Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zoufalá žena dělá zoufalé věci. Tuhle příležitost si Pawlowská nemohla nechat ujít a opravdu si ji užila. Co všechno na sebe prozradila?

06.11.2017
Zoufalá žena dělá zoufalé věci. Tuhle příležitost si Pawlowská nemohla nechat ujít a opravdu si ji užila. Co všechno na sebe prozradila?

Autor: FTV Prima

Popisek: Halina Pawlowská v Show Jana Krause

Jan Kraus si tentokrát pozval do své show svou kolegyni a spisovatelku Halinu Pawlovskou, která rozhodně věděla, jak si vystoupení na červené pohovce užít. Nepozval ji ovšem jen tak, ale díky tomu, že seznam literatury, kterou stvořila, rozmnoží o jeden kousek. Vydává další knihu a současně se podle její prvotiny s podobným názvem natáčí nový film.

V Halině Pawlovské měl Jan Kraus zdatnou nahrávačku. Sama totiž účinkovala v mnoha televizních pořadech, v současné době objíždí republiku s one woman show, a tak velmi dobře ví, jak se chovat před kamerou a jak konverzovat, aby byla legrace a působilo to nenuceně. Na rozdíl od jiných hostů, kteří často vypadají, jako by z Krause měli strach, se mu okamžitě postavila na jeho úroveň a své účinkování si vyloženě užívala.

Zase jsou zoufalé...

Nejprve přišla řeč na další knihu, kterou Halina napsala. Jmenuje se Zase zoufalé ženy dělají zase zoufalé věci a jde pochopitelně o narážku na její první knihu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci, s níž před lety Halina prorazila a podle které se v současné době natáčí film v hlavní roli s Klárou Issovou. A Halině je rozhodně třeba přiznat, že je velmi plodná autorka. „Tahle kniha je už třicátá. Já psala vždy jednu ročně, a pak mi moje vydavatelka řekla, že Viewegh píše dvě. Tahle je ale už zase jedna za rok,“ prozradila Janu Krausovi. Působí dojmem úspěšné ženy, vedle psaní povídek a příběhů je také dobrá scenáristka, moderátorka, založila a vedla několik časopisů, má velký dům, dvě děti, vnoučata… Jsou ty knihy o zmatkujících ženách, často neschopných pořádně a včas se zorientovat v životě, vůbec ještě o ní? „Někdy jsem opravdu taky zoufalá,“ připustila upřímně.

Facebook ji moc nebere

Moderní technologie prý pro ni nejsou neznámou, ovládat je dokáže, „Umím si cokoliv pustit,“ potvrdila s tím, že sociálním sítím ale příliš nefandí. „Facebook mám, ale vlastně ho moc nefrekventuju. Je to velká chyba. Já se polepším. Já to ale všechno těm přátelům řeknu normálně, a ještě abych jim to psala?“ Je to ale opravdu škoda. Halina toho sice na Facebook opravdu moc nenapíše, když už ale přece jenom nějakou tu glosu pustí na síť, je vždycky vtipná. „Byla jsem v Jaroměři se svou one woman show, kterou budu inovativně nazývat (podle vzoru Ondřeje Sokola, kterého jsem slyšela u Jana Krause, že dělá stand up ) sit up, neb při představení nestojím, ale vyprávím – asi budu inovativně říkat, že hraju vsedě... Zítra mne čeká Záhřeb a ve čtvrtek Bratislava a píšu vám to teď proto, že toužím, aby mi někdo řekl: "Ty jsi taková chudinka přepracovaná..." a já bych na to srdnatě odpověděla. "Ale ne, to já z čiré radosti..." No... nikdo nic neříká, tak dobrou…,“ napsala například.

Syn nekomunikuje

V Halininých knížkách se často mluví o jejích dítkách, v Show Jana Krause si vzpomněla hlavně na syna Petra, dcera Nikola se stala maminkou a s ní zřejmě vychází Halina skvěle. „Můj syn vůbec nekomunikuje. Ve dvanácti se rozhodl, že nebude odpovídat na žádné debilní dotazy. Od té doby jsem ho neslyšela. Jemu musíte položit otázku naprosto přesně a on úplně přesně na to odpoví. Třeba jsem mu koupila košile, on si je odnesl domů a já jsem pak říkala – Péťo, a zkusil sis už ty košile? On říká jo. Já se ptám a jak. A on, že si je oblékl a zase svlékl. On studoval v New Yorku, mně se stýskalo a jednou v noci jsem mu poslala sms – co děláš. A vmžiku přišla odpověď – jsem ve vlaku. Ptám se, kam jede a on do New Yorku, což mě nějak naštvalo a píšu mu, ať mi řekne přesně, kde je a kam přesně jede. A on mi napsal, že je přesně ve vlaku a že jede přesně do New Yorku!“ Jak to tak vypadá, tak geny humoru zřejmě zdědil synek po své matce…

Jeden život nejspíš nestačí

Je Halina Pawlowská v první řadě moderátorka, nebo hlavně spisovatelka? Tyhle dvě profese se v jejím případě proplétají a jedna podporuje druhou. Pokud se podíváte na rychlý přehled toho, co zatím stihla, přijde vám, že jí na to jeden život rozhodně nemohl stačit. Vystudovala FAMU, její podpis najdeme i pod mnoha scénáři. Například za scénář k filmu Díky za každé nové ráno získala Českého lva. A také se stal prvním realizovaným scénářem, kde se objevila i před kamerou – nezapomenutelné scéně myje podlahu. Dále napsala scénáře ke čtyřiceti televizním komediím a třem seriálům. V devadesátých letech se začala objevovat před kamerou pravidelně, natáčela totiž svoji úspěšnou show Banánové rybičky pro Českou televizi. Založila deník Metropolitan a několik časopisů (Glanc, Story a Štastný Jim). V současnosti dopsala další knihu a právě objíždí republiku se show Manuál zralé ženy.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace