Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Měla být magnetem na vojáky, za svou ‘kariéru‘ se ale dodnes stydí. Tajnosti slavných

13.10.2017
Měla být magnetem na vojáky, za svou ‘kariéru‘ se ale dodnes stydí. Tajnosti slavných

Foto: youtube.com

Popisek: Markéta Muchová

Na přehlídkovém molu sice zářila, jakmile jí ale dali do ruky mikrofon, zrodila se jedna z největších katastrof v historii naší populární hudby. Není ani divu, že půvabná plavovláska, která měla raději mlčet, o svém někdejším hostování v pěvecké branži dodnes odmítá mluvit. Posuďte sami…

Dodnes se o ní říká, že její působení se skupinou Kroky bylo největším úletem úspěšného kapelníka Františka Janečka. A přitom to rozhodně myslel dobře. Již za socialismu byl totiž jedním z mála opravdových producentů, který do detailu promýšlel, jak své tváře komplexně prezentovat veřejnosti. Důkazem jeho profesionality byla právě skupina Kroky Františka Janečka, z níž dokázal udělat opravdový fenomén své doby. Jedním z jeho promyšlených lákadel byla i sexy zpěvačka, která se měla stát modlou především osamělých mladíků, toužících po lásce. Pro ty totiž nebyl Michal David se svými klávesami tím pravým ořechovým.

Superden:

Talent pro Hvězdnou pěchotu

Krásnou Markétu Krbuškovou, která se narodila 30. října 1957 v Praze, objevil v polovině osmdesátých let mezi tehdejšími manekýnami. Dal jí umělecké příjmení Muchová a navzdory nevalnému hlasovému fondu z ní opravdu dokázal udělat hvězdu. Dokonce se umístila v anketě Zlatý slavík na velmi slušném desátém místě a jejího alba, nazvaného Superden, se prodalo přes padesát tisíc kusů. Janeček to zkrátka odhadl perfektně – okatá plavovláska s dlouhýma nohama a štíhlounkou postavou působila jako magnet především na osamělá chlapecká srdce, citově strádající za zdmi kasáren. Davy v zeleném po ní šílely a její desky kupovaly ve velkém, i když by ji dnešní porotci pěveckých soutěží nejspíš rovnou šoupli do Hvězdné pěchoty. A bývalá hvězdička si je toho dobře vědoma. To je také hlavní důvod, proč se Markéta Muchová ke své někdejší kariéře zpěvačky raději nehlásí a na veřejnosti se odmítá byť jen objevit.

Láska modré oči má:

Zavinil to Ringo

Pražská rodačka toužila od dětství po loutkařině, již ve škole vystupovala v úspěšném loutkovém divadle Paraple, a poté se dvakrát neúspěšně hlásila na DAMU, na obor loutkoherectví. „Moje zpívání byla náhoda a experiment,“ říkává dnes, když dojde v rozhovoru na její začátky. Za všechno vlastně může František Ringo Čech, který v roce 1983 hledal krásnou holku, která by mu namluvila krátký part do jeho písničky Dobrý den. Ženatý všeuměl a milovník krásných žen k ní zahořel vášnivou láskou, a když ho Markéta po čase opustila, trvalo mu prý dva roky, než se s jejím odchodem smířil a přestal trpět. Právě díky tomu si jí ale všiml i pověstný hledač talentů Janeček. „Řekl mi, že jsem hezká holka, ze které by mohl udělat zpěvačku, přestože věděl, že moje zpívání není moc slavné,“ přiznala Markéta před časem Blesku v jednom z mála rozhovorů, které kdy poskytla. „Původně mě napadlo, že bych mohla vystupovat pod uměleckým jménem Markéta Lazarová, ale nakonec jsem chtěla mít monogram MM a Janeček vymyslel Muchová.“

S námi to zkus:

Raději se vdala

Když Janeček profesionální manekýnu a fotomodelku poznal, měla dokonce na kontě i pár filmových ‘štěků‘. Nedostatek pěveckých schopností pro něj nebyl problém, již tenkrát dokázali zvukaři vyrobit při nahrávání ve studiu svými ‘kouzly‘ neodolatelnou pěvkyni třeba z ochraptělé šatnářky. A co Markéta ‘nedala‘ na koncertech vlastními silami, to hravě dohonil playback. Již po třech letech ale její kariéra skončila stejně rychle, jako začala. V kapele se totiž seznámila s kytaristou Jiřím Nepomuckým a byla z toho láska jako trám. Navíc jí pomalu přibývaly roky, a tak se rozhodla dát přednost rodinnému životu. Naposledy vystoupila na koncertu 22. prosince 1987, když už čekala staršího syna Jiřího. Když v roce 1990 porodila Jana Nepomuckého mladšího, byla ve své době coby třicetiletá rodička téměř unikát.

Aha:

Ještě jeden týden…

Manželství se ale nakonec nevyvedlo, a tak začala po rozvodu pracovat jako asistentka ředitele jisté zahraniční firmy. Postupně se z jejího života vytratila i většina přátel z dob velké slávy, zůstala jí pouze jediná kamarádka, zpěvačka Marcela Holanová. Se svým životem je prý Markéta spokojená, a přestože některé její hity vycházejí dodnes, po comebacku netouží. Kdyby však mohla mávnout kouzelnou hůlkou, dopřála by si prý znovu alespoň jediný týden koncertní šňůry s Kroky, s lidmi, kteří s kapelou tenkrát vystupovali. A s neopakovatelnou atmosférou, kterou si všichni naplno užívali.

Jsem tvůj ideál:

 

Božoňka2

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo byli viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Adina Janovská