně do extrémů.“
Odříkaného největší krajíc
Její slova však ilustruje jeden nepřirozený záběr vedle druhého. V promočeném tričku ukazuje bradavky, v černém krajkovém negližé vystrkuje zadní partie na břehu moře, v róbě tancuje na rušné třídě velkoměsta, nebo opět polonahá předvádí svoji figuru na trávníku v Central parku. Přirozenost sama! Pro Taťánu Kuchařovou tak platí, že odříkaného je největší krajíc. Zatímco se jiné modelky skutečně snaží ukazovat módu, vhodnou a především dosažitelnou pro normální či dokonce nemocné ženy, ona propaguje pravý opak.
Krása pomáhá
Teprve nakonec přijde řeč na její charitativní činnost v nadaci Krása pomoci, bez diskuse chvályhodnou. Ale když se Táňa chlubí, že je jediná Miss World, která má svoji nadaci, není to tak úplně pravda. Nejspíše přitom pozapomněla, že se soutěžemi o titul královnami krásy je charita spojená mnoho let a že tuto tradici odstartovala v roce 1972 Julia Morley pod názvem Krása s účelem. Dodnes se podílí na humanitárních projektech po celém světě. Charitativní činnost navíc vykonává mnoho dalších krásek. A především nejrůznějších organizací, spolků, dobrovolníků i obyčejných lidí, bohužel však zůstávajících ve stínu krásné Miss.
Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .
Vložil: Adéla Hofmanová