Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Konečně napínavá televizní detektivka. Nervy až do poslední chvíle. A velká záhada...

komentář 24.10.2017
Konečně napínavá televizní detektivka. Nervy až do poslední chvíle. A velká záhada...

Foto: TV Nova

Popisek: Dáma a král, nový seriál TV Nova s Matějem Hádkem v hlavní roli

KOMENTÁŘ O víkendu se opět potvrdilo, že čeští politici dokážou nabídnout divákům televizních stanic tu nejzajímavější podívanou. Ze sčítání volebních výsledků se totiž stala skutečně napínavá detektivka. Někteří voliči až do poslední chvíle nevěděli, zda jejich favorité alespoň s odřenýma ušima zdolají pětiprocentní hranici a postupně se měnilo také pořadí na stupních vítězů. Díky tomu porazil zpravodajský kanál ČT 24 show Tvoje tvář má známý hlas na Nově. V neděli ovšem Nova zabodovala skutečnou detektivkou.

Česká televize po dlouhé době také dokonce zvítězila nad konkurenčními Televizními novinami TV Nova a drtivě převálcovala i její odpolední volební studio. V poli poražených v sobotu skončil také Duel Jaromíra Soukupa na TV Barrandov. I když generální ředitel této televize a zároveň moderátor Soukup stále tvrdí, že je jeho pořad nejlepší politickou debatou u nás, ve srovnání s ČT 24 jej sledovala necelá čtvrtina diváků. Zatímco mimořádné volební Události si na ČT 24 nenechalo ujít více než milion diváků, Duel jich zhlédl  necelý čtvrt milionu, i když v něm Soukup  klábosil s vítězem voleb Andrejem Babišem. Televize Barrandov jej jako vždy  anoncovala  různými superlativy, podobně jako ostatní propadáky (například seriál Sousedé),  ze všech publicistických pořadů, který se v sobotu vysílaly napříč stanicemi, však Duel skončil na předposledním místě. 

Velká záhada

Publicistika v televizi Barrandov ovšem přece jenom stojí za pozornost. Mnoha divákům, ale i mediálním odborníkům dlouho vrtá hlavou, proč se z ní postupně vytrácí oblíbené pořady a především tváře, jakými byli Aleš Cibulka nebo Kateřina Brožová, a stále více je nahrazuje samotný generální ředitel a majitel této stanice Jaromír Soukup. Pořady, které moderuje, opakovaně řeší Rada pro rozhlasové a televizní vysílání, která již konstatovala, že TV Barrandov porušila zásady objektivity a vyváženosti. Při výběru hostů podle ní upřednostňovala především zástupce hnutí ANO a SPD Tomio Okamury.  Proč tak TV Barrandov riskuje, naznačují spekulace z mediálních kuloárů, podle nichž má prý Soukup za svoji nebývalou vstřícnost vůči SPD získat významný politický post, například v případě, že by se Tomio Okamura dostal do vlády. 

Dáma a král

V neděli se opak diváci dočkali další detektivky, tentokrát opravdové. Televize Nova nasadila poté, co skončila druhá řada veleúspěšné kriminálky Policie Modrava, novou, nazvanou Dáma a král. A je nutno přiznat, že první díl byl stejně napínavý jako sčítání volebních hlasů a k obrazovkám připoutal 1,6 milionů diváků. Po idylicky líné Policii Modrava, na níž diváci nejvíce obdivovali krásu Šumavy, Nova nabídla skutečně moderní detektivní seriál, výborně herecky obsazený a především dobře natočený. Ostatně jeho režisérem je renomovaný filmový tvůrce Vladimír Michálek. Příběh protagonisty Prokopa Krále (Matěj Hádek), který se ze zloděje s vysokým IQ stane soukromým vyšetřovatelem v renomované advokátní kanceláři Rudolfa Černého (Miroslav Donutil), sice působí poněkud pohádkově, ale má něco do sebe. Je to právě nadprůměrná inteligence Krále, díky níž  pomáhá řešit kriminální případy klientů kanceláře jinak než bývá zvykem.  

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová