Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Veřejně zneuctěná Hana Gregorová. Hyenismus, který nemá obdoby

21.10.2017
Veřejně zneuctěná Hana Gregorová. Hyenismus, který nemá obdoby

Foto: Divadlo Radka Brzobohatého / Facebook

Popisek: Hana Gregorová

KOMENTÁŘ Český bulvární tisk už mnoho dní parazituje, a to se skutečně odporným hyenismem , na soukromí herečky Hany Gregorové. Žena, která se poté, co ovdověla, zamilovala do podstatně mladšího muže a stala se po čase obětí jeho naprosté bezcharakternosti, je dnes a denně ponižována bombastickými titulky a články. Její bývalý přítel v nich zcela bezskrupolózně popisuje i ty neintimnější detaily jejich společného sexuálního života.

A ještě otřesnější je, že se v Česku najdou novináři, kteří tyto ryze intimní záležitosti, týkající se soukromí starší dámy, cynicky dnes a denně servírují čtenářům na titulních stránkách a nezabrání jim v tom ani jejich nadřízení. Na straně druhé je však velmi příjemným překvapením, že řada čtenářů, kteří si jinak s chutí přečtou leccos pikantního ze života celebrit, považuje tuto kauzu za nechutnou a konstatují, že to je již přes čáru. Dokonce doufají, že si to Hana Gregorová  nenechá líbit a zhrzeného milence i „plesk“ zažaluje za to, že o ní šíří takové odporné svinstvo. 

Má šanci uspět

Hana Gregorová má totiž výraznou šanci uspět, podobně, jako další známé osobnosti u nás, když se  po letech marných soudních tahanic  konečně dočkali  satisfakce i výrazného finančního odškodnění. Příkladem jsou úspěšné spory, které vedli Michal Viewegh,  Helena Vondráčková nebo Lukáš Vaculík. Ten vyhrál nad jedním bulvárním týdeníkem, který se rovněž šťoural v jeho soukromí a napsal o něm, že je gay. Syn Ivety Bartošové získal nemalé odškodné za to, že  se mu v článcích vysmívali, že je otesánek a navíc zveřejnili jeho fotky. Bulvární hyeny se u soudu ještě bránily, že dítě celebrity musí strpět  zvýšený zájem médií. 

A co zákon?

Je proto naprosto skandální, do jaké míry je v kauze Hany Gregorové ignorována novela občanského zákoníku, která se podstatně více než dříve věnuje ochraně osobnosti a to zcela zaslouženě. V úvodním ustanovení  občanský zákoník  stanoví, že je chráněna osobnost člověka včetně všech jeho přirozených práv. Ochrany požívají zejména život a důstojnost člověka, jeho zdraví a právo žít v příznivém životním prostředí, jeho vážnost, čest, soukromí a jeho projevy osobní povahy. Z pohledu ochrany osobnosti ve vztahu k  bulvárním  médiím je tedy  stěžejní právě ochrana důstojnosti člověka, jeho vážnosti, cti a soukromí.  Stanoví, že nikdo nesmí zasáhnout do soukromí jiného, nemá-li k tomu zákonný důvod.  

Jaký mají důvod?

A zákonný důvod si  lze v této kauze představit jen velmi těžko. Tím spíše, že nelze bez svolení dotčené osoby narušit její soukromé prostory, sledovat její soukromý život nebo o něm pořizovat  zvukový či obrazový záznam a tyto záznamy dále veřejně šířit. Této ochraně se stejně tak dostává i soukromým písemnostem osobní povahy, například dopisům, sms zprávám, e-mailové a facebookové konverzaci, apod.  Je evidentní, že toto vše bylo v případě Hany Gregorové velmi brutálně porušeno, když  její bývalý milenec pomstychtivě  a opakovaně zveřejnil šokující detaily z jejich sexuálních hrátek.  Avšak je pouze na této veřejně zneuctěné herečce, zda se nechá nadále každodenně ponižovat na titulních stránkách a  umožňovat tak, aby na její  úkor  některá média  vydělávala obří částky. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace