Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Za seriály se nestydím. Mirek Etzler o penězích, draze zaplacených zkušenostech i o tom, co zbořil

02.11.2017
Za seriály se nestydím. Mirek Etzler o penězích, draze zaplacených zkušenostech i o tom, co zbořil

Autor: TV Barrandov

Popisek: Miroslav Etzler v seriálu TV Barrandov Doktorka Kellerová

Herec Miroslav Etzler se objevil v několika hojně sledovaných seriálech na Nově i na Primě. Na rozdíl od jiných se za tuhle práci rozhodně nestydí a netvrdí, že ji dělá jen proto, aby zaplatil hypotéku. Nejenom o tom, ale také o své lásce k horolezectví promluvil v interview pro magazín MF Dnes.

Pojišťovna štěstí, Cesty domů, Šípková Růženka, Doktorka Kellerová a v neposlední řadě Ordinace v růžové zahradě. To je jen výčet seriálů, ve kterých Miroslav Etzler hrál. I za touto prací si ale hrdě stojí: „Nikdy jsem moc dobře neporozuměl tomu, proč někteří lidé v mé profesi říkají: „Tu práci dělám pro peníze." Já ji taky dělám pro peníze, protože se potřebuju nějak živit, ale nikdy - a to podtrhuju - nikdy jsem nevstoupil do žádného projektu jen kvůli penězům. Mě ta práce prostě baví. Baví mě hrát. Jakákoli další herecká zkušenost je pro mě vývoj a v Ordinaci mám k němu skvělé podmínky. Byl bych farizej, kdybych říkal, že mě to netěší. Mám barevnou postavu, kolem sebe výborné profesionály. Co chtít víc?“ prohlásil v rozhovoru pro MF Dnes. 

Youtubeři mu pijí krev

V Ordinaci ztělesňuje lékaře, kterých si obecně velmi váží: „Český národ se k nim úplně dobře nechová. Na rozdíl třeba od youtuberů by měli být skutečná elita,“ uvedl v rozhovoru. Právě tzv. youtubeři mu pijí krev: „Jestliže vzory desetiletých dětí jsou youtubeři, kteří mají neskutečné množství zhlédnutí svých příspěvků jenom proto, že vyprávějí, jak se někde vykáleli, je to pro mě katastrofa. Ten největší možný úpadek. Opravdu mě mrzí, jak mladá generace žije na internetu. Mě osobně internetový svět děsí. Je to komunikace bez kontaktu. Můžete si vytvořit naprosto falešnou ideu o tom, kdo jste, jak vypadáte, o tom, co umíte, jaké jsou vaše schopnosti.“ 

Po práci chce klid

Největším koníčkem Miroslava Etzlera je horolezení, do hor utíká i před lidmi: „Mám jeden problém - čím jsem starší, tím víc mě děsí společenství více lidí. Nemyslím pracovně, tam jde o samozřejmou věc, ale po práci vyhledávám spíš klid. Těší mě věci, kde můžu spočinout. Třeba aktivně, ale spočinout,“ svěřil se v rozhovoru. Sám si uvědomuje, že je důležité zvolnit: „Nároky jsou dneska tak strašně veliké, že když potom člověk někam dojede, chce urvat co nejvíc a v té hektičnosti ztrácí detaily. Nevnímá kvetoucí kytky, motýly, brouky, vůni, teplo, chlad, sucho, vlhko, déšť... To jsou věci, které mám moc rád. Vlastně v jakékoli kombinaci mi dělají dobře. Myslím, že všem lidem by dělaly moc dobře, kdyby si je v tom kalupu uvědomili.“ 

Kde jsou ty zbořené domy?

Miroslav Etzler prožil celkem divoký život. Když to tak řekneme kulantně, ženy nesmírně miluje… Od Zuzany Bydžovské, se kterou má syna Kristiána, odešel k Vilmě Cibulkové, která se s ním rozešla, když praskla nevěra s mladičkou herečkou Radkou Pavlovčinovou. Někdo se zkrátka nemění, i když Miroslav Etzler v MF Dnes tvrdí: „Každý člověk se změní, když se dostane přes nějakou věkovou hranici a nabere zkušenosti. Zcela jistě se v padesáti nebudete chovat jako ve dvaceti. Zkušenosti, karamboly nebo — jak vy říkáte — krize vás donutí si uvědomit, že nejste středobodem vesmíru. Že jste člověk, který je součástí osmimiliardového komplexu. Dojde vám, že jste celou řadu věcí udělal špatně. Že váš opravdu pyšný nástup do profesního nebo i osobního života přinesl spoustu zbořených domů.“ Možná tak naráží právě na jeho nabořené osobní vztahy. 

Dlouhé vlasy mu nepovolili

Ačkoliv jde o známého svůdce žen, nemyslí si Miroslav Etzler, že by byl nějak zvlášť sebevědomý:  „Nebyl jsem zrovna vychovávaný v sebevědomou bytost. Pamatuju si na situaci, kdy jsem si prosazoval dlouhé vlasy a můj táta mi oponoval. Argumentoval jsem Bolkem Polívkou a táta říkal, až budeš umět to co Bolek Polívka, můžeš si je taky nechat narůst. Takovéhle věty nevedou k sebevědomí,“ uvádí v magazínu MF Dnes. Přesto svým rodičům nic nezazlívá: „Jsem svým rodičům vděčný, že mě nasměrovali tak, aby mě ve dvanácti třinácti zajímalo výtvarné umění, svět divadla, opera, balet, činohra. Vzorů byla spousta, obdivoval jsem třeba životní příběh Karla Kryla a tak dále...“ 

Etzlerovy milostné propletence 

Miroslav Etzler pochází z Ostravy, což už dnes na jeho sametovém hlase nepoznáte. Studovat šel tedy na bližší brněnskou JAMU, poté hrál v Státním divadle v Ostravě, pak v Severomoravském divadle v Šumperku. První výraznější roli ve filmu získal v Čase sluhů, kde hrál muže, po kterém Ivana Chýlková marně toužila. Po jejím boku se znovu objevil ve filmu Díky za každé nové ráno. Naposledy jsme ho mohli vidět v televizním filmu Monstrum o staviteli Stalinova pomníku, nebo ve filmech Gangster Ka o Radovanu  Krečířovi.

 

Jeho osobní život vždy poutal pozornost bulváru. Z prvního manželství má syna a dceru, poté odešel k Zuzaně Bydžovské. Ani zde nezakotvil a to, že přeběhl k Vilmě Cibulkové, mu prý syn Kristián nemůže dodnes odpustit. Vilma Cibulková pak neskousla Etzlerovu nevěru prakticky v přímém přenosu, v seriálu hrál milence s Radkou Pavlovčinovou tak urputně, až mezi nimi přeskočila jiskra doopravdy. Nyní žije Miroslav Etzler s mladší přítelkyní Helenou Bartalošovou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .      

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace