Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Zkoprnělé missce přiznal nevěru před kamerou. Český miliardář nelže a má vždy aspoň dvě ženy

28.10.2017
Zkoprnělé missce přiznal nevěru před kamerou. Český miliardář nelže a má vždy aspoň dvě ženy

Foto: Youtube / repro

Popisek: Karel Janeček

Miliardář a geniální matematik Karel Janeček je snad jediný veřejně známý český muž, který otevřeně přiznává, že je jeho ideálem mnohoženství. Před pár lety se sice podruhé oženil, ale ani nová manželka ho nezkrotila. V nejnovějším rozhovoru pro časopis Luxury Prague Life se svěřil, že má další milenku.

Karel Janeček je výborný matematik, podařilo se mu vybudovat firmu, díky které se stal boháčem, bojuje také proti korupci. Stejně ale veřejnosti utkvěl v paměti jako ten, kdo praktikuje mnohoženství a klidně se k tomu přizná. Legendární je jeho výstup v televizi, když přímo před televizními kamerami jen tak mimochodem řekl zkoprnělé České Miss Janě Doleželové, se kterou tenkrát chodil, že žije ještě s jednou ženou. Od Jany dostal vzápětí košem, ponížení bylo příliš velké. Karel Janeček se celkem brzy nato seznámil s Tunisankou Mariem Mhadhbi, kterou si vzal a zplodil s ní syna, dnes dvouletého. Pokud si Mariem myslela, že Karla třeba změní, spletla se. 

Jsem šťastně ženatý, ale žiju i s milenkou

„Jsem pořád šťastně ženatý. To ale neznamená, že bych byl monogamní. V současné době žiju ještě s jinou ženou a jsem šťastný,“ uvedl s odzbrojující upřímností v rozhovoru. Velmi zvláštní je jeho vyjádření stran toho, jak se k jeho vztahu staví manželka: „Moje žena to přijala podle mě úplně nádherně,“ prohlásil na jednu stranu, ale také dodal: „Neříkám, že je to úplně jednoduché.“ Přiznal také, že jeho manželka ze začátku nadšená určitě nebyla a že sama podobným věcem rozhodně nefandí. Jak konkrétně takový vztah praktikuje, už bohužel neuvedl. 

Hlavně si nic nenalhávat

Podle Karla Janečka není touha žít s jediným partnerem vlastně ani přirozená: „To je chyba výchovy. Lidi mají tendenci si něco nalhávat. Je chyba, když si žena myslí, že muže předělá. To je smutné. Věřím ale, že mým dcerám se to nestane. Znají moji filozofii, ví, jak to mám. Informace mají. Důležité je, si nic sám sobě nenalhávat,“ prohlásil v rozhovoru pro Luxury Prague Life. Karel Janeček si také myslí, že věrnost vlastně není přesně to, co každá žena chce: „Ženy touží po lásce a některé ženy si možná myslí, že touží po tzv. věrnosti - fyzické věrnosti, ale to je omyl. Ženy touží po věrnosti v lásce,“ tvrdí v rozhovoru. A je prý chyba mužů, pokud ženám věrnost slibují, a to nejenom na první schůzce: „Asi by neměl říkat, že žena je jeho jedinou láskou na celý život, což by možná neměl říkat na žádném rande,“ odpověděl na dotaz, co by muž neměl ženě říkat na prvním rande. 

Když jí to nevyhovuje, tak odejde

Karel Janeček prý hlavně miluje svobodu, proto nedokáže žít jen s jednou ženou: „Nejsem zastáncem mnohoženství, ale osobní svobody. Lidé můžou žít, jak chtějí. Pokud je žena, která má dva muže, tak budiž, ať to tak je. Pokud si moje dcera najde člověka, který bude mít ještě jinou ženu, a ona bude šťastná, tak je to skvělé. Pokud by měla být nešťastná, tak snad odejde,“ uvádí v rozhovoru. Bohužel se Karel už nezamýšlel nad situací, kdy ženě tato situace nevyhovuje, ale odejít nedokáže, což se stává velmi často. 

Svoboda není závislá na penězích

Karel Janeček je ďábelsky bohatý, ale svobodu prý s penězi nespojuje: „Peníze pro mě znamenají energii, možnosti a svobodu. Je ale chyba, aby byla svoboda závislá na penězích. Naše společnost nefunguje úplně dobře a je hodně nespravedlností. Je pravda, že když člověk nemá peníze, může být obětí špatností, když je má, může se ubránit. Peníze jsou pro mě energie z toho důvodu, že mi umožňují dělat věci, které dělám, bez nich by to nešlo. Když člověk nemá velké peníze, nemůže plnit vize. Člověk musí mít sílu i finanční sílu.“ 

Adrenalinový král

„Můj král králů je Karel, je to Karel Janeček, šéf protikorupčního fondu nebo co to je. Takže vám říkám, jestli budete někdo zlobit krále Karla a budete mu vyhrožovat, já vám ublížím,“ vyznal se při předávání Slavíků v roce 2012 Daniel Landa. Už tehdy se ale o Karlu Janečkovi vědělo, třeba to, že navštívil ve vězení Davida Ratha a že zvažoval, že ho z něj vyplatí. K tomu ale nedošlo. Karlu Janečkovi se podařilo pohádkově zbohatnout díky matematice, vytvořil unikátní systém pro obchodování na burze.

 

V roce 2010 Karel Janeček založil Nadační fond proti korupci; jeho poslední aktivitou tam je tak zvaný ´zlatý řez´ - ať přispějete jakoukoliv částkou, on ji vynásobí 1,68 a to je cifra, kterou přispěje on sám… Fond má široké pole působnosti, upozorňuje na korupci, odvážným pak předává ceny. Karel Janeček je i autorem nového volebního systému Volby 2.1, ale také významným mecenášem. Velkou pozornost poutá jeho soukromý život. Ze svého prvního manželství má dvě děti, nyní je ženatý s Tunisankou Mariem, která je také matematička. Kromě oficiálního svazku má ale běžně ještě další milenky, s tím se prý svým partnerkám nijak netají. Vyznává adrenalin, skáče s padákem. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková