Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Pošlapaná mužnost: Urážky, řvaní, výhrůžky. U soudu vypovídala Nečasová. Pak pustili odposlechy

04.11.2017
Pošlapaná mužnost: Urážky, řvaní, výhrůžky. U soudu vypovídala Nečasová. Pak pustili odposlechy

Foto: ČT / repro

Popisek: Jana a Petr Nečasovi u soudu: Nagyová se, jak vidno, pomalu proměňuje, asi chce image ordinérní blond dominy nechat za sebou...

U Obvodního soudu pro Prahu 1 se během dalšího stání v kauze Jany Nagyové přehrávaly zcela nové odposlechy jejích telefonátů s tehdejším premiérem Petrem Nečasem. Tento článek navazuje na o den dříve publikovaný report ze soudu, kde vypovídala bývalá žena Petra Nečase, Radka. Celé soudní líčení se odehrálo ve čtvrtek.

Láska jako trám, nebo pouze neuvěřitelně submisivní muž ovládaný hysterickou milenkou? Každé další odposlechy musí být pro mužnost bývalého premiéra Petra Nečase dalším hřebíčkem do rakve. Jana Nagyová, jeho bývalá asistentka, totiž uměla s Nečasem kromobyčejně ´vorat´. Nečas trpělivě snášel vše, urážky, řvaní, výhrůžky. Nikdy si nedovolil svou milenku zarazit, či ji dokonce postavit do latě. Pod vlivem Nagyové se rozhodl, že opustí nejenom manželku Radku, ale také své děti, což je už docela smutný příběh. Dokazují to nové odposlechy, které zazněly v případu obviněné Jany Nagyové, nyní Nečasové, která měla zneužít českou zpravodajskou službu na sledování své sokyně. To ale Jana Nagyová odmítá, rodinu prý nechala sledovat, protože byla v nebezpečí.

 

Odcházím od manželky

Premiér prý Nagyové po telefonu sliboval, že od ženy odejde: „Všechno je to minulost. Není to pořád. Odcházím od ní,“ tvrdil plačící Nagyové, která ho obviňovala z toho, že od manželky nikdy neodejde. To, že brala obří odměny, že Nečase všude doprovázela, že jednala v jeho jménu politicky, že měla na Úřadě vlády nebývalou moc, to vše Nagyové nestačilo. Chtěla, aby se Petr Nečas rozvedl a od manželky odešel. K zvýšení svého vlivu používala výčitky: „Dělal jsi ze mě blbce, idiota, který si se mnou jenom hrál... Myslíš, že mi vrátíš všechny ty chvíle, všechna ta příkoří?“ dotazovala se emotivně a plačtivě. 

Odcházím od svých dětí

Jejich věčné hádky po telefonu musely být pro sledující policisty celkem nudné. Byly totiž jak vystřižené z nejobyčejnější nekonečné jihoamerické telenovely: „Jestli chceš, tak mi vynadej, vylij si na mně zlost, já to všechno přežiju... Chci být s tebou, tohleto všechno vydržím... Já ti to všechno vynahradím, Jaňulko. Strávím zbytek života s tebou, všechno ti chci vynahradit, abys toho nikdy nelitovala,“ sliboval omámený Petr Nečas. To ale Nagyová nebrala a vyčítala premiérovi, že neustále dochází domů k manželce a ve vztahu pokračuje. V jeho bytě ale musela být mrazivá atmosféra a pro Radku Nečasovou muselo jít o ty nejhorší okamžiky: „V čem pokračuju? Vždyť to není pravda. Já zalezu na opačný konec bytu a neprohodím s ní ani slovo. Jaňulko, už to končí! Odcházím od ní, už to ví,“ říkal své milence a dodal: „Odcházím od svých dětí, abych mohl být s tebou.“ S Radkou Nečasovou má přitom čtyři děti. 

Udělám vše, jak chceš ty

Zamilování Petra Nečase bylo takové, že by se klidně kvůli milence vzdal trůnu, tedy funkce ministerského předsedy: „Je to strašné! Jaňulko, prosím tě, nerozkopej to! Jestli chceš, tak veřejně vystoupím, řeknu, že na všechno se.u.“ Po tomto emotivním proslovu se prý premiér této země rozplakal. Nagyová na Nečase neustále systematicky naléhala a svůj tlak stupňovala, takže Nečas nakonec kapituloval a od ženy, ač věřící katolík, skutečně odešel: „Vždyť jí řeknu, udělám vše, jak chceš ty. Tak proč mě tak trestáš?... Jsem úplně psychicky vyřízený, protože se to všechno posr... v práci,“ sliboval Nečas své milence. 

Jen mi nadáváš a urážíš mě

Petra Nečase měla Nagyová zkrátka v hrsti. Svůj vliv ale nepoužívala jen k tomu, aby přiměla premiéru k rozvodu, ale třeba také k obsazování důležitých funkcí. V některých případech byl ale i Nečas na její přání malý pán: „Nemám prostě politickou sílu prosadit Páleníka na šéfa NKÚ. Tohle jsem si dovolil ti říct, a tebe to rozzuřilo, nadáváš mi a urážíš mě,“ dovolil se ozvat Nečas.

 

Láska je slepá

Je neuvěřitelné, co vše si premiér nechal líbit a jak jeho slabosti Nagyová využívala. Petr Nečas je vystudovaný fyzik, jeho IQ bude jistě nadprůměrné. Bohužel právě v jeho případu platí, že láska je slepá. S Janou Nagyovou žije dodnes. A na soudní stání ji opět doprovázel ruku v ruce. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace