Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

MFF Karlovy Vary 2021

MFF Karlovy Vary 2021

Hvězdy, hvězdičky, róby, filmy i všechno kolem

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Církev, to jsou lidi, a v tom je ten problém, říká bývalý známý herec, který se dal na byznys. Opustil tak nejen sektu, ale i manželku a děti

04.10.2017
Církev, to jsou lidi, a v tom je ten problém, říká bývalý známý herec, který se dal na byznys. Opustil tak nejen sektu, ale i manželku a děti

Foto: Facebook

Popisek: Tomáš Krejčíř

Herec Tomáš Krejčíř prožil v životě hned několik zvratů. Z populárního herce a moderátora se stal podnikatelem, a to podnikatelem nadmíru úspěšným. Odešel od rodiny, stejně jako od církve. O tom, co ho k tomu vedlo, promluvil v rozhovoru pro magazín MF Dnes.

K tomu, aby rozjel byznys týkající se očních ordinací, ho přiměla jeho druhá žena: „Seznámil jsem se s Petrou, teď už mojí ženou, a ta je doktorka. Zjistili jsme, že si rozumíme, a řekli jsme si, že spolu zkusíme dělat byznys,“ líčí to Tomáš Krejčíř v magazínu MF Dnes. Přitom se potkali v televizi, jeho budoucí žena byla jako host ve Snídani s Novou. Láska na první pohled to ale nebyla: „Podle hlasu v telefonu jsem si říkal, že to bude nějaká semetrika. Byla taková úsečná. Pak jsme se sešli v televizi a už mi jako semetrika nepřipadala. Následovaly určité etapy a asi po roce jsme spolu udělali první oční ordinaci. Zjistili jsme, že jsme dobrá symbióza,“ promluvil o počátku vztahu, ale i podnikání.

 

Manželka – parťák i v byznysu

Bylo bolestné odejít od rodiny

Tomáš Krejčíř tehdy ovšem přecházel ze vztahu do vztahu, když ten předchozí neměl ještě vyřešený: „To je citlivé téma, protože jsem ještě byl s bývalou ženou. Po roce, co jsme se s Petrou znali, jsme začali mít vztah a věděli jsme, že si hodně rozumíme. Pro mě bylo složité, bolestné odejít od rodiny,“ naťukl bolestnou událost. Byznys prý byl také coby řešení toho, aby dokázal zajistit obě své rodiny. Dohromady má totiž ze dvou vztahů pět dětí a to už něco stojí… Dnes má prý vztahy pohodové i s bývalou manželkou: „Zpočátku vztahy nebyly jednoduché, ale teď se dá říct, že jsme s bývalou ženou kamarádi,“ prohlásil pro magazín MF Dnes. 

Pobočky se rozrůstají

Podnikání Tomáše Krejčíře a jeho ženy se týká zdraví, provozují oční ordinace a oční optiky, dvě zubní ordinace, dentální hygienu a dvě centra estetické medicíny. Pobočky se prý stále rozrůstají.  Jak to tak vypadá, Tomáš Krejčíř je ještě úspěšnější podnikatel než herec: „Já tu firmu vedu. Tvořím její budoucnost. Beru to tak, jako bych stavěl dům. Snažím se být u každého přijímacího pohovoru, mám na starosti peníze, vztahy s pojišťovnami, plánování, jaké přístroje se budou kupovat, co budeme diagnostikovat, co operovat. Mluvím s důležitými přednosty, s primáři,“ uvedl v rozhovoru pro MF Dnes. Roli lékaře si přitom už vyzkoušel, v oblíbeném seriálu Ordinace v růžové zahradě. 

Místo drog našel mormony

Není obvyklé, aby český herec byl členem nějaké církve, či dokonce sekty. Tomáš Krejčíř byl svého času mormonem. Dnes vidí to, že do ní vstoupil jako mladický úlet: „V osmnácti, tedy ve věku, když si člověk říká, že vše kolem je trapné, zkostnatělé, nefunkční, a kdy hledá nějakou životní cestu, často nastupují různé ezoterické blbosti, drogy, zkrátka alternativy k racionálnu. Uplyne pár let a člověk se začne ke konzumnímu životu stejně klonit. Jenže pak přijde krize středního věku a s ní pocit, že konzumní způsob života taky není to pravé,“ prohlásil. 

Katolíci jsou také sekta

Ačkoliv už není aktivním mormonem, církev svým způsobem hájí: „Církev, ve které jsem byl, má název Církev Ježíše Krista svatých posledních dnů a je normálně registrovaná, takže má statut církve. Je to církev. Ale svým způsobem je to i sekta, protože je to odnož křesťanství. V tomhle ohledu jsou sekta i evangelíci, luteráni, jehovisti, adventisti. Stejná sekta jako mormoni jsou katolíci.  Sekta jsou například i muslimové,“ přichází s překvapivým vyjádřením a dodává: „Už beru s rezervou řeči mormonů, že jde o boží církev. Církev je vždycky lidská organizace a v tom je ten problém.“ 

Používají hezká slova, ale za nimi je něco jiného

Těm, koho lapají do nějaké církve či sekty radí hlavně obezřetnost: „I tam na vás používají hezká slova, ale je za nimi něco jiného. Tvrdí, že nabízejí otevřenou náruč lásky. Ale ono to tak není. Řeknete určité věci a oni na to: O tom nemluv, to není důležité, o tom nám nepřísluší přemýšlet,“ komentuje klasickou sektářskou politiku. Mormony před časem Tomáš Krejčíř opustil, určitý vliv na něj měla jeho nová manželka: „Byla katalyzátor. Já byl v době, kdy jsme se seznámili, v církvi už jen tak jednou nohou. Hodně věcí mi objasnila. Ne tak, aby řekla, že jsem blbec. Ale občas se mě zeptala, co si o něčem myslím, zda je to opravdu tak, jak si myslím, a podobně. Věděl jsem, že mě má ráda a nechce mě nikam tlačit,“ uzavřel. 

Tomáš Krejčíř vystudoval DAMU, hrál Ústí nad Labem v Činoherním klubu. Účinkoval v seriálech Rodinná pouta, Ordinace v Růžové zahradě, v Ulici, Náhrdelníku, filmech Prachy dělaj člověka, Útěk do Budína. Jako moderátor pracoval na Nově, se Zorou Kepkovou uváděl Snídani s Novou,  moderoval i na Frekvenci 1. 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Michaela Špačková