Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V téhle rodině má zmatek i všeználek Kraus. Je jich jako much, potatil se ale jenom jeden

05.11.2017
V téhle rodině má zmatek i všeználek Kraus. Je jich jako much, potatil se ale jenom jeden

Foto: FTV Prima

Popisek: Josef Trojan v Show Jana Krause

Také máte v rozvětveném uměleckém klanu Trojanů zmatek? Pak nejste sami. Jan Kraus si pozval Josefa Trojana, syna Ivana Trojana, který se jako jediný z bráchů potatil. I on totiž začal hrát a má za sebou natáčení prvního filmu.

Hned na úvod se Jan Kraus svěřil s tím, že si členy jeho famílie plete, a poprosil, aby Josef ostatní vyjmenoval. I on poněkud tápal. „Pochopitelně ta nejzajímavější část těch Trojanů je ta naše! Mám tři bratry. Staršího Františka, mladšího Antonína a nejmladšího Václava. Strýček Ondřej a Lukáš mají také syny, ale mají jich hodně a pro mě je to už nepřehledné. Strýček Lukáš má šest dětí, pamatuji si ale jen první tři,“ prozradil mu šestnáctiletý Josef popravdě.

My děláme problémy tátovi

S tatínkem prý vycházejí skvěle, i když někdy mu kluci poněkud přerůstají přes hlavu. „S otcem nemáme problémy, spíš my jemu děláme problémy. To je kus od kusu,“ uvedl v Show Jana Krause. Josef se ze všech dětí Ivana Trojana jako jediný vrhl na herectví, což se prý tatínkovi ani trochu nelíbilo. „Určitá skepse tam na začátku existovala. Protože tu branži zná a ví, jaká jsou tam úskalí. Ale když poznal, že o to mám zájem a nepotřebuji pomoct, že si to všechno řídím já, tak uznal, že to chci dělat. Není dobré, když rodič brání dítěti v tom, co chce dělat,“ vysvětlil.

Krysa, nebo idiot?

Těžko říci, po kom je více, v jeho vizáži se zrcadlí jak Ivan Trojan, tak maminka, herečka Klára Pollertová. I když působil chvílemi pěkně nejistě, ostatně jako správný puberťák, podle jiskřících hnědých očí bylo hned jasné, že tenhle povedený a na první pohled sladký kluk bude pěkné číslo. „Jako spořádané dítě umím občas působit, ale jakmile odsud vyjdu, tak byste mě nepoznal. Kamarádi mi vytvořili velice výstižnou přezdívku krysa, nebo krysák. Ta krysa je někde uvnitř mě, a když jsem uvolněný a nemusím se na nikoho vázat, tak ta krysa vyleze. Pak jsem krysoidní. Občas se dostanu do situace, kdy se přeuvolním a začnu se sebou dělat takové zajímavé věci. V určitých situacích se dokážu tak uvolnit, že ze sebe udělám krysu. Na můj účet padají přezdívky krysa, idiot, já pak nevím, kdo úplně jsem,“ plácal poněkud zmateně páté přes deváté.

Pět čtyřek na konci prváku

Od pohledu je Josef typický gymplák, student, co po škole běhá po pražském Starém Městě, což Janu Krausovi potvrdil: „Chodím na gymnázium Jana Palacha.“ Vzorný student ale rozhodně není: „Nejde mi to. Já to nechám volně plynout, což dělám běžně. Proto ukončuju prvák s pěti čtyřkama na vysvědčení,“ přiznal drsnou pravdu. Je jasné, že na kluka s hlubokýma černýma očima dívky musí letět, a o tom, jaký je jeho typ, se ochotně rozhovořil. „Já jsem byl dlouho naivní a myslel jsem si, že nejdůležitější tak na osmdesát procent je ta vnitřní stránka. Teď vím, že je to hloupost. Je to tak padesát na padesát. Ta dívka může být krásná, ale když jsou tam jenom úplně malé díry, malá místečka v chytrosti, tak si ji můžete naučit. Když  je komplet, tak je to dobrý! Blbá krasavice ať zůstane blbou krasavicí!“

Základem je správná parta

Josef nedávno dotočil pokračování kultovního snímku z devadesátých let, Samotářů. V rozhovoru na Youtube si natáčení filmu Děti samotářů pochvaloval. „Natáčení bylo super. Sešla se tu dobrá parta lidí. Je to takový základ. Já ty lidi obdivuju. Film má premiéru na začátku ledna. Přesný termín není stanovený. Mám od toho velké očekávání, protože jsem to dotočil teprve nedávno a pořád s tou rolí žiju a mám toho plnou hlavu. Potřebuju, aby se mi to uleželo v hlavě, a pak budu dělat nějaké závěry,“ vykládal trochu zmateně, jak mu ‘zobák‘ narostl. K tomuto komentáři mu zjevně nikdo scénář nepřipravil. Ale což, vždyť je mu teprve sedmnáct…

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková