Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Je předebatováno. Kvůli předvolebním televizním diskusím dokonce hrozí opakování voleb; padl první verdikt. A kdo vysílá nejlepší politickou diskusi v Česku

komentář 29.09.2017
Je předebatováno. Kvůli předvolebním televizním diskusím dokonce hrozí opakování voleb; padl první verdikt. A kdo vysílá nejlepší politickou diskusi v Česku

Foto: TV Barrandov

Popisek: Jaromír Soukup na TV Barrandov; Duel, vysílaný 28. září, je prý nejlepší politickou diskuzí v Česku

KOMENTÁŘ Přímo úměrně se s blížícími volbami zvyšuje i počet různých televizních debat a to nejen v celoplošných stanicích, ale také těch internetových. A čím více jich je, tím méně se o ně zajímají voliči. Dosud žádná předvolební televizní diskuse nedokázala proniknout mezi nejsledovanější pořady. O to více se o ně zajímají samotní politici a mediální rady.

A padl již dokonce první verdikt Rada pro rozhlasové a televizní vysílání upozornila provozovatele TV Barrandov,  že porušil zákon. Důvodem je pořad této stanice, nazvaný Duel Jaromíra Soukupa, v němž dostali podle Rady prostor jen zástupci pěti stran či hnutí,  přičemž zástupci politického hnutí ANO byli na rozdíl od ostatních přítomni ve všech odvysílaných dílech tohoto pořadu. „Tím se provozovatel dopustil porušení povinnosti zajistit, aby ve zpravodajských a politicko-publicistických pořadech bylo dbáno zásad objektivity a vyváženosti a zejména nebyla v celku vysílaného programu jednostranně zvýhodňována žádná politická strana nebo hnutí, popřípadě jejich názory nebo názory jednotlivých skupin veřejnosti, a to s přihlédnutím k jejich reálnému postavení v politickém a společenském životě,“ zdůvodnila Rada pro rozhlasové a televizní vysílání v oficiálním zdůvodnění.  

Nejlepší politická diskuse v Česku?

Zároveň Rada dala televizi Barrandov sedm dní k nápravě. V této souvislosti není od věci připomenout, že TV Barrandov se před volbami opravdu činí a její generální ředitel Jaromír Soukup zde moderuje jednu politickou debatu za druhou. Kromě pořadu Týden s prezidentem, který vysílá každý čtvrtek, jde právě o Duel Jaromíra Soukupa, před volbami ještě rozšířený o tzv. Speciály. Jeden z nich, v němž se utkali lídr hnutí ANO 2011 Andrej Babiš s předsedou ODS Petrem Fialou, TVB naservírovala svým divákům dokonce na  volný Den české státnosti. Vedení televize jej sebevědomě označuje za nejlepší politickou diskusi v Česku. A chlubí se také tím, že je nejsledovanější pořadem tohoto druhu u nás. Jenže toto tvrzení nedávno vyvrátil pořad ČT 24 Newsroom. Ten podle měření peoplemetrů dokázal, že nejsledovanější  politickou debatou, a to téměř třikrát více, jsou Otázky Václava Moravce. A sledovanější než Duel Jaromíra Soukupa je i Partie TV Barrandov. 

Předem připravené divadlo.

Chlubí se také televize Nova. Ta prý připravuje největší volební vysílání ve své historii. Jedním z vrcholů tohoto vysílání se má stát těsně před volbami, tedy ve čtvrtek 19. října, duel dvou hlavních kandidátů na premiéra České republiky, Andreje Babiše (ANO 2011) a Lubomíra Zaorálka (ČSSD). Debatu má moderovat Ray Koranteng. Už nyní ale tento duel vyvolává velké vášně, mimo jiné proto, že bude souběžně vysílán s hlavní předvolební debatou České televize, moderovanou Václavem Moravcem. A také proto, že nahradí oblíbený seriál Ordinace v růžové zahradě. Plánovaný duel na Nově ovšem nejvíce vytočil ODS. Podle šéfa volební kampaně  této strany Zdeňka Stanjury  se ANO a ČSSD po společném čtyřletém vládnutí tváří, jako by byly i ve vládě i v opozici, podle toho, co se jim hodí. „Tento duel je jen předem připraveným divadlem, v němž sehraje roli užitečného idiota lídr ČSSD Lubomír Zaorálek,“ uvedl.  Podle právníka a prezidenta Rady pro reklamu Radka Pokorného by toto divadlo mohlo dokonce dojít tak daleko, že Nejvyšší správní soud zruší výsledky voleb. Je totiž přesvědčen, že plánovaná politická debata na Nově porušuje Zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, neboť v politických pořadech musí  být dodržovány zásady objektivity a vyváženosti a nesmí v nich být zvýhodňována žádná strana.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová