Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Naboso. Tenhle fígl zpěvákovi vyšel a u Krause se neztrapnil (jako minule)

13.10.2017
Naboso. Tenhle fígl zpěvákovi vyšel a u Krause se neztrapnil (jako minule)

Foto: TV Prima

Popisek: Ben Cristovao u Krause

FOTO Ben Cristovao dokazuje, že zpěváci vzešlí z talentových soutěží by se neměli paušálně označovat za rychlokvašky. SuperStar ho veřejnosti představila, ale svou současnou pozici si musel čokoládový mladík vymakat pěkně sám. Nedávno se objevil už podruhé v pořadu Jana Krause a bylo vidět, jakou cestu tenhle kluk zatím ušel.

Ben Cristovao se v show objevil po čtyřech letech. V roce 2013 působil ještě poněkud křečovitě, zakoktával se a měl problém získat před Janem Krausem ztracenou jistotu. V roce 2017 to bylo už jiná káva. Ben působil velmi uvolněně a sebejistě, což on sám komentoval: „Přemýšlel jsem nad tím, jak se cítit pohodlně. Minule jsem tu byl hodně nervózní, měl jsem upnutou košili, boty. Teď jsem si řekl, že musím být uvolněný a v klidu,“ řekl hned na začátku Janu Krausovi. Těžko si myslet, že by za jeho uvolněnost mohly chybějící boty. Spíše Ben za ta léta už získal značnou ostřílenost a pobyt na horké červené sedačce mu už problém nedělá.

 

Tenhle trik Benovi vyšel...

Porazil ´velkohubého´Grznára

Značnou změnu doznal za poslední roky jeho životní styl. Ben je totiž přísný vegan, nepije pochopitelně alkohol a nekouří, snaží se dostatečně spát a hlavně, opravdu tvrdě cvičí, posiluje a nedávno si našel další lásku, kterou je džiu-džitsu. Ačkoliv je v tomto sportu nováčkem, podařilo se mu už dosáhnout dost úspěchů. Mimo jiné vyzvat k boji velkohubého bojovníka Filipa Grznára a zvítězit nad ním: „Šlo o zápas bez bodového hodnocení, pouze na ukončení soupeře, časový limit byl 15 minut. Po minutě a kus mi Filip, když jsem byl v dominantní pozici (mountu – pozn. red.), zaklepal na nohu (signál, kterým dáváš soupeři vědět, že kvůli bolesti nebo škrcení nezvládáš pokračovat - pozn. red.) a ukončil zápas z důvodu natažení některé ze šlach v rameni. Dal jsem mu peníze za účast tak, jak jsem slíbil a svou stranu dohody jsem dodržel na 100%," oznámil Ben na svém Facebooku a připojil výzvu: „Rád bych, abys teď ty, Filipe, všude jasně potvrdil, že jsi prohrál s o minimálně 20KG lehčím veganem předně proto, že jsi v bojových sportech zkrátka horší,“ nebál se tenkrát pochlubit. 

Baví mě ta různorodost

Ben je prostě člověk, který, když už něco dělá, pak vždy na maximum a vše si maximálně užívá: „Zpívám, píšu si texty, dělám zápasy, ale z toho všeho nejradši mám tu různorodost. Baví mě zkoušet nové věci,“ potvrdil Janu Krausovi. Nezanedbává také svou prezentaci na sociálních sítích, naopak. Na Instagramu a Youtube je totiž jedním z nejpopulárnějších Čechů, čehož šikovně využívá  třeba k reklamě na nejrůznější produkty. Právě sociálním sítím vděčí Ben Cristovao za svou popularitu, v rádiích ho totiž příliš nehrají. Nicméně Benovi to prý nevadí: „Necítím křivdu z nehranosti v rádiích, spíše hranost nevyhledávám,“ uvedl nedávno na svém hojně sledovaném Facebooku. 

Když děláš věci tak, jak chceš ty...

Ben si velmi dobře uvědomuje, že jeho fanoušci jsou jeho všechno: „Když děláš věci přesně tak, jak chceš ty a ocení to lidi a media, který tě baví, je ta nejčistší forma radosti z práce,“ poznamenal. Je fakt, že ačkoliv Ben pro své fanoušky udělá první poslední, nebojí se vymezit, když už je podle něj něco přes čáru, byť by měl při tom určité fanoušky ztratit. Před rokem se například zastal zpěváka Radka Bangy alias Gypsyho, když se zvedl při předávání Slavíků a pískal při předávání ceny Ortelům. 

Potřebuji změnu… a ženu

Po boku Bena není už velmi dlouho vidět žádná žena, což prý neznamená, že v minulosti vztah neměl. Jen se s ním prý na Instagramu nechlubí. Vztah a třeba svatbu a dítě by ale prý už chtěl: „Třicítka mi přinesla radu úplně nových otázek a myšlenek. Všude kolem mě se kámoši žení, slaví narození svých děti a já vždy jen gratuluji a účastním se čím dál více svateb a křtů. Nemám z toho depky, ale zdravě závidím a cítím, že potřebuju změnu…“ 

Ben Cristovao je zpěvák, textař, herec, sportovec a písničkář. Jeho matka pochází z Čech, otec z Angoly. Jeho mladší sestrou je stand-up komička Bianca Cristovao. Narodil se v Plzni, proslavila ho SuperStar v roce 2009 – skončil na sedmém místě. Jeho skutečné jméno je Ben da Silva Cristóvão, sám si říká Benny Cristo. S dalším známým Čechem s africkými kořeny, Yemim AD, vystupoval v jeho taneční skupině JAD COMPANY, kromě zmíněného džiu-džitsu je také mistrem světa ve snowboardingu. V roce 2010 si zahrál i v seriálu Ordinace v růžové zahradě. Hrál Maxe Suchého, syna primáře Suchého, chytrého a talentovaného tanečníka. Dosud vydal čtyři alba. V dubnu 2012 se Ben rozešel se svou přítelkyní Monikou Bagárovou, s níž se seznámil v SuperStar. Po půl roce spolu spolupracovali na kampani předních sportovních značek a oba tvrdí, že zůstávají přátelé.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková