Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Piráti se nenadouvají vlastní důležitostí. Což štve nejen ´staré´ politiky, ale i ´staré´ moderátory ČT

komentář 27.10.2017
Piráti se nenadouvají vlastní důležitostí. Což štve nejen ´staré´ politiky, ale i ´staré´ moderátory ČT

Foto: Piráti / Facebook

Popisek: Piráti: Ivan Bartoš a Jakub Michálek (vzadu) rozdávají před volbami Pirátské listy

KOMENTÁŘ Večery trávíme s dcerou u kompu, sledujeme filmy a seriály, naše televize mě, přiznám se, netankují. Spát ale chodím po jedné a vždy tak stíhám pár minut ČT 24, kterou má můj (již tvrdě spící) muž naladěnou. Ve středu v noci jsem tak zachytila rozhovor s Pirátem Jakubem Michálkem a to mi tedy cvakala kudla v kapse od pyžama, jak hladové saranče kusadly…

Metaforicky, pochopitelně. Nenosím pyžamo - jen pár kapek Chanelu no 5 :-) ´Starý´ (a tlustý, mimochodem) moderátor ČT24, nejdůvěryhodnějšího zpravodajského webu, jak sami tvrdí, „školil“ Piráta. Což vypadalo zhruba tak, že, promiňte mi přímost, tlustý, šedivý, nafouklý frajer Všechnovím a Všudejsembyl věnuje blahosklonně trochu svého cenného času nějakému nevycválanému školákovi. Úplně přesně: šlo o středeční Události komentáře a ten moderatizátor byl Daniel Takáč. Jeho první otázka na Michálka zněla: „Tak co, už nejste uražení na Babiše?“ (To byla ta blahosklonná poloha.) Ostatně, najdete to a můžete si to sami pustit ZDE.

To, co jsem zachytila já v noci v repríze, už byla poloha ´nasraná´ – Pirát Michálek se totiž nenechal vyvést z míry, přes zjevně urážlivý postoj páně Takáčův neztratil glanc a říkal si to své (nejdeme do koalice s někým, kdo je trestně stíhaný, tj. s Babišem), na což Takáč reagoval tak, že mu neustále čím dál nakrkaněji skákal do řeči, nenechal ho doříci jedinou větu a mezi řádky urputně naznačoval, že Piráti nejsou dost státotvorní, když nechtějí do koalice s Babišem.

Kdo je kdo a kam si to může vrazit

Dotyčného redaktora ČT Daniela Takáče (46) Novinky.cz nazvaly v jednom článku ´Dravcem, který klame tělem´. Po tom, co jsem včera viděla, bych ho spíše popsala jako uraženou rybu fugu. Takáč je totiž zvyklý na zavedené politiky typu Zaorálka, který v Událostech vystoupil téhož dne o půl hodiny dříve (a k němuž byl Takáč poměrně uctivý). Ještě k tomu Takáčovi: ne že bych nějak zvláště žrala českou ´titulatůru´, ale – tento odborník na českou politiku má vystudovanou  SPŠ dopravní a  ČVUT, fakultu elektrotechnickou.

 

Z Takáčova Facebooku: Jedno archivní foto (redaktor vpravo)...

 

A jedna více méně současná fotka (dnes je Takáč šedivější a nafouklejší)

To Mgr. et Mgr. Jakub Michálek (28) má zajímavější CV: studoval na Gymnáziu Jana Keplera v Praze, na Oundle School ve Velké Británii a na Cranbrook-Kingswood v USA. Během pobytu v USA pracoval na University of Michigan. Na Právnické fakultě Univerzity Karlovy vystudoval obor Právo a právní věda s diplomovou prací Povinné zveřejňování informací, nyní pokračuje v doktorském studiu. Vystudoval teoretickou fyziku na Matematicko-fyzikální fakultě UK… Není moc co dodat, že?

Snad jen to, že v politice není žádný zelenáč a už leccos dokázal - jako pražský zastupitel a člen kontrolního výboru Zastupitelstva hl. m. Prahy se věnoval velkým kauzám na pražském Magistrátu ( Opencard, nevýhodný pronájem Škodova paláce). Upozornil na problém, že jsou sociální byty pronajímány soudcům a státním zástupcům a potřebné se nedostává. Vytrvale vystupuje proti uplácení zastupitelů tzv. politickými trafikami a podílel se na návrhu pravidel pro řádné obsazování dozorčích rad a řízení městských společností. Podařilo se mu prosadit mimo jiné poskytování informací o mimořádných odměnách vysokých úředníků a digitalizaci majetkových přiznání zastupitelů, aby se už neztrácela. Jako první navrhl zákony k digitálním platformám (Uber, Airbnb). Předložil návrh zákona, který řeší okrádání turistů v některých směnárnách…

Takže, vysoce vážený pane Takáči. Váš plat jde z koncesionářských příspěvků. Vezměte tudíž na (s)vědomí, že já plus dalších 546 392 lidí (to je počet pirátských voličů) se skládáme na Vaši vejplatu, která Vám dovoluje Vaše oblíbené hobby (prý lyžování v savojských Alpách) a fakt nejsme zvědaví na přístup, který jste ve středu předvedl. To si strčte do…, no, vy víte kam.  

To, co jsme, je to jediné, co máme

„To, co jsme, je to jediné, co máme,“ řekla v nedávném rozhovoru Pirátka Lydie Franka Bartošová, žena pirátského šéfa Ivana Bartoše, a zároveň tím dokonale vystihla, čím se liší Piráti od těch zavedených politiků. A já naprosto chápu, že ty zavedené a uvedené to děsně, ale fakt děsně štve. Co s lidmi, které nepřesvědčíte pěknou trafikou a plným korýtkem?

 

Pirát s Pirátkou odvolili a udělali si selfíčko

Její muž ten rozhovor sdílel a dodal: „Když jsme si byli u jedný fajn paní téměř před dvěma lety vybírat svatební šaty, ptal jsem se Lydie, jestli fakt není něco pravdy na tom, že to nosí smůlu, když jeden vidí nevěstu v šatech před svatbou. Řekla mi, že smůla by byla, když si někdo někoho bere a není to jeho kamarád... volby nevolby, tohle štěstí bych přál každýmu.“ Tak mě napadá, co myslíte, jsou Zaorálek, Chovanec a Sobotka kamarádi? (To také moderatizátora Takáče značně vyvedlo z míry ve zmíněném rozhovoru s Michálkem; ten řekl, že se mezi sebou poradí, kdo vezme jakou funkci ve sněmovně, kdo je na co dobrý a v čem se vyzná… Takáč dal jasně najevo, že to není košer, nějaké takové pirátské kamarádšofty.)

A ještě jeden facebookový příspěvek Ivana Bartoše mě v posledních hodinách zaujal. „Politika ´Já ti vysvětlím, jak je to správně´ prostě nefunguje. Poznal jsem to, když jsem přišel studovat do Prahy mezi kluky, kteří pomáhali rodičům v právních kancelářích, chodili do Roxy, měli walkmany na jednu baterku, zatímco já na dvě, a mysleli si, že mi všechno vysvětlí. Člověk musí lidi přesvědčit, že to, co pro ně chce, je správně, ne je poučovat. To, že si lidé kupují špatné potraviny, není jejich hloupost, ale jejich životní nutnost, protože na víc nemají. Musíte primárně vyřešit, aby měli lidi základní materiální svobodu, a pak řešit další věci," poznamenal aktuálně na svém Facebooku Ivan Bartoš a tím také, aniž by to možná měl až tak v úmyslu, popsal trefně rozdíl mezi Piráty a zbytkem politické scény…

Zatímco již zmíněný Michálek je na svém FB stručnější: „Ahoj, pár dnů sem nic nepsal. Za blahopřání aspoň takto hromadně děkuji! Vůbec nestíhám. Stal jsem se předsedou klubu, který se právě rodí. Mojí prioritou je teď udělat nejlepší poslanecký klub ve Sněmovně. Budu k tomu brzo potřebovat vaši podporu a pomoc.“

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Anička Vančová