Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Hraje, zpívá, ale doma si s ním moc nepokecají. Na sociálních sítích se vlastně prodávám, říká syn bubeníka legendárního Olympiku

09.10.2017
Hraje, zpívá, ale doma si s ním moc nepokecají. Na sociálních sítích se vlastně prodávám, říká syn bubeníka legendárního Olympiku

Foto: FTV Prima

Popisek: Milan Peroutka v Show Jana Krause

Ještě před pár lety o něm nikdo příliš nevěděl, aby byl nyní všude. Hraje v muzikálu, seriálu, zpívá, natáčí pro televizi a účinkuje v reklamě. Není se čemu divit, že si toho všiml i Jan Kraus a pozval mladého sympaťáka do svého pořadu. A dopadlo to dobře, Milan Peroutka si všechny získal. Dokonce i Krause, který si svou pověstnou štiplavost výjimečně schoval pro někoho jiného.

Pracovitý, usměvavý, pohledný a ještě evidentně nesobecký, má tenhle kluk nějakou vadu? Janu Krausovi se žádnou nepodařilo najít, i když byl Milan poněkud nervózní: „Na legendární červené sedačce jsem nejdřív raději odpovídal víceméně jednoslovně, a pak přišla řeč na dvě stěžejní témata rozhovoru – tuhle fotku z instáče a praní prádla podle Peroutky! Ochutnal jsem krausinádu a dostal další loutku nad postel! Jsem nervózní ještě teď,“ svěřil se po natáčení fanouškům.

Zpěvák, herec… – jak kdy

Před časem se dostal do povědomí diváků coby jeden z účastníků populární show Tvoje tvář má známý hlas. Sice nevyhrál, ale rozhodně díky tomu získal ještě více fanoušků a od té doby jeho popularita neuvadá. „Jsem zpěvák i herec, podle příležitosti, která mi přijde do cesty,“ prozradil Janu Krausovi, který aktuálně hraje ve dvou muzikálových projektech. „Je to muzikál Krysař a Iago. V Iagovi zpívám Cassia, to mě baví. Bylo to pro mě poprvé, sám sebe nevnímám jako muzikálového zpěváka. Neměl jsem žádnou zkušenost a nemám na to ani školu,“ přiznal překvapivě pokorně. Zatím to ale nevypadá, že by mu tato zkušenost chyběla. Ostatně do role si ho vybral sám Janek Ledecký, a to právě díky účinkování v ‘Tváři‘, v níž Janek usedá v porotě, takže ho nejspíš má právě z tohoto projektu řádně ‘proklepnutého‘.

Muzikantské prostředí formuje

Milan Peroutka pochází z muzikantského prostředí, jeho otec byl bubeník skupiny Olympic Milan Peroutka. Výhodu v tom ale jeho syn spatřuje až dnes: „To, že jsem vyrůstal v muzikantském prostředí, si uvědomuju až teď v dospělosti. Novináři se mě často ptají, jaké to bylo, díky tomu jsem nad tím začal víc přemýšlet. Ono to formuje člověka, ani si neuvědomuje jak. Až v dospělosti si toho začne všímat, v jakém žil modelu,“ svěřil se.

Prodává se ve virtuální realitě

Milan je mladý kluk, takže je jasné, že ke své propagaci využívá Facebook, Instagram… zkrátka sociální sítě. A dobře si uvědomuje, že je to vlastně neustálá přetvářka. „Snažím se na sociálních sítích komunikovat, ale otázka je jak moc. Těch sítí je několik. Mám starší telefon, takže je složitější být online. Ale je to třeba. My všichni se v té virtuální realitě prodáváme, tvoříme své hezčí já a děláme si sami sobě marketing, je to nutnost,“ připouští. Přítelkyni sice momentálně nemá, zcela jistě ale o něj bude enormní zájem. Jeho požadavky na potenciální partnerku přitom nejsou příliš vysoké, pouze musí počítat s tím, že toho současný dívčí idol doma moc nenamluví. A jakou představu má o svém protějšku on? „Aby tam bylo to porozumění, abychom si měli o čem povídat. A abychom něco tvořili, u toho vznikají nejsilnější vazby. Aby tam byl stejný humor. Aby nevadilo, když nechci mluvit. Občas jsem nemluvný, domov je takové místo, kde vypnu a chci jen koukat.“

Milanu Peroutkovi je 27 let. Jeho otec Milan Peroutka před pár lety tragicky zahynul, maminka Ivana je spisovatelka. Zahrál si v několika českých seriálech, například v Ordinaci v růžové zahradě, Horákovi, Vyprávěj, Gympl s (r)učením omezeným či To nevymyslíš. Účinkuje v reklamě na řetězec prodávající oblečení a zpívá s kapelou Perutě. V televizní show Tvoje tvář má známý hlas skončil na druhém místě.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo byli viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Michaela Špačková