Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V téhle rodině má zmatek i všeználek Kraus. Je jich jako much, potatil se ale jenom jeden

05.11.2017
V téhle rodině má zmatek i všeználek Kraus. Je jich jako much, potatil se ale jenom jeden

Foto: FTV Prima

Popisek: Josef Trojan v Show Jana Krause

Také máte v rozvětveném uměleckém klanu Trojanů zmatek? Pak nejste sami. Jan Kraus si pozval Josefa Trojana, syna Ivana Trojana, který se jako jediný z bráchů potatil. I on totiž začal hrát a má za sebou natáčení prvního filmu.

Hned na úvod se Jan Kraus svěřil s tím, že si členy jeho famílie plete, a poprosil, aby Josef ostatní vyjmenoval. I on poněkud tápal. „Pochopitelně ta nejzajímavější část těch Trojanů je ta naše! Mám tři bratry. Staršího Františka, mladšího Antonína a nejmladšího Václava. Strýček Ondřej a Lukáš mají také syny, ale mají jich hodně a pro mě je to už nepřehledné. Strýček Lukáš má šest dětí, pamatuji si ale jen první tři,“ prozradil mu šestnáctiletý Josef popravdě.

My děláme problémy tátovi

S tatínkem prý vycházejí skvěle, i když někdy mu kluci poněkud přerůstají přes hlavu. „S otcem nemáme problémy, spíš my jemu děláme problémy. To je kus od kusu,“ uvedl v Show Jana Krause. Josef se ze všech dětí Ivana Trojana jako jediný vrhl na herectví, což se prý tatínkovi ani trochu nelíbilo. „Určitá skepse tam na začátku existovala. Protože tu branži zná a ví, jaká jsou tam úskalí. Ale když poznal, že o to mám zájem a nepotřebuji pomoct, že si to všechno řídím já, tak uznal, že to chci dělat. Není dobré, když rodič brání dítěti v tom, co chce dělat,“ vysvětlil.

Krysa, nebo idiot?

Těžko říci, po kom je více, v jeho vizáži se zrcadlí jak Ivan Trojan, tak maminka, herečka Klára Pollertová. I když působil chvílemi pěkně nejistě, ostatně jako správný puberťák, podle jiskřících hnědých očí bylo hned jasné, že tenhle povedený a na první pohled sladký kluk bude pěkné číslo. „Jako spořádané dítě umím občas působit, ale jakmile odsud vyjdu, tak byste mě nepoznal. Kamarádi mi vytvořili velice výstižnou přezdívku krysa, nebo krysák. Ta krysa je někde uvnitř mě, a když jsem uvolněný a nemusím se na nikoho vázat, tak ta krysa vyleze. Pak jsem krysoidní. Občas se dostanu do situace, kdy se přeuvolním a začnu se sebou dělat takové zajímavé věci. V určitých situacích se dokážu tak uvolnit, že ze sebe udělám krysu. Na můj účet padají přezdívky krysa, idiot, já pak nevím, kdo úplně jsem,“ plácal poněkud zmateně páté přes deváté.

Pět čtyřek na konci prváku

Od pohledu je Josef typický gymplák, student, co po škole běhá po pražském Starém Městě, což Janu Krausovi potvrdil: „Chodím na gymnázium Jana Palacha.“ Vzorný student ale rozhodně není: „Nejde mi to. Já to nechám volně plynout, což dělám běžně. Proto ukončuju prvák s pěti čtyřkama na vysvědčení,“ přiznal drsnou pravdu. Je jasné, že na kluka s hlubokýma černýma očima dívky musí letět, a o tom, jaký je jeho typ, se ochotně rozhovořil. „Já jsem byl dlouho naivní a myslel jsem si, že nejdůležitější tak na osmdesát procent je ta vnitřní stránka. Teď vím, že je to hloupost. Je to tak padesát na padesát. Ta dívka může být krásná, ale když jsou tam jenom úplně malé díry, malá místečka v chytrosti, tak si ji můžete naučit. Když  je komplet, tak je to dobrý! Blbá krasavice ať zůstane blbou krasavicí!“

Základem je správná parta

Josef nedávno dotočil pokračování kultovního snímku z devadesátých let, Samotářů. V rozhovoru na Youtube si natáčení filmu Děti samotářů pochvaloval. „Natáčení bylo super. Sešla se tu dobrá parta lidí. Je to takový základ. Já ty lidi obdivuju. Film má premiéru na začátku ledna. Přesný termín není stanovený. Mám od toho velké očekávání, protože jsem to dotočil teprve nedávno a pořád s tou rolí žiju a mám toho plnou hlavu. Potřebuju, aby se mi to uleželo v hlavě, a pak budu dělat nějaké závěry,“ vykládal trochu zmateně, jak mu ‘zobák‘ narostl. K tomuto komentáři mu zjevně nikdo scénář nepřipravil. Ale což, vždyť je mu teprve sedmnáct…

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace