Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Tento lobbista se chce stát prezidentem. Slibuje máslo a lithium do každé rodiny. Peněz má dost!

11.11.2017
Tento lobbista se chce stát prezidentem. Slibuje máslo a lithium do každé rodiny. Peněz má dost!

Autor: Facebook

Popisek: Tonda Blaník

Mezi kandidáty na funkci prezidenta figuruje i další nečekaná osobnost, populární lobbista Tonda Blaník. Ten nejenže nasbíral dostatečný počet podpisů, potřebných pro to, aby se souboje o Hrad mohl zúčastnit, ale disponuje i dalšími výhodami, o nichž se ostatním sokům může pouze zdát. Má například velmi sledovanou, vlastní televizní show.

A samozřejmě také sofistikovaně koncipované webové stránky. Na nich vysvětluje, proč je ideální kandidát na prezidenta České republiky. V rubrice, nazvané Kdo jsem, se chlubí, že je nezávislý na politicích, a sebevědomě pokračuje: „Jsem soběstačný, nepotřebuji sponzory. Neptám se, co může stát udělat pro mě. Ptám se, co můžu já udělat pro vás,“ a připomíná tím slavný výrok amerického prezidenta J. F. Kennedyho.

Peněz je dost!

V další části prozrazuje, co jako prezident Blaník chce: „Chci soběstačný, suverénní stát. Peněz je v naší zemi dost, jen se musí dostat ke správným lidem.“ A slibuje: „O to se postarám,  mám s tím dlouholeté zkušenosti.“ Velmi důležitá je i pasáž Jaký budu: „Budu nekompromisní vůči nežádoucím zahraničním vlivům, které se neslučují s našimi slovanskými kořeny. Česko může být srdcem Evropy a přitom zůstat Čechům.“ Na připojeném videu se zapřísahá: „Zůstanu takový, jaký jsem.“ V něm mimochodem zdraví potenciální voliče jako nejoblíbenější politik současnosti: „Čau lidi.“ A vzápětí opět cituje Kennedyho nebo prezidenta Václava Havla s jeho slavnou výzvou „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“, kterou ovšem svérázně dotvořil.

Státní kasa není dojná kráva

Nejdůležitější kapitolou jsou cíle, jakých chce prezident Blaník dosáhnout. A ty jistě osloví nemálo voličů. Slibuje jim, že se bude razantně bránit proti jakýmkoliv kvótám, zreviduje systém podpory v nezaměstnanosti, protože státní kasa není dojná kráva. Stejně tak slibuje, že zreviduje protikuřácký zákon s ohledem na fakt, že tabákové výrobky a alkoholické nápoje jsou jedním z pilířů státního daňového systému. Nejvíc asi potěší milovníky másla, protože jeho cenu hodlá snížit tím, že využije systém státních máselných rezerv, a argumentuje: „V zemi, kde je pivo levnější než voda, není důvod, aby bylo máslo dražší než mléko.“ Nejdůležitější je záměr, týkající se korupce: „Pokud nejsme schopni v demokratickém státě korupci vymýtit, měla by být dostupná pro všechny a nejen pro hrstku vyvolených. Bude-li každý z nás korumpován, budeme se mít všichni stejně dobře,“ deklaruje upřímně Tonda Blaník.

Lobbista na volné noze

Na jednoduchém grafu připomíná i svůj zajímavý životopis. Přiznává například, že studia na ČVUT nedokončil kvůli sametové revoluci, po ní se stal investičním konzultantem pro obor kuponové privatizace. A od roku 1993 je mimořádně úspěšným lobbistou na volné noze. Pochlubil se rovněž, že si v roce 2011 dokončil vzdělání na Fakultě verejnej politiky a verejnej spravy. Být prezidentem Česka plánuje až do roku 2028. Netají se ani svými zálibami. Prozrazuje například, že jeho oblíbeným zvířetem je delfín, místem Šumava, knížkou Švejk a nejoblíbenější historickou postavou Albrecht z Valdštejna. A sestavu oblíbených zpěváků tvoří Kryl, Dylan, Filipová.

To nejhorší nakonec

To, že má Tonda Blaník obrovskou šanci uspět, dokazuje i jeho přítomnost na první televizní debatě prezidentských kandidátů, která se konala tento týden. Svou účasti zastínil všechny ostatní, obzvlášť když pózoval s Andrejem Babišem. Podle nejaktuálnějších informací je však jeho kandidatura ohrožena, protože jeho tým  údajně nestihl podat včas potřebné dokumenty. A tak prý alespoň vznikne film ze zákulisí, nazvaný Prezident Blaník. V kinech by se měl objevit již v únoru.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace