Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Otevřený dopis synovi paní Němcové, aby ho jako máma za tu předvolební agitku propleskla. Komentář Štěpána Chába

komentář 20.10.2017
Otevřený dopis synovi paní Němcové, aby ho jako máma za tu předvolební agitku propleskla. Komentář Štěpána Chába

Autor: Youtube / repro

Popisek: Řád Klementa Gottwalda

Internetový magazín Forum24, který se otevřeně staví za stranu TOP 09, publikoval dopis prý občana Viktora Němce adresovaný jeho vlastní matce. Jedná se o otevřený dopis. Pisatel doufá, že jeho matka neustojí tu ostudu a přimkne se k volbě „inteligentnější“, tedy k „nevolbě“ Babiše. Agitace hodná Rudého práva z 50. let. Podobná, jakou předvedl před lety Zelenka s Mádlem a Issovou, když přemlouvali bábu.

Dovoluji si tedy napsat taktéž otevřený dopis Viktorovi Němcovi (zde najdete ten jeho pro jeho matku), ať už vznikl nebo nevznikl v bujné fantazii redakce magazínu Forum24. 

Náhled článku na Forum24

Dopis publikujeme ve zkrácené verzi, jelikož v závěru autor (já) využil hojnou zásobu hrubých invektiv... 

Ahoj Viktore, 

chci Ti napsat něco moc důležitýho. Víš, možná si připadáš rozhorlen nad tím, že lidé nevolí jako Ty. Ono je to také trochu k vzteku, ta zadělaná demokracie, kterou se tak zaklínáš. Každej může mít takovej názor, kterej mu prostě konvenuje. Tak jakýpak copak. Ona nám ta demokracie tak trochu zajišťuje to, že demagog Tvého typu nemůže ovládnout vládu nad celou republikou. Ono za bolševika se také našla poťouchla, která vyzývala k volbě té jediné správné cesty. Republice více práce, to je naše agitace, víme? Škoda, že jiná volba nebyla. Ale teď je a to přemlouvání nebohých matek je sakra o nervy, že jo. 

To moje matka, darmo mluvit, ta se rozhodla volit také proti mé vůli. No tendence vzít potěh a vychovat ji, tu jsem musel, stejně jako Ty, těžce ovládnout. Cti otce svého a matku svou, alespoň do tý míry, že nepoužiješ potěh, že jo. Převýchova rodičů je holt hořkej úděl dětí. 

A vem si, Viktore, že by někdo přišel a prostě si řek – ty vole, ten Viktor je ale úplně mimo, ten by potřeboval převychovat, zachránit život, zachránit jeho skomírající myšlení. Jak by ses k tomu postavil? Vem si, že přijde tvůj potomek a řekne, hele táto, jsi blbej, strašně blbej, prošel sis celym životem, máš svý zkušenosti, ale ta blbost by se dala exportovat, kolik jí v sobě přechováváš – co bys na to řek? Vzal bys potěh a potomka dovychoval? Nebo bys tiše přijal jeho názor, jenom na oko, a ve volební místnosti do urny hodil to svoje ANO budoucnosti? Což nejsi schopen tolerance? Jsi jen agitující agrárník za ten jedinej možnej a správnej názor? Co když se mýlíš Ty? 

Tvá matka bude volit Babiše a bude a doufám, že bude. Snad jen předstírá, že poslouchá tvůj výhružný tón a podřizuje se. Snad s gustem hodí své ANO do urny, protože tím postaví pomník vší demokracii. 

Ta zadělaná agitace za ten jedinej správnej názor. Ta oblouzněná iluze antikomunismu. Ta dokonalá neschopnost humoru a odlehčení. Ta touha to všechno, už zase, do prkenný vohrady, nacpat do jedný lajny a nahnat s jedním jediným volebním lístkem v ruce do atrakce jménem volby. 

Nech svou matku na pokoji. Ona má názor, její názor Ti má být, jako demokratovi, svatý. Co chceš za svou agitaci? Řád práce? Nebo Řád republiky? A co Řád Vítězného února? Ne, ne, koukáš, Viktore, po vrcholu, že jo, Řádu Klementa Gottwalda se Ti zachtělo. Dostaneš ho. Určitě ho dostaneš. Pavlík Morozov by na tebe byl hrdý. 

Čest Tvé agitační práci, soudruhu Viktore!

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace