Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Místo Sexu ve městě Kecy v televizi. A bude hůř. Přijde nejsledovanější televize o licenci?

komentář 20.10.2017
Místo Sexu ve městě Kecy v televizi. A bude hůř. Přijde nejsledovanější televize o licenci?

Foto: Facebook

Popisek: Andrej Babiš a Lubomír Zaorálek se v debatách již setkali

KOMENTÁŘ Inflace předvolebních debat v Česku prozradila, že naprostá většina občanů dává přednost čemukoliv jinému než politickému tlachání. I když mezi sebou veřejnoprávní i soukromé stanice válčí, která odvysílá zajímavější diskusi, většina z nich se umístila až na konci žebříčku sledovanosti. A není se čemu divit. Jsou plytké a nezáživné. Vůbec nejnudnější debaty připravila Česká televize. Voliče mohly tak akorát přimět k tomu, aby se voleb vůbec nezúčastnili. Mnohé z nich navíc dopálilo, že kvůli předvolební kampani přišli o své oblíbené seriály. Místo Sexu ve městě se dočkali tak akorát Keců v televizi.

Poněkud živější, ale s mnoha otazníky nad výběrem hostů i chováním aktérů, nabídla svým divákům televize Barrandov. Z generálního ředitele této stanice se stal nejvytíženější český moderátor, který uvádí hned několik pořadů týdně.  Leckoho přitom napadne, jak dlouho to asi lze vydržet. Nejenže je hlavní postavou talkshow Instinkty Jaromíra Soukupa, ale také politických Duelů Jaromíra Soukupa (včetně předvolebních speciálů). TV Barrandov navíc ohlásila jeho další pořad, nazvaný Aréna, který jak je z ukázek zřejmé, nahradí někdejší Kotel Míši Jílkové. 

Porušování pravidel

TV Barrandov se stále chlubí, že vysílá nejlepší a nejsledovanější  politické debaty u nás, ale různě přitom čaruje s čísly. To, že jsou údajně sledovanější než například Otázky Václava Moravce, nedávno vyvrátil i pořad ČT 24 Newsroom. TV Barrandov si také vůbec nedělá starosti s dodržováním zásad politické vyváženosti a objektivity. Fakt, že porušuje pravidla  pro poměrné zastoupení politických stran ve vysílání, nedávno konstatovala i Rada pro rozhlasové a televizní vysílání. A je evidentní, že TVB bude mít co do činění s Radou i nadále, protože například Tomio Okamura i s fanoušky SPD se v barrandovských předvolebních debatách objevili během jediného týdne hned čtyřikrát. 

Exkluzivní duel?

Do potíží se dostala rovněž stanice Nova, která se rozhodla den před volbami vysílat „exkluzívní duel“ mezi dvěma možnými potencionálními premiéry Andrejem Babišem (ANO 2011) a Lubomírem Zaorálkem (ČSSD). Skutečnost, že Nova neumožnila, aby se předvolební debaty zúčastnili i další lídři stran, mající šanci dostat se do Poslanecké sněmovny, napadli u soudu Piráti,  avšak s žalobou neuspěli. Podle vedení TV Nova jsou předvolební debaty nejpravděpodobnějších kandidátů na premiéra v Evropě běžné. Proti chování této stanice se však otevřeným dopisem   postavili i zástupci organizace Free Czech Media. Ti jsou přesvědčeni, že Nova dlouhodobě straní Andreji Babišovi, prosazuje jeho zájmy a zásadně tak ovlivňuje politickou situaci v naší zemi. Jejího majitele varují, že pokud nezjedná nápravu, obrátí se na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání s žádostí, aby TV Nova odebrala vysílací licenci. 

Místo sexu kecy

Nova si ovšem předem vytvořila určité alibi, když ve středu večer odvysílala na svém podstatně méně oblíbeném kanále Nova 2 debatu s představiteli dalších stran. Zájem o ni byl ovšem minimální a nelze se vůbec divit, vycvičení politici v ní totiž papouškovali dokola to samé, co již předvedli v dalších televizních či rozhlasových pořadech. Nova  navíc naštvala fanoušky kultovního seriálu Sex ve městě, který byl kvůli tomu zrušen. A kvůli předvolební debatě oželela i  čtvrteční vysílání svého úspěšného seriálu Ordinace v růžové zahradě. Doufá prý, že duel Babiš -  Zaorálek přiláká přinejmenším tolik diváků jako Čestmír Mázl a spol. Pokud tomu tak skutečně bude, znamená to, že předvolební duel na Nově může ovlivnit až milion potencionálních voličů. Tím spíše, že Česká televize dopředu rezignovala a svoji Superdebatu kvůli tomu posunula až na půl desátou večer. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová