Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Romancová vyhrožuje černou magií a Janda označuje odkaz na právní analýzu za dezinformaci... WTF? Úterní komentář Štěpána Chába

komentář 10.10.2017
Romancová vyhrožuje černou magií a Janda označuje odkaz na právní analýzu za dezinformaci... WTF? Úterní komentář Štěpána Chába

Foto: Youtube / repro

Popisek: Woodoo; ilustrační foto

Na Krajských listech jsme informovali o nemorálním projektu Target, který pochází z rukou a myšlenek Ingrid Romancové. Podporu mu vyjádřil Jakub Janda ze státem placeného think-tanku Evropské hodnoty slovy: „Lovíme falešné účty. Připojte se.“ Projekt Target si dal za cíl, odstřelovat „falešné“ účty na Facebooku, to znamená účty, které používají pro svou činnost pseudonym. V textu na autorku služby Target nebyl veden útok. Byla zpochybňována morálnost její činnosti a celého projektu.

Ve stejný den se vyjádřil Jakub Janda na jiný text z Krajských listů, který upozorňoval na právní analýzu AALEP (Asociace akreditovaných právníků pro interakci s orgány veřejné správy při Evropské unii) a označoval ji jako stoprocentní dezinformaci. Analýza rozebírala z hlediska ukrajinské a krymské ústavy referendum o odtržení Krymu od Ukrajiny a připojení k Rusku. Výsledkem analýzy bylo konstatování, že Krym se odtrhl od Ukrajiny a připojil k Rusku zcela v rámci zákona. Byl tedy legální a nejednalo se o anexi nýbrž o svobodné rozhodnutí krymského obyvatelstva.

 

Ingrid Romancová začíná vyhrožovat autorovi textu černou magií

Ingrid Romancová si přečetla text, kde je jí jako malému dítěti vysvětlováno, že pluralita názorů je základem svobody a demokracie v naší společnosti. Pluralitu názorů nelze podřazovat pod „dobré úmysly“, kterými se zaštiťuje Romancová. Její činnost je prudce totalitářská. Snaží se ve svém soukromém projektu Target sestřelovat nikoliv účty, které ubližují společnosti ve smyslu propagování kriminality či ke kriminalitě navádějící, ale účty, kde jsou k vidění jiné názory, než které vyznává Romancová. 

Namísto toho, aby se Romancová zamyslela a začala se chovat v rámci vlastních tvrzení, tedy tak, aby neohrožovala svobodu a demokracii, začala vyhrožovat autorovi textu. 

Podle Internetu, toto je Ingrid Romancová. Když už jsme mohli pohlédnou do očí (no, i leckam jinam, ale to sem nepatří) Jakubu Jandovi i mně (vždy na konci článku), tak pro rovnováhu ještě tato slečna.

Zde je přepis jejích slov, která napsala na svém facebookovém profilu:Já mám novou panenku na hraní, jmenuje se Štěpánek Chábů a umí vyprávět pohádky, protože je na motůrek a kličku. Jeho pohádky jsou pak na Krajských listech.“ Svým komentářem Romancová dokonale předvedla, že nesmýšlí kriticky, ale hystericky. Tj., nesnaží se věci řešit konstruktivně, ale pouze za pomoci restriktivních opatření.

Zrušte ho!

Na její komentář reagoval Jaroslav Kelímek větou: „Je potřeba ho označit jako falešný profil a zasadit se o jeho zrušení třeba z důvodu podezřelá aktivita!“ Naráží tak ironicky na nemorální činnost Romancové. Romancová ovšem nespatřila ironii a odpověděla s vážnou tváří: „Mne bude stacit jeho fotka a zapichnu do nej par sipek. Cerna to magie..."

 Romancová

Jakub Janda označuje informace za dezinformace jako na běžícím pásu

Erudovanost a nestrannost Jakuba Jandy z Evropských hodnot dostává díky článku v Krajských listech řádně na zadek. V textu, který upozorňoval na analýzu AALEP, nevzešla z Krajských listů jediná dezinformace. Text pouze poukázal na existující analýzu, která vzešla z třetí strany. A to je přesně smysl žurnalistiky – poukazovat na nesrovnalosti a informovat tak o problému z více stran. Jakub Janda očividně prosazuje jinou politiku – informovat pouze o skutečnostech, s kterými on sám souhlasí. Pak se podle něho jedná o informování, nikoliv o dezinformování. Tímto Janda poukazuje na to, že think-tank Evropské hodnoty nectí skutečné evropské hodnoty, kterými je názorová pluralita, nikoliv jednostrannost. 

K článku Jakub Janda na svém facebookovém profilu uvedl: „Homepage Seznamu a stoprocentní dezinformace“.

 Janda

V následné diskusi se Jandy ptali, kde ty dezinformace jsou, ať potvrdí jejich lživý obsah. Toho Janda nebyl schopen. Mojmír Hrček v diskusi doslova psal: „Mohl by jste mi odpovědět aspoň jednou? Zpochybňujete tedy zdroj?“ A odkazoval na stránku AALEP (ZDE) na příslušnou analýzu. Janda se nezmohl na odpověď.

Krajské listy.cz = Kremelské listy.cz? 

V diskusi se to hýřilo věrnými Jakuba Jandy, kteří odsuzovali prokremelskou politiku Krajských listů, označovali je za Kremelské listy, divili se, že nejsou psané azbukou. A tak podobně. Nikdo nebyl schopen vyjádřit argument, který by analýze vyvracel byť jen jeden bod argumentace. 

Z toho plyne, že Jakub Janda není obhájce Evropské unie, svobody a ani demokracie, ale že je Jakub Janda zkrátka ideolog, který označí za dezinformaci vše, co se mu nehodí do krámu. Jakub Janda tím neobhajuje evropské hodnoty, ale pouze Evropské hodnoty. Chová se destruktivně, nikoliv konstruktivně. To, co odsuzuje a označuje za fake news, nedokáže pochopit a tudíž obhájit své odsudky a stigmatizování. Bylo by vhodné, kdyby byl penězovod ze státní kasy Evropským hodnotám uzavřen. Přínos jejich činnosti je velmi sporadický. 

V závěru tohoto textu bych moc rád poděkoval za proplacenou dovolenou ruské ambasádě, kterou jsem si užil v létě v Petrohradu – tato věta je pokus o humor (pro Ingrid Romancovou).

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

Vložil: Štěpán Cháb