Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

#MeToo. Aneb návod pro muže, jak se chovat při kontaktu se ženou. Komentář Štěpána Chába

13.11.2017
#MeToo. Aneb návod pro muže, jak se chovat při kontaktu se ženou. Komentář Štěpána Chába

Foto: ČT

Popisek: Kevin Spacey. Oběť, jednoznačně. Před 30 lety se ožral a svalil na nějakého mladíka. Výsledek? Zaříznutí oblíbeného a ceněného seriálu Dům z karet (na snímku), režisér Ridley Scott ho raději ve filmu Všechny prachy světa vystřihl a jen pár týdnů před plánovaným startem přetočil. Obviněného herce nařčeného ze sexuálního obtěžování vyměnil za Christophera Plummera...

Také jste #MeToo? Znásilnili vás? Sexuálně vás obtěžovali? Doznejte své ublížení na sociálních sítích. Ale pozor, abyste nepropadli hysterii a neoznačovali za sexuální násilí prostou touhu o zdvořilé sblížení a následnou, a zcela přirozenou, kopulaci. Anebo, nedej Bože, abyste si flirtování prostě nevymysleli, protože vám to půjde do karet. Ten hajzl, který je kariérně už léta nad vámi ne a ne odejít do důchodu, co takhle mu pomoct, že jo.

V poslední době se nekonečný zástup hollywoodských hvězdiček odhodlal spustit celosvětovou hysterii kolem vlastnictví pohlavních orgánů. Herecká profese, která má v začátcích k prostituci stejně daleko jako k práci v McDonaldu, se tak, zase jinými cestami, dostává do médií a plní hlavy diváků a čtenářů odpadem.

Znásilnění jako zločin, znásilnění jako kariérní tah

Zvláštností je, že v Německu, Švédsku a dalších imigrantských dovolenkových destinacích je znásilnění veřejně bagatelizováné. Zato u hollywoodských hvězdiček, které se k rolím a slávě, nebo nedostatku obého, dostaly (nebo nedostaly) přes lubrikační gel a předstírané orgasmy, tam nastává hysterie. Jejich rozmazlená dušička tak znevažuje obyčejnou ženu, kterou někdo v parku skutečně bacil po hlavě a pak se na ní sprostě vyřádil. Hollywoodské hvězdičky měly možnost říct NE a přijít tak o roli v plánovaném trháku. Žena, která se plouží ze špatně placené práce zpátky k rodině, nemá možnost říct NE. Tu prostě někdo jako v pravěku bací do starostmi unavené lebky a ukojí svůj pud.

To se nám ten feminismus zvrhává do kastračního fašismu

Pofňukávání rozfrackovaných hvězdiček stříbrného plátna se tak stává zástupnou vlajkou nyní již zvráceného feminismu a také dodatečně i hnutí LGBT, jelikož mezi obviněními zahýřilo i několik homosexuálních kratochvilných fňukání nad nenaplněnou kariérou. Celá ta paráda má ovšem jediný cíl – kastraci bílého heterosexuálního muže. Násilné odebrání jeho společenské role.

Komu bych tak uškodil/a?

Miloš Zeman mě před patnácti lety znásilnil na veřejných toaletách. Náhodou jsme se tam potkali, tak se na mně ukojil. A já se vám k tomu teď přiznávám. S předstíranou bolestí v duši, se slzami v mých kalkulujících očích. Kolik podobných oznámení bude? Vycucaných z prstu, účelově vypuštěných do éteru, schopných ničit jedince, rodiny a ve výsledku mravnost celé společnosti? Společnost, v které Jiří Guth-Jarkovský začne být posuzován jako misogyn už jen proto, že by dámě podržel dveře. Zavřít ho až zčerná, gentleman jeden zadělaná.

New York Times dumá co s tím

Podle průzkumu novin New York Times se čtvrtina dotazovaných k problému staví následovně: „Pracovní setkávání mužů se ženami jsou nevhodná (inappropriate), a to znamená nejezdit s nimi v taxíku, nechodit na obědy, nediskutovat projekty u kávy a nechodit na uzavřené meetingy." Zajímavé je, že respondenti použili slovo nevhodná. Nikoliv nebezpečná. Proč nebezpečná? Muž je pak neustále v ohrožení, protože každá žena jej může obvinit z obtěžování nebo znásilnění a spustit tak mediální, případně firemní, lynč. Což můžeme spatřit třebas na #MeToo, které vystartovalo na Kevina Spaceyho. Stačil jediný #MeToo a herec byl mediálně doslova zlynčovaný. Jeho kariéra byla podupaná, začaly se stahovat z distribuce jeho filmy, velmi úspěšný seriál Dům z karet byl zaříznutý. Přitom nedošlo k jedinému stání u soudu. Vylétl hashtag MeToo a za pár dní byl herec bez práce. Trochu unáhlená spravedlnost vedená chvilkovou nevolností, nikoliv právem a zákonem. 

V Sillicon Valley, dokládá pak deník, investoři nechtějí jednat se ženami za uzavřenými dveřmi, ženy mají ztížen kariérní postup, protože veškerý pracovní styk mezi ženou zaměstnankyní a mužem nadřízeným, je problematický. Oba se bojí, v co by mohl kontakt přerůst. A rozhodně v jejich obavách nesvítí rudě slovo láska, ale obvinění z obtěžování, konec kariéry, lynč. Muži se s ženami bojí jezdit sami výtahem. Jedna cesta nahoru a je po kariéře. Muži se vyhýbají místům, kde by se mohli ocitnout sami v přítomnosti ženy. Nestydí se před ní, oni se děsí toho, že je obviní. A výsledkem článku NY Times je překvapivě následující: „Jednou z cest, jak tyto vztahy bezpečně podpořit, je mít ve vedení firem méně heterosexuálních bílých mužů." Být teplý je prostě v kurzu a kdo teplý nebude, ten se v této společnosti nechytí. Jako plus pak bude, pokud budete prokazatelně teplý a očividně černoch. Takže, milí pánové, změňte orientaci a drtivou většinu volna promarněte v solárku. Jedině tak se vyhnete pracáku nebo cele ve vězení.

Jak dosáhnout toho, aby vás žena neobvinila?

Nebavte se s nimi. Blbá rada. Nahrávejte se. Vždy, všude. Pro jistotu i při nákupech. Mějte s sebou svědka. I při vstupu na veřejné WC. Tam je hajzlbába, která by se na vás mohla chtít obohatit. Pracujte výhradně v mužském kolektivu. Popeláři mají často volná místa. Nebo se oběste, protože systém, který směruje k tomu, aby dokonale rozložil přirozeně fungující společnost, systém, který útočí svými deformovanými ideologiemi na základ světa, to je systém zhouby a čirého zla. Nebo se tedy přizpůsobte, změňte sexuální orientaci a pleť. Pak tím proplujete v pohodě.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb