Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V kvádru se nejspíš už narodil. Sice toho moc nenamluví, ale zase je na co koukat…

05.11.2017
V kvádru se nejspíš už narodil. Sice toho moc nenamluví, ale zase je na co koukat…

Foto: FTV Prima

Popisek: Tomáš Maštalír v Show Jana Krause

Tomáš Maštalír je přesně tím mužem, který se v obleku snad narodil. V Show Jana Krause v něm slovenský herec vypadal prostě skvěle. I když toho o svém novém filmu Čiara příliš nenamluvil, alespoň bylo nač koukat.

Krasavce Tomáše Maštalíra pozvali ke Krausovi v souvislosti s jeho novým filmem Čiara, který líčí drsné poměry na ukrajinsko-slovenské hranici a jde pochopitelně o pašeráctví, konkrétně cigaret. „Je to pašerák, ale takový trošku jiný. V podstatě byl film vytvořený tak, aby si divák vybral, zda je mu ta postava sympatická, nebo ne. Ať on sám určí, kde je ta hranice, jestli je to kladný, nebo záporný hrdina,“ prozradil o své postavě. Pro Markétu Reinischovou a Blesk ale během filmového festivalu v Karlových Varech prohlásil: „Moje role je role Adama Krajniaka, který je šéfem pašerácké skupiny na slovensko-ukrajinském pohraničí. Jsem takový lokální mafián.“ Film líčí tamní podmínky, které jsou pro Středoevropana opravdu drsné. „Tam se tak žije. V té oblasti není příliš příležitosti na obživu. Každý tam žije, jak umí. A je tam běžné, že se na rodinné oslavě za jedním stolem potkají policajt, pašerák a pohraničník. Všichni o sobě vědí, tak to tam je,“ potvrdil Krausovi Tomáš Maštalír.

Na srandu ho moc neužije

Show Jana Krause je především zábavný pořad, hosté do něj přicházejí kvůli legraci, a teprve až na druhém místě je se něco od nich dozvědět. Tentokrát ale nebylo pro Jana Krause snadné ani jedno. Tomáš Maštalír totiž působí velmi uzavřeně a vůči médiím až podezřívavě. To koneckonců Janu Krausovi i potvrdil. „Tu nálepku jsem dostal, ale je pravda, že nejsem příliš sdílný člověk. Když předstupuji před lidi jako herec, tak vystupuji prostřednictvím nějaké postavy,“ prohlásil s tím, že se často se svým postavám moc nepodobá. Zajímavé je, že rozhodně neztvárňuje jen vážné úlohy, je možné ho vidět i v komediální poloze. „ V divadle hraju spíš role komediální,“ potvrdil Markétě Reinischové.

Slovenský sexsymbol

Je opravdu atraktivní, vypadá a působí jako pravý muž. Na Slovensku dostal nálepku sexsymbolu, čemuž se asi nikdo nemůže divit. To ale Maštalír neslyší rád. „Vůbec nevím, co to znamená, a vůbec nevím, proč to vzniklo. Když to tak ale chtějí mít, tak ať to mají. Celé roky nevím, jaké stanovisko mám vůči tomu zaujmout. Podle mě je to taková nesmyslná bublina, já s tím nemám co dělat,“ řekl Markétě. O svém soukromí zásadně neprozrazuje vůbec nic, není ochoten se bavit ani o tom, zda je či není zadaný. Jedinou jeho odpovědí je vždy rezolutní NE. Slovenský bulvár ho ale tu a tam s nějakou kráskou načapá, například se o něm ví, že chodil s krásnou Táňou Pauhofovou.

Milovník čtyř kol

Trochu sdílnější byl, pouze když mluvil o svém velkém koníčku, kterým jsou auta. „Mám rád svět čtyř kol. Rád jezdím. Nejraději sám. Někdy poslouchám hudbu, někdy se takhle učím texty. Vyrazím takhle kdykoliv a kamkoliv. Baví mě to klidně i dvanáct hodin,“ rozněžnil se u Jana Krause. Pokuty za rychlou jízdu ale nesbírá, snaží se prý jezdit rozumně. Jen jednou se mu stala příliš rychlá jízda osudnou. „ Už mě chytli, potřeboval jsem tam být včas. Jsem na tom dobře, ještě stále můžu řídit,“ dodal. Kromě aut miluje Tomáš ještě přírodu. „Když jsme točili tento film, tak jsme byli v pohraničním pásu. Je tam nádherná příroda. Je tam hvězdárna právě kvůli tomu, že na mnoha kilometrech čtverečních není žádné město, takže tam není žádný světelný smog. Jsou tam nádherně vidět hvězdy, na hranici je sto roků lidskou rukou nedotčený prales. Tam je ta příroda krásná,“ rozněžnil se.

Kraus mu prý nedal prostor

Z Tomášova účinkování u Krause ale jeho fanynky nebyly právě nadšené, Kraus prý nedopřál slovenskému krasavci dostatek prostoru. „Tak vzácný host a nic jsme se nedozvěděli, protože Kraus vedl převážně monolog. Krause mám ráda, ale tohle posr*** , nenechal Tomáška ani odpovědět a vypadalo to nadějně, že se rozpovídá, jak se dostal k herectví,“ zazněl na sociální síti jeden hlas a další se přidal: „Také si myslím, že pan Kraus mu poměrně často skákal do řeči, což asi dělá u každého hosta, jenomže Tomáš do takovýchhle pořadů nechodí, tak není zvyklý na podobný způsob debaty. Tomáš je spíše zdvořilý herec a muž a tenhle pořad je zaměřený na okecávání!“

---

Čtyřicetiletý Tomáš Maštalír hrál divadlo již na gymnáziu v Trnavě. Poté přesídlil do Bratislavy na VŠMU, kde vystudoval herectví. Dnes působí v Slovenském národním divadle. Populární je ale především díky seriálům – slovenské verzi Ordinace v růžové zahradě a kriminálce Za sklem. Hraje v ní elitního policistu a sekunduje mu další slovenský sexsymbol Ján Koleník. Navzdory čtyřem křížkům je stále svobodný, jeho osobní život je zahalen tajemstvím a zásadně se k němu nevyjadřuje. Naposledy ho slovenský bulvár nachytal s mladičkou Mirkou, k čemuž jen poznamenal: „Jsem zdravý, tak je to asi normální!“

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková