Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kluci přišli vysolárkovaní, já bílej jak sýr. Muž roku je mladý Hložek, syn Standy. Byla soutěž cinknutá?

09.11.2017
Kluci přišli vysolárkovaní, já bílej jak sýr. Muž roku je mladý Hložek, syn Standy. Byla soutěž cinknutá?

Foto: TV Prima

Popisek: Matyáš Hložek u Krause

Svět se mění a klasické soutěže krásy už netáhnou. Nicméně zatímco soutěž o nejkrásnější Česku Česká Miss letos dost upadla, soutěž Muž roku si svoji úroveň drží stabilně, i když… Letos ji vyhrál Matyáš Hložek, syn Standy Hložka, potetovaný sportovec, kterého se pokusil vyzpovídat Jan Kraus i Pokondři. Kdo byl úspěšnější? A co k soutěži Muž roku napsala dobře informovaná novinářka?

Matyáš Hložek disponuje velmi urostlou a sošnou postavou. Není se čemu divit, budování těla je totiž jeho zaměstnání: „Trénuju lidi ve fitku, učím je správně cvičit,“ pověděl Janu Krausovi. Jeho tatínek Standa Hložek dodal: „Maty byl od malička vedený k tomu, ať dělá všechno. Že ten osud si ho někam zařadí. Chodil do gymnastiky, tancoval, hrál hokej, fotbal, hrál na piano.“ Matyáš  u Pokondrů dosvědčil: „Od čtrnácti jsem se rozhodl, že budu hrát hokej, nakonec jsem skončil v Rakousku v první lize v chlapech. Pak jsem se vrátil.“ Právě díky hokeji se prý dostal k současné profesi: „Souvisí to s hokejem, posilujete, chodíte cvičit. Jednou jsem si v létě řekl, že si udělám kurz. Baví mě hecovat kámoše. Říkal jsem si, že se to bude jednou hodit.“ V současné době ale trénuje hlavně ženy.

 

Muž roku s taťkou

Všichni byli hezčí než já

Jana Krause zajímalo, zda byl už jako dítě krásný: „On byl od malička strašně hodný a strašně milý. Manželka ho vždy oblékla, že byl kluk jak z cukru. I když jsme chodili v centru Prahy, tak nevím proč, ale Japonci si ho fotili,“ říká Standa Hložek a Matyáš trochu nesouhlasně přizná: „Měl jsem hezké tvářičky.“ Matyáš se dříve za nějakého krasavce nepovažoval: „Když jsem byl malý, všichni moji kamarádi byli fešáci, všichni byli hezčí než já. Myslel jsem si to,“ přiznal Janu Krausovi. Poté si ale začal věřit více: „Postupem času jsem vyrostl, možná i trošku zmužněl.“ 

Bílej jako sejra

U Pokondrů se Matyáš svěřil také s tím, jak se vlastně do soutěže Muž roku dostal: „Byla to náhoda, byl jsem s kamarádem cvičit a povídali jsme si, ukazoval jsem mu svoje fotky. A on mi říká, běž do nějaké agentury. Říkal jsem si, že tomu nechám volnost a on že mám zkusit Muže roku. Šel jsem si to zkusit bez přípravy, nic jsem od toho neočekával,“ sdělil Pokornému a Ondráčkovi v rádiu. Casting prý rozhodně neprobíhal v plavkách: „Sednete si před šest sedm lidí v porotě a oni se vás ptají, snaží se zjistit, jaký jste, jestli se dobře vyjadřujete, jestli jste sympaťák. Pak se shodnou, řeknou, zda postupujete. Mně to řekli hned, hned mi řekli, že se jim líbím. Dostal jsem hned kartu do semifinále.“ Protekci prý neměl, ale už na castingu si všimli, že má slavného tatínka: „Jedna paní z poroty mě poznala, protože mě viděla na fotce s tátou, a ptala se, jestli jsem ten hokejista a že zná mého tátu.“ Zatímco Matyáš se na casting vlastně ani nepřipravoval a vyhrál, jiní se snažili až příliš: „Spousta kluků tam přišlo odvodněných, vysolárkovaných, já tam přišel bílej jak sejra. To přece není všechno!“

 

Vědělo se o vítězi předem?

Matyáš Hložek tvrdí, že v jeho případě protekce nikdy neúřadovala: „Docela často jsem zaslechl, že jsem protekční synek. Nebyl jsem naštvaný. Já jsem radši, když mě někdo někam pozve a bere mě, že jsem to já, a ne, jakého mám tátu.“ Nicméně bulvární novinářka Markéta Reinischová si v den finále soutěže poznamenala na svůj Facebook: „Opět se mi den před finálovým večerem doneslo, kdo zvítězí. K jakému překvapení by to měl být syn známého zpěváka Standy Hložka! Došlo to tak daleko, že ani samotné vedení soutěže se s letošním vítězem netají. Ještě štěstí, že se nehlasuje pomocí SMS, to by bylo dost lidí naštvaných...“ Co na to vedení soutěže? 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková