Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Kdo z vás na to má? Rozvodová válka Paroubkových, do které zasáhly hned dvě další expremiérovy ženy. Petra chce 140 tisíc měsíčně

24.09.2017
Kdo z vás na to má? Rozvodová válka Paroubkových, do které zasáhly hned dvě další expremiérovy ženy. Petra chce 140 tisíc měsíčně

Autor: up OV

Popisek: Petra a Jiří Paroubkovi

U pražského soudu se konalo první kolo rozvodové bitvy manželů Paroubkových a již nyní je jasné, že se bulvár má nač těšit. Stále ještě manželé vypadají zatím nesmiřitelně, Jiří již nyní hlásí, že Petřiny požadavky jsou pro něj nepřípustné. Na jeho obranu dorazila i – pro někoho již méně překvapivě – první manželka Zuzana.

Psychické strádání až teror prý zažívala Petra Paroubková. Až se dopředu připravila a s dcerou Margaritou prchla do připraveného bytu. O tom, proč před manželem utíkala, se rozpovídala v obsáhlém rozhovoru pro deník Blesk, na který Jiří Paroubek zareagoval ve společenském magazínu televize Nova Prásk. A nechal se slyšet, že během manželství někdejší sexy tlumočnicí „trpěla“ především jeho kreditní karta. „V průběhu minulého roku Petra trpěla dva měsíce na luxusní dovolené v našem domě v Řecku, pak dvakrát trpěla také na Maledivách, deset dní na Azurovém pobřeží a také odjela trpět do Alp, kde měla instruktora lyžování. Pak si také odjela trpět do nejlepšího londýnského hotelu, kde hlavně trpěla moje kreditní karta, takže Petra strádala opravdu velmi silně,“ prohlásil ironicky. Pobyt v Řecku Petra přiznala, ale podle ní zde žila celkem skromně a se stejným rozpočtem, jako by žila třeba v Praze. Mimochodem na dům, ve kterém v Řecku pobývala a který si manželé pořídili společně, si činí nároky. Prý k němu má bližší vztah než Jiří.

Exmanželka s nimi jezdila na dovolené

Předmětem sváru obou manželů byla také Paroubkova první manželka Zuzana. Zvláštní trojka se stýkala delší dobu, jezdili společně na dovolené a Zuzana Paroubková se prý s radostí starala o Petřinu dceru. Zvláštní bylo spíš to, že se Zuzana klidně přátelila se svou sokyní, nakonec se ale ukázalo, že časté kontakty vadily především Petře. „To, že s námi bude Zuzana trávit čas, jezdit s námi na dovolené a podobně, bylo manželovo rozhodnutí. Měl k tomu nějaké své důvody, které jsou opět velmi osobní, a nechci o nich mluvit. Nicméně jsem se mu snažila vyjít vstříc a souhlasila jsem. A to byl také jeden z důvodů, proč se naše manželství dostalo tam, kam se dostalo,“ sdělila Petra Blesku.

Prý se chce mstít

Na to, že tráví spoustu času společně, si Petra podle Zuzany nikdy nestěžovala. „Co Petře na nás dvou vadilo? Já si myslím, že cesta do Rakouska a ty pobyty na chatě. Ale musím říci, že ona sama si přála, abych do toho Rakouska s nimi jela. Ještě jsem se bývalého manžela ptala, zda to opravdu chce. A chtěla. Na tu chatu to bylo to samé. Mám tam jezdit, jsem se ptala. To bylo zase kvůli vaření, abych pomohla,“ prozradila Zuzana serveru extra.cz s tím, že se prý Petry výslovně ptala, zda její přítomnost nevadí. A Petra si podle ní nikdy nestěžovala. Rozvod se Zuzanou byl pro Jiřího Paroubka jen zahřívacím kolem, tehdy vlastně žádné pikantní detaily na veřejnost neunikly. Podle Zuzany Paroubkové je nynější rozvod mnohem tvrdší: „Protože je ve hře malá holčička a protože se Petra chce mstít,“ zdůvodnila Blesku.

Jiří Paroubek už sám není

Expremiér nedávno ženil syna, během obřadu se vedl za ruku s exmanželkou Zuzanou, s níž ho ale pojí pouze přátelské vztahy. Již před časem se veřejně svěřil, že je mu zatěžko být sám, a bylo jasné, že se co nevidět s nějakým ženským protějškem objeví. Což se také stalo, jeho nová přítelkyně Gábina Kalábková je ještě mladší než Petra. Je také bývalá poslankyně a kromě politiky je spojuje i vášeň pro umění. „Gábina je klidná síla. Je to prostě člověk, na kterého je spolehnutí. Je to, nevím, jestli není příliš intimní to říct, velmi oddaná žena. Je to velmi klidný vztah. Klidný přístav, do kterého jsem z toho předchozího turbulentního, byť krásného vztahu přišel docela rád,“ svěřil se Jiří Paroubek serveru idnes.cz, poté co se poprvé objevil s Gábinou ve společnosti.

Pětatřicet tisíc? Kdo z nás to má?

První den rozvodového klání odtajnila Petra svépožadavky, které nejsou právě malé. „Požaduje výlučnou péči a měsíční výživné v celkové výši 140 000 korun. Argumentuje tím, že kvůli zdravotnímu stavu nemůže plně pracovat, a tak chce dceři dopřát život, na který je zvyklá. Padesát tisíc chce pro sebe a devadesát na dítě,“ uvedl Jiří Paroubek pro web expres.cz a dodal, že se jedná o požadavek, který trojnásobně překračuje jeho měsíční příjem. To by znamenalo, že si Jiří Paroubek vydělá kolem 35 000 měsíčně. Kde jsou ty doby, kdy se s otázkou „Kdo z vás to má?“ chlubil svými příjmy a značkovým oblečením. V době rozvodové bitvy není chlubení se příjmy právě v kurzu.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo byli viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na ');.

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace