Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Díky mateřství jsem se přestala nudit, prozradila herečka a pochválila se: Na sále jsem ho nezabila

18.10.2017
Díky mateřství jsem se přestala nudit, prozradila herečka a pochválila se: Na sále jsem ho nezabila

Foto: TV Prima

Popisek: Andrea Kerestešová u Krause

FOTOGALERIE Slovenská herečka Andrea Kerestešová v Česku prorazila úspěšným prázdninovým snímkem Raftáci. Tehdy ji ještě dabovala Andrea Elsnerová. Její kariéra se ale v Česku rozběhla naplno a dnes už můžeme slyšet i její vlastní hlas. V Show Jana Krause ale mluvila svou zvučnou slovenštinou.

Andrea se stala nedávno maminkou malého Tobiáše a mateřství si nemůže vynachválit: „Manželství a mateřství má na mě pozitivní vliv, přestala jsem se nudit. Před tím jsem se dost nudila, musela jsem si vymýšlet nejrůznější aktivity, doma i venku,“ vyprávěla v Show Jana Krause. Svého synka Tobiáše si pochopitelně vzala na natáčení, hlídal ho její manžel hudebník Mikoláš Růžička: „Malý má přes pět kilo, říkají, že mám smetanu,“ smála se. Andrea doposud podobu svého synka neodtajnila, i když je na sociálních sítích dost aktivní. Ukáže ho prý „až přijde čas“. 

Na porodním sále manžela nezbila

Její manžel ji doprovázel i na porodní sál: „Byl u porodu, rozhodování jsme si nechali až na konec. Sama jsem nevěděla, jaká budu, až budu mít ty bolesti, jestli ho třeba nezbiju,“ usmívá se dnes. Jedním dítětem to ale prý nekončí: „Chtěla bych mít více dětí, už se těším na další porod. S rajským plynem je to zážitek. Ten závěr je dobrý, je to nejlepší, co se mohlo stát. Co bylo před tím, už neřeším. Byla to jízda!“ říká nadšeně. 

Těhotná v Tanzanii v sirotčinci

Už jako těhotná se Andrea vydala do Tanzanie. Nikoliv aby zde podnikla dobrodružnou jízdu  na safari a pobyla v uchvacujících turistických rezortech: „V Tanzanii jsem byla v sirotčinci. Byla jsem dobrovolníkem české organizace, která spravuje tento sirotčinec a která se jmenuje Bez mámy. Byla jsem tam tři týdny, první polovina v sirotčinci, pak jsme cestovali,“ svěřila Janu Krausovi. Nebylo to poprvé, co zavítala do divočiny: „V Africe jsem byla podruhé. Už s manželem.“ 

Byli jsme rádi, že máme vodu

Tanzanie jí  ukázala spíše svoji drsnou stránku: „V Tanzanii jsou turistická místa jako třeba safari, nebo turistické hotely, kde je třeba teplá voda, ale my jsme byli v Mahangu, kde žijí tak jako před sto lety, kde není ani elektřina, ani voda z kohoutku. Tam jsme byli rádi, že máme vůbec pitnou vodu,“ rozhovořila se Andrea v Show Jana Krause. Na dovolené zde prý skutečně nebyli: „Mým cílem v sirotčinci bylo fotit, abych o této organizaci dala vědět i v Čechách a můj manžel pracoval manuálně, takže jsme si to tak hezky vykryli.“ 

Voda v kyblíku na pár dnů

Podmínky, ve kterých zde žili, byly prý dost náročné: „Bydleli jsme tam u jeptišek, nebylo to moc civilizované. S hygienou je to velmi náročné, dostanete příděl vody v kyblíku, která má takovou hnědožlutou barvu a s tím se umýváte. I to si ale musíte vypočítat, aby vám ten kyblík vyšel na několik dní,“ tvrdila Andrea. To, že byla zrovna těhotná, prý nevadilo: „Když je období sucha, je té vody hrozně málo, všichni čekají  na období dešťů. To je ale dost nepříjemné, protože začíná malárie a je tam hodně komárů. My jsme to naštěstí stihli, sice jsme neměli moc vody, ale bylo též málo malárie. To bylo pro mě v tom těhotenství jediné riziko. Očkovaná jsem byla už dávno před tím. Ráno jsme se ani nemyli. Stačilo, že jste vyšli dva metry před budovu a už jste byli celí od prachu. Většinou jsme se myli až večer a po čtyřech dnech jsme zjistili, že to nemá vůbec smysl. Tam se stává, že když přijedou nějací dobrovolníci v páru, tak se tam i rozchází,“ tvrdí Andrea s úsměvem. 

Pro děti je to to nejlepší

Práci této nadace a celého sirotčince velmi oceňuje: „Život tam není moc jednoduchý, ale když jsem z toho sirotčince odjížděla, tak jsem měla pocit, že se těm dětem stalo to nejlepší, co se jim mohlo stát. Protože žily v mnohem horších podmínkách. Oni jsou buď bez rodičů na ulici, nebo bývají u svých vzdálených příbuzných, ale vzhledem k tomu že tito příbuzní mají pět šest svých vlastních dětí, tak se většinou to cizí dítě stává něčí jako otrokem. Neposílají ho do školy, často jsou ty děti týrané,“ líčila Janu Krausovi děsivou realitu Andrea. Nadaci hodlá podporovat i do budoucna: „Je to maličká organizace, ale důvěryhodná. Chtěla jsem tam být, abych to zažila na vlastní kůži.“ 

Andrea Kerestešová je slovenská herečka, která se u nás proslavila filmem Rafťáci, tehdy ji ještě dabovala Andrea Elsnerová. Objevila se také v reklamě na Vodafone, kde v sexy úboru myla obrazovku počítače. Hrála v seriálu Vyprávěj, nyní v Ordinaci v růžové zahradě. Letos se vdala za hudebníka Mikoláše Růžičku ze skupiny Republic of Two, se kterým má syna Tobiáše. Je magistra, vystudovala učitelství pro 1. stupeň základních škol na trnavské univerzitě. Jejím největším koníčkem je fotografování, nedávno skončila její výstava fotografií z tanzanského sirotčince pro organizaci Bez mámy. Na její fakt krásné fotky se koukněte do galerie.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

 

Vložil: Michaela Špačková

Galerie