Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je mu skoro 30, ale image rozčepýřeného kluka si pěstuje, kvůli holkám. V týmu má zpěvák i kadeřnici

15.11.2017
Je mu skoro 30, ale image rozčepýřeného kluka si pěstuje, kvůli holkám. V týmu má zpěvák i kadeřnici

Foto: TV Prima

Popisek: Albert Černý u Krause: Již podruhé

Kapela Charlie Straight udělala před lety celkem díru do světa. A když ne do světa, tak minimálně do České republiky. Dívky tehdy stonaly hlavně po frontmanovi kapely Albertovi Černém, který se objevil už podruhé na červené sedačce u Jana Krause. Tomu udělal velkou radost Albertův doprovod, mladičká modelka Bára Podzimková. Albert vyměnil kapelu, ale image kluka mu zůstala.

Albert Černý oslaví za pár let třicítku, je to ale přesně ten typ, co bude ještě hodně dlouho vypadat jako pubertální klučík. A na to zejména teenagerky prostě letí. Albertův image a vzhled je tedy to, co jeho kapele velmi výrazně pomáhá. Ostatně Albert si to zřejmě vždy uvědomoval a součástí realizačního týmu kolem kapely byla i kadeřnice. K Janu Krausovi přišel Albert celkem ležérně, ale šlo jistě o výsledek pečlivé přípravy. Prvně byl Albert u Jana Krause před pěti lety, ještě s kapelou Charlie Straight, tehdy ještě dojemně tvrdili, že se nikdy nerozdělí, neboť jsou v kapele jako jedna rodina. Přitom už o dva roky později bylo vše jinak. Oficiálně má kapela pauzu, ale tomu, že by se dala ještě někdy dohromady, asi už nikdo nevěří… 

Nahrávali jsme na chatě, nebo u mě v pokoji

K Janu Krausovi přišel Albert coby propagátor své další kapely Lake Malawi, čehož si Jan Kraus všiml: „Kapela je jiná, v kufru mám pro vás dárek. Já jsem vám přinesl naši novou desku. Je to úplně nová deska, která vyjde 10. listopadu,“ informoval Albert Jana Krause o nové desce s názvem Surrounded by light. Desku stvořila kapela během léta na mnoha různých místech: „Tu desku jsme dělali trošku u mě doma. V pokoji. U nás na chatě, kde to šlo. Je tam 14 písniček. Je to trochu tvrdší a rychlejší,“ popsal novou desku Albert. 

Fanda angličtiny

Albert zpívá zásadně anglicky a je s podivem, že jsou jeho kapely tak upřímné. Anglicky zpívající u nás totiž nemívají tradičně na růžích ustláno. K angličtině se musel Albert pro Jana Krause vyjadřovat už před pár lety: „Jsem fanda angličtiny, ale češtinu mám taky rád. Když mluvím anglicky, tak si to užívám. Když jsem byl menší, tak jsem měl takovou učitelku v Třinci. Oni mi říkali, víš Bertíku, když budeš chtít mluvit tak, jako ti Angličani, tak nemáš šanci. Ty nejsi Angličan, jsi kluk z Třince, máš přízvuk na předposlední slabice. Nemáš šanci s tím nic udělat a pokud budeš chtít znít jako native speakeři, pak nemáš šanci. A já jsem jim řekl, ne, já to dokážu.“ Je fakt, že Albert mluví velmi dobře a možná také díky hudebnímu sluchu dokáže napodobit anglický přízvuk tak, že to netahá za uši jako u většiny Čechů. 

Idol, nebo pasák koz?

Albert zatím české texty neplánuje: „Kdybyste chtěl písničku česky, tak bych vám ji složil,“ navrhoval Janu Krausovi. Písničku v češtině ale prý už složil, a to na dost zvláštní téma, které by asi málokdo u trendy Alberta čekal: „Já mám nějaké písničky česky, třeba o tom, jak jsme se ségrou pásli kozy u nás na chatě. My jsme si od sousedů půjčili kozy a pásli jsme nějakou dobu, pak nás maminka zavolala na polívku. Ségra uvázala ty kozy venku, jedli jsme tu polívku a najednou jsme slyšeli cinkot zvonců, tak jsme si říkali, že ta koza se utrhla, ale ona přišla za námi, protože chtěla polívku,“ vyprávěl se smíchem. 

Chci dělat to, co mě baví. Zpívat

Alberta v současné době zcela naplňovala dokončená deska: „Udělali jsme desku a máme z toho dobrý pocit, jako má každý, když dopíše knihu, nebo udělá desku,“ pochvaloval si  u Jana Krause Albert. Ten je prý jedním z mála šťastlivců, které muzika skutečně uživí: „S živobytím to mám docela dobrý, bydlím u Báry. Studoval jsem tlumočení a překlad do angličtiny- tomu se už moc nevěnuju. Spíš zpívám. Jednou bych to mohl dělat, já mám ty jazyky rád. Nejradši ale chci zpívat. Myslím, že nejdůležitější je dělat, co vás baví. To je pro mě největší dar.“ 

S přítelkyní se už netají

Albert se dal před pár měsíci dohromady s o deset let mladší Bárou Podzimkovou, výherkyní  soutěže Elite Model Look a naší úspěšnou modelkou. A je to snad poprvé, co Albert svou dívku přiznal a představil, před tím vždy jen mlžil, zřejmě nechtěl ztratit své fanynky. Že by věčný kluk  Albert třeba zrál a rostl?

 

Albert Černý působí na první pohled jako hodný hoch, ale zdání prý klame a hlavně mnohá děvčata by prý mohla vyprávět… Albert pochází z Třince, což ve svém mluveném projevu rozhodně nezapře. Zde chodil také na gymnázium a posléze studoval na univerzitě v Olomouci. Učil se také na bicí, právě díky výuce se seznámil s kamarádem, se kterým založil svou první kapelu Charlie Straight. Albert je vegetarián, občas si prý ale pochutná  i na rybě. Žije s osmnáctiletou přítelkyní Bárou, která mu prý s radostí vaří, ale vždy bez masa. Albert hovoří také  německy a polsky, jako malý chodil na polskou školu. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková