Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Dva sokové se denně se prali kvůli ženě. Napřed to byla Ljuba, potom Chytilová a Bohdalka

05.11.2017
Dva sokové se denně se prali kvůli ženě. Napřed to byla Ljuba, potom Chytilová a Bohdalka

Foto: repro/ČT

Popisek: Josef Langmiler v seriálu Žena za pultem

Noblesní herec Jiří Adamíra byl většinou považován za aristokraticky působícího, charakterního herce. O jeho soukromí je zpravidla zmínka pouze v souvislosti s jeho osudovou partnerkou, Hanou Maciuchovou. Jenže zdání často klame. Jak prozradili jeho kolegové, pro některé se stal nepříjemným sokem. Osobně to pocítil například Josef Langmiler, kterému odlákal první manželku. A skončilo to rvačkou.

Oba fešáci, kteří se stali skutečnými filmovými a divadelními hvězdami své doby, neměli rozhodně o přízeň žen nouzi a nijak se jí nezříkali. Díky atraktivnímu zevnějšku byli vyhlášenými milovníky, a to nejen v typicky milovnických rolích, ale také v soukromém životě. Avšak přece jenom se ve vztahu k ženám výrazně lišili. Zatímco Josef Langmiler byl vůči nim skutečný gentleman, podobně navenek aristokraticky působící Adamíra byl lovec, ne-li rovnou dravec.

Denně se prali

Alespoň to o něm tvrdil jeden z jeho nejbližších přátel, režisér Antonín Kachlík. Když na něj v sérii dokumentů České televize Příběhy slavných zavzpomínal, prozradil i velmi zajímavou informaci. Podle něj Adamíra Langmilerovi odlákal první manželku, krásnou herečku Ljubu Benešovou. „Tam to naboural Adamíra, protože zatímco Pepík byl muž gentleman, který byl navíc pro ženské přitažlivý, tak nemusel nic dělat, protože ony samy měly zájem, zatímco Adamíra byl dravec a lovec. Ten potřeboval furt dobývat další a další, no a tak mu nakonec ulovil i tu Ljubu. Pepík z toho byl nešťasný, denně se poprali v klubu, to bylo vyhlášené, museli je od sebe trhat,“ prozradil Kachlík. Adamíru zkrotila až jeho osudová životní partnerka Hana Maciuchová. Traduje se, že právě ona pro změnu tohoto fešáka odloudila Ljubě Benešové.

Napřed Chytilová, potom Bohdalka

Josef Langmiler pak žil poměrně dlouho sám, než se podruhé oženil. Ale přesto netruchlil a dopřával si ‘renesanční‘ život, plný milostných avantýr. K jeho partnerkám tehdy načas patřila i režisérka Věra Chytilová. Ta s ním ovšem chtěla mít děti, což on podle Kachlíka nechtěl. A jednou se z toho zpovídal Jiřině Bohdalové. Ta o něj poté měla také zájem, dokonce spolu načas bydleli, jenže Langmiler ne, a tak se od ní záhy odstěhoval do svého mládeneckého bytu. Naštěstí si partnerky mohl vybírat. V Měšťanské besedě se v šedesátých letech seznámil se svojí druhou manželkou, půvabnou Evou: „Dost mě přitahoval, protože byl chlap a měl něco do sebe, měl úžasné charisma. A to měl pro dost ženskejch, nejenom pro mě,“ přiznala v Příbězích slavných Eva Langmilerová.

Smutný konec milovníka

Časem se ale na velmi šťastném manželství začal negativně projevovat Langmilerův postupně se zhoršující zdravotní stav. Napřed to byly problémy se zuby, které mu komplikovaly práci, protože kvůli nim špatně mluvil. Když rolí postupně ubývalo, rozhodl se raději odejít do penze a věnoval se svému velkému koníčku, myslivosti. Ale trpěl dalšími vážnými chorobami, zlomenina krčku mu znemožnila, aby chodil, a přidaly se i ateroskleróza a mrtvice. Manželka Eva se o něj až do poslední chvíle snažila starat sama a nebylo to vůbec lehké. Byl často podrážděný, nerudný a rezignovaný. Nakonec ho ale musela svěřit do péče lékařů. Když ho navštěvovala v léčebně dlouhodobě nemocných, už ji většinou nepoznával. Dceři se svěřil, že si přeje brzkou smrt. Přesto se dožil třiaosmdesáti let.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace