Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Na vlastní kůži

Na vlastní kůži

Ivan Břešťák dělal krimi na Nově, má na kontě 1 200 reportáží. Nyní se vydává pro Krajské listy.cz tam, kam se bojí i benga

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vycházející české hvězdy

Vycházející české hvězdy

Je jim sotva přes dvacet, přesto již nastartovaly raketovou kariéru

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Řekl, že se mnou nemůže dál žít. Radka Nečasová léta mlčela, o Nagyové promluvila poprvé

03.11.2017
Řekl, že se mnou nemůže dál žít. Radka Nečasová léta mlčela, o Nagyové promluvila poprvé

Autor: Facebook

Popisek: Radka Nečasová ve čtvrtek vypovídala u soudu. Jinak by zřejmě mlčela i nadále...

U obvodního soudu pro Prahu 1 se rozhořelo další kolo soudní bitvy Jany Nagyové, která je obžalovaná ze zneužití naší rozvědky, že nechala sledovat svou sokyni v lásce. Tentokrát se čekalo na veledůležité svědectví bývalé ženy expremiéra Nečase, Radky Nečasové, kterou nechala Nagyová, dnes také Nečasová, sledovat.

Radka Nečasová s médii nekomunikuje, působí nesmírně skromně. Je tedy zcela jasné, na čí straně jsou sympatie veřejnosti. Vedle ní vypadá Jana Nagyová jako ukřičená a samolibá domina, která ale zaujala tehdejšího premiéra Jana Nečase. Příběh by to byl celkem banální. Podřízená svedla nebo se nechala svést svým ženatým šéfem a na pracovišti si začali románek. Vzhledem k tomu, že šéfem byl předseda vlády a že se Janě Nagyové podařilo se vypracovat z asistentky na jeho pravou ruku, kdy za něj kolikrát i jednala, měla v rukou nebývalé nástroje. Jedním z nich byla zpravodajská služba, kterou se rozhodla Nagyová na Nečasovou nasadit. Podle Nagyové ale nešlo o  její osobní mstu, naopak, o to, že se o rodinu svého šéfa obávala a chtěla ji takto ochránit. 

V sektě prý nebyla

Svědectví Radky Nečasové tak může být klíčové. Podle Práva si Nečasová za celou dobu nevšimla, že je sledovaná, nepohybovali se kolem ní podezřelí lidé a vozidla. Necítila se nějak ohrožená. Jana Nagyová o ní roztrušovala, že byla ve styku se sektou, to prý nebyla pravda. A co je důležité, ani její manžel ji prý na nějaké nebezpečí neupozorňoval: „Ne, nezmiňoval,“ odpověděla prý podle Práva u soudu na dotaz, zda ji manžel řekl o nějakém nebezpečí pro jejich rodinu. 

Dostávala SMSky a Forbes s Nagyovou

Radka Nečasová prý o tom, že má sokyni, velmi dlouhou dobu nevěděla, ačkoliv ji neznámá „dobrá“ duše, možná samotná Nagyová, upozornila: „V průběhu roku jsem dostávala takové SMS zprávy. Mazala jsem je z telefonu a neřešila je. Obsahem těch zpráv byla spíš moje osobní dehonestace. Byly to asi tři SMS. Svěřovala jsem se o tom manželovi, ale jeho názor byl, ať to hodím za hlavu a nijak neřeším,“ prozradila Radka Nečasová u soudu. Jednou Nečasová dokonce obdržela časopis Forbes s žebříčkem nejúspěšnějších žen: „Nagyová tam tehdy byla na sedmém místě. A v časopise byl vložen lístek: ‚Kam jsi došla Ty?‘ Manžel mi řekl, ať se tím nezaobírám,“ uvedla u soudu Nečasová. 

O milence nevěděla

V době, kdy se její manžel ze společné domácnosti odstěhoval, prý o jeho novém vztahu stále nevěděla: „Vůbec si nevzpomínám, že bych se s ní někdy potkala. A vůbec jsem o jejich poměru netušila,“ prohlásila Radka Nečasová. S návrhem, že se rozvedou, přišel prý Nečas sám: „Řekl, že se mnou nemůže dál žít,“ řekl prý ženě, se kterou má čtyři děti.

 

 

Milostný trojúhelník: Noblesní Radka Nečasová, trochu jako trouba působící Petr Nečas a zjevná domina Jana Nagyová, nyní též Nečasová... Fotokoláž

Proč dal přednost Nagyové?

Až neuvěřitelně klidně působila Radka Nečasová u soudu. Po nevěře dříve nepátrala, věřila manželovi a nedělala žádný rozruch, ideální žena, chtělo by se říci. A ačkoliv mohla, svému bývalému manželovi ani slovem neuškodila, co tedy na ní mohlo našemu ex-premiérovi vadit? Proč dal přednost mocichtivé a velmi dominantní Janě Nagyové, která se k němu rozhodně nechovala s přehnanou úctou, jak vyplynulo ze slavných odposlechů? Soud by měl pokračovat za 14 dnů, od 13. do 16. listopadu, tehdy by měl soud vyhlásit rozsudek. Obžalovaná je nejenom Jana Nagyová, ale také tři bývalí vysoce postavení činitelé vojenské tajné služby.

 

Pokračování zítra

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace