Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Mám dojem, že když nejsme vzatí, víc se snažíme. Herečka básní o svém optikovi, přírodě i…

28.10.2017
Mám dojem, že když nejsme vzatí, víc se snažíme. Herečka básní o svém optikovi, přírodě i…

Autor: TV Prima

Popisek: Jana Plodková u Krause

Jana Plodková platí za respektovanou a populární herečku, a to přes to, že v seriálech typu Ordinace ji neuvidíte. Za roli ve filmu Protektor dostala Českého lva, nedávno tančila ve StarDance, kterou málem vyhrála, coby drsná šéfka se objevila v seriálu Single Lady, který se nyní vrací. Jana Krause ale v jeho Show zajímalo hlavně to, kdy do toho se svým partnerem praští a po letech vztahu si optika Filipa Žilku vezme.

Když zahrála v Protektorovi, působila Jana Plodková jako zjevení. Křehká blondýnka se pro roli nechala obarvit na kaštanovo a předvedla takový výkon v roli nacisty pronásledované a schovávané herečky, že jí za něj akademici udělili Českého lva. Ještě před tím si ale Janu sta tisíce diváků zapamatovali jako „Čárkovanou“ ve Vratných láhvích, tedy servírku, co si čmárá počet piv na své krásné bříško a tím dráždí fantazii Jana Budaře a Zdeňka Svěráka. V tomto filmu si střihla jednu z mála svých erotických scén, spolu s Nelou Boudovou v nádražáckých uniformách a dokázala, že i ty mohou být pekelně sexy. 

Polosamota ji nadchla

Kdo sleduje Janin Instagram, ví, že se z ní stala nadšená „chalupářka“. Mnohem častěji než fotky ze společnosti se zde totiž kochá přírodou. Nedávno se svým přítelem zakoupili chalupu, ze které je Jana stále „na větvi“. A nebála se to dát Janu Krausovi najevo: „Chalupu máme teprve rok, takže jsem ještě nic pořádně nepěstovala. Ale už přemýšlím, kam dát třeba mrkev.“ O chalupě prý dumali delší dobu: „Máme takovou touhu odjet z Prahy, každý víkend jsme přemýšleli, kam bychom odjeli. Najednou přišlo tohle místo, které nás nadchlo. Je to polosamota, je tam neskutečný výhled. Je tam ticho a klid, máme tam vlastní pramen vody. Dělali jsme rozbor té vody a je to skoro jak kojenecká voda. Je to neuvěřitelné místo,“ nemůže se ubránit nadšení. Už nyní prý přemýšlí, jak se bude o své latifundie příští rok starat: „Tam chodí divoká zvířata, takže před chalupu to nemůžu vysadit. Ještě jsem to nezažila, ale těším se na to, až to zažiju. Jsme tam teprve rok. Zatím jsem zasadila cibule tulipánů na jaro, ale nějaké zvíře mi to vyhrabalo,“ svěřila se začínající chalupářka Jana Plodková. 

Jde s dobou, Instagram nezanedbává

Jana si stihla už jednou zahrát v cizí produkci, ale označení světová herečka se brání: „Jsem spíš evropská herečka,“ řekla Janu Krausovi. Herečka se sice na víkendy ráda odklidí na venkov, ale to neznamená, že se nejedná o moderní ženu, která třeba ví, jakou sílu má využívání sociálních sítí: „Jdu s dobou. Mám telefon, počítač,“ přiznává. O svůj Instagram se pravidelně stará, fanouškům nabízí jak krásné horské scenérie, tak fotky z natáčení. Naposledy třeba z natáčení seriálu Černé vdovy pro Primu, kde hraje po boku Jitky Čvančarové a Lucie Šipošové, nebo třeba z pohádky Čertí brko, kde hraje po boku Marka Daniela. 

Do svatby se jí nechce

S optikem Filipem Žilkou chodí Jana už skoro sedm let. Právě proto ji můžeme často vidět v brýlích, pomáhá tak partnerovi v podnikání. Zatím jsou prý šťastně svobodní, což nehodlají měnit: „Nic zásadního. Zatím se nám do svatby nechce. Asi spíš mně. Ale to neznamená, že s ním nechci žít dál. Mám dojem, že když nejsme vzatí, že se víc snažíme. Mám pocit, že když budeme pospolu sdílet ten život, tak že budeme pořád nadšení. Což se zatím daří,“ prohlásila Jana Plodková v Show Jana Krause. 

Oddaná herectví

Jana Plodková nejen že natáčí, ale také hraje divadlo: „Jsem v angažmá Na Zábradlí třetím rokem a strašně se mi tam líbí. Úplně to tam miluju. Je to tam malé, mám neustálý kontakt s divákem. Rok jsme byli mimo, protože se rekonstruovalo, ale 27. října oficiálně otvíráme a na to se nesmírně těším,“ řekla Janu Krausovi. Herectví je věrná, odskočí si prý jen občas k moderování: „Jsem oddaná herectví, jak na divadle, tak před kamerou. Jediné, co občas dělám, je že moderuju, ale v tom nejsem jistá a zdatná, takže moderuju minimálně. Třeba letos jsem dělala s Jirkou Havelkou Ceny kritiky, to byl dobrý křest ohněm, pak pro jeden časopis Vůni roku.“

V pátek se otevírá její mateřské divadlo Na Zábradlí 

Jana Plodková se narodila v Jičíně, byť před Janem Krausem moc znalost rodného města nepředvedla. Od mala se učila nejenom zpívat a tancovat, ale také německy. Chodila na gymnázium a další cesta ji zavedla do Brna, na JAMU. Absolvovala v roce 2003 v inscenaci Zvíře v režii Sergeje Fedotova. Po studiu na vysoké škole hrála hlavně v divadlech, například v divadle Polárka pro děti a mládež v Brně, v Divadle na Fidlovačce a v Hadivadle. V roce 2008 šla na volnou nohu, před pár lety vstoupila do divadla Na Zábradlí, které se právě dnes otevírá po rekonstrukci.

 

Hrála v mnoha filmech, divákům pořádně ulpěla v paměti ve Vratných lahvích, naposledy jsme ji mohli vidět v Lídě Baarové, do kin právě vstoupil snímek Absence blízkosti, kde hraje matku, která se nemůže vyrovnat s mateřstvím. Právě nyní má roztočeno hned několik děl, například pohádku Čertí brko, seriál Černé vdovy, film Tátova volha, nebo Touha motýla. Původně chodila s hercem Václavem Neužilem, nyní žije s optikem Filipem Žilkou.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .      

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace