Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Klidně prozradí, koho bude volit a zastává se Krajča. S tím je spojená jedna dávná historka. Muzikant, který měl napřed máňu, pak paruku a teď bosou hlavu, vypráví

28.09.2017
Klidně prozradí, koho bude volit a zastává se Krajča. S tím je spojená jedna dávná historka. Muzikant, který měl napřed máňu, pak paruku a teď bosou hlavu, vypráví

Foto: Facebook / Matěj Třasák

Popisek: Ota Klempíř

Nestává se často, že by nějaká známá osobnost „práskla“, koho volí. To Ota Klempíř, muzikant z J.A.R, s klidem přizná, že dříve hlasoval pro ODS, což je dnes ale minulost. O tom, koho se chystá volit příště i proč právě on neplive na Richarda Krajča, což je dnes tak módní, se rozpovídal v rozhovoru pro Týden.

amatujete se na Otu Klempíře ze začátku fungování kapely J.A.R? Tehdy lítal po pódiu s dlouhou černou kšticí a v černých brýlích, vlasy mu ale po čase vypadaly a pleš maskoval parukou. S tím už je ale několik let konec. Ota Klempíř tvrdí, že vyhrál i nad svými vnitřními démony a nelegálními substancemi. Dnes se prezentuje hlavně svou prací, ať už je to nová deska J.A.R. Eskalace dobra, nebo nový klip. 

ODS už volit nebude

Do Oty Klempíře, který je kromě muzikanta také majitelem reklamní agentury, bychom asi těžko řekli, že bude zastávat levicové postoje a tak jeho volební preference nepřekvapí: „Já nejsem žádný homo politicus. Dřív jsem pravidelně volíval ODS, teď jsem se rozhodl, že podpořím Piráty,“ uvedl v rozhovoru pro Týden a dodává důvody proč: „Zaprvé proto, že je Ivan Bartoš vzdělaný a příjemný člověk. Zadruhé mají srozumitelný a jasný program. I za cenu toho, že třeba nebudou mít žádného koaličního partnera, nejdou do ústupků, úplatků, přijímání pašalíků a kompromisů. V době, kdy někteří špičkoví politici reprezentují vrcholná tykadla mafie a ti zbylí k tomu mají obstojně nakročeno, je to pro mě zázrak. Podnikatel Pitr kdysi prohlásil, že každý český politik má svou finanční cenu, a on to, myslím, měl slušně ověřeno. A to u Pirátů nevidím.“

 

S šéfem Pirátů, Ivanem Bartošem, si padli do oka

Do Richarda Krajča nekope

Kapela J.A.R. nedávno zveřejnila klip k písničce Zhublas, ve kterém si střílejí nejenom z politiků, ale také z těch, kdo jim podkuřují, což je například zpěvák Richard Krajčo. Jeho oddanost Andreji Babišovi se zesměšňuje velmi často. I v klipu hraje pro parodované politiky hezoun s vlasy v čelence a s kytarou, toho ztělesňuje Dan Bárta, ale má jít právě o Richarda. Ota Klempíř však překvapivě zpěváka kapely Kryštof brání. A může za to jedna prastará historka z předávání Slavíků. 

Jako jediný mi pomohl

Ota Klempíř tehdy šel přebírat od Karla Gotta cenu za Skokana roku, což ho tak rozklepalo, že zapomněl říci připravenou žertovnou větu: „Když hoří chlívek, tak i koza se ohřeje“. Tu prý vymyslel jeho kamarád a Klempíř slíbil, že ji na pódiu pronese, leč nestalo se tak. Jak vše napravit? Jediným ochotným byl Richard Krajčo, ten se nezalekl a Klempíře dostal zpátky na pódium: „Všichni se na mě tehdy vykašlali a on na první dobrou řekl: Jasně, vyřešíme to!“ A to prý stačilo k tomu, aby si Ota Klempíř dal Richarda Krajčo do vitríny „Nedotknutelní“. 

Ve filmu Czech Made Man prachy nebyly, nadšení ano

Kromě toho, že je muzikantem a kreativcem v reklamě, napsal Ota Klempíř hned dva scénáře k filmům. Filmový byznys ho ale dost znechutil a v psaní už dál pokračovat nechce. Jeho prvním scénářem byl ten ke snímku Czech Made Man o Zdeňkovi Kubíkovi, „kšeftmanovi“ s doménami a jeho divokém životě, což byl film o reálné postavě. Vznik filmu byl ale prý dost divoký: „Nikdy v životě jsem žádný scénář nepsal, nevěděl jsem, jak se to dělá,“ uvedl pro Týden. To, že scénář a film vznikl, dnes považuje za zázrak: „Rozporuplná parta, nikdo nikoho neznal, nebyly tam moc prachy, nebylo tam nic, co drží běžně filmový tvůrce pohromadě, jenom jakési šílené nadšení. Přes to se to povedlo a ten film je podle mě dobrý.“  

S filmem skončil

Velké zklamání mu přinesl jeho další film Hranaři, zejména pak jeho režisér Tomáš Zelenka, o kterém mluví jako o nezkušeném a neprůbojném. „Porušil jsem pravidlo, že scenárista nemá chodit na plac, a přijel jsem se podívat na natáčení. S hrůzou jsem zjistil, že se točí úplně jiný film, než který jsem napsal,“ vyjádřil se v rozhovoru pro Týden. S filmováním je tedy konec: „Tahle historka mě otrávila a zabila veškerou touhu dělat něco dalšího pro film.“ Tak uvidíme, jak dlouho toto přesvědčení Otovi Klempířovi vydrží.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo jste viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .      

Vložil: Michaela Špačková