Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Krajské listy mají rády vlaky

Krajské listy mají rády vlaky

Někdo cestuje po hopsastrasse (pardon, dálnicích), jiný létá v oblacích, namačkaný jak sardinka...

Škola, základ života

Škola, základ života

Milovický učitel je sice praktik, o školství ale uvažuje velmi obecně. A 'nekorektně'

Na Ukrajině se válčí

Na Ukrajině se válčí

Komentáře a vše kolem toho

Praha 2 novýma očima

Praha 2 novýma očima

Vše o pražské Dvojce

Album Ondřeje Suchého

Album Ondřeje Suchého

Bratr slavného Jiřího, sám legenda. Probírá pro KL svůj bohatý archiv

Chvilka poezie

Chvilka poezie

Každý den jedna báseň v našem Literárním klubu

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Literatura o šoa

Literatura o šoa

Náš recenzent se holocaustu věnuje systematicky

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Společnost očima KL

Společnost očima KL

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Luxusní kočka, luxusní barák… Tenhle chlap si umí život zařídit. Ale třetí svatba po sedmdesátce, to už je fakt odvaz. Tajnosti slavných

23.09.2017
Luxusní kočka, luxusní barák… Tenhle chlap si umí život zařídit. Ale třetí svatba po sedmdesátce, to už je fakt odvaz. Tajnosti slavných

Foto: agenturatrdla.cz

Popisek: Milan Drobný

AUDIO/VIDEO Odjakživa se o něm říkalo, že si před ním může být jistá jedině ta, která dokáže včas vyšplhat na strom. Neúnavný lovec žen a známý donchuán si nedá pokoj ani se sedmi křížky na krku a navzdory věku je stále stejně ‘při chuti‘. V létě se dokonce rozhodl potřetí vlézt do manželského chomoutu a tentokrát si vážně uměl vybrat.

Už dvě jeho manželství skončila neslavně, údajně především právě proto, že se nestárnoucí zpěvák Milan Drobný nikdy přízně krásných žen nedokázal vzdát. A nikdy dlouho nezůstal sám. Že by se ale oženil potřetí, to už vážně nikdo nečekal. Není divu, že když k tomu opravdu letos 7. července došlo, někteří jeho přátelé to zpočátku brali spíš jako další z řady jeho povedených fórků, přestože se vážností svého vztahu s přítelkyní Danou Polcaro netajil. Již před loňskými Vánoci se zasnoubili, na jaře si pak společně pořídili zbrusu nové bydlení nedaleko Kralup nad Vltavou. „Chceme spolu žít tam, kde jsme ještě ani jeden s nikým jiným nebyli,“ komentoval velké životní rozhodnutí Drobný v rozhovoru pro deník Blesk. „Potkal jsem ženu, o níž jsem asi po půl roce zjistil, že je výjimečná. Padli jsme si, jako bychom se znali dlouhá léta, sedly si věci jako zájmy sportovní, kulturní a sex. Najednou nebylo vše jen na mně.“ Vybrat si opravdu uměl. Jeho láska je o dvanáct let mladší, navíc uznávaná vizážistka, která mimo jiné kdysi dokonce líčila v Karibiku jako jedna z prvních tehdy devatenáctiletou Kateřinu Brožovou. A vzhledem rozhodně svoji profesi nezapře – šest křížků by jí rozhodně nikdo nehádal. Pro Drobného má ale její péče ještě další výhody. „Jsem schopný všeho, splést odlet i zemi, kde mám trávit dovolenou. A ona je výborná manažerka,“ dodal.

Pláču, pláču sůl:

V rodině jako na buzerplacu

Zpívající bouřlivák se narodil v Praze 8. prosince 1944, patří tedy do legendární generace hvězd šedesátých let, během nichž vystoupali na žebříčky popularity Karel Gott, Václav Neckář, Karel Černoch, Petr Janda… Milanův otec v té době bojoval v Anglii jako pilot Československé. Perutě, později byl ale z armády vyhozen, protože odmítl vstoupit do KSČ. Pracoval pak jako pomocný dělník v Armabetonu. Ke své manželce měl prý hodně despotický vztah, pro Milana byl ale despota s duší velícího důstojníka nedostižným a nekriticky zbožňovaným vzorem. Maminku vnímal jako ‘podřízenou otce‘, její výchovu nebral vážně. Plnila mu všechna přání, rozmazlovaly ho i teta s babičkou. Tady někde vznikl jeho pokřivený vztah k ženám. Pocit, že jsou něco míň než muži, mají se jen starat a uklízet a on si může dovolit všechno… Proto pak také jeho partnerské vztahy opakovaně ztroskotávaly.

Tajemné proudy:

Konečně ta pravá kočka

Vystudoval konzervatoř a zpíval stejně jako Gott v kavárně Vltava a počátkem šedesátých let vystoupil v soutěži talentů s Bécaudovou písní V ten den, kdy se vrátil déšť. Na přední místo se sice nedostal, dostal ale díky tomu nabídku ke spolupráci od předního dirigenta Karla Krautgartnera. A odtud byl už jen krůček do divadla Semafor. Drobný se ale dlouho s žádným hitem nemohl uchytit, navíc si během angažmá musel ještě odkroutit základní vojenskou službu. Přesto si zahrál v řadě legendárních semaforských představení. Teprve až pásmo Zuzana je všude jako doma mu konečně přineslo první velký hit – Písničku pro kočku. Koncem šedesátých let z divadla odešel, aby se víc věnoval sólové dráze. Vystupoval jako exkluzivní zpěvák Pragokoncertu, úspěšný byl i jako skladatel. Vyjížděl i do zahraničí, a to nejen do ‘spřátelených‘ zemí, ale také ve Francii, Egyptě a dokonce i v Brazílii. V roce 1994 dostal od firmy Supraphon platinovou desku za dva miliony prodaných nosičů a stále spolupracuje se všemi televizními společnostmi.

Písnička pro kočku:

Neúnavná ozdoba dámských ložnic

Patří ke generaci, která prožívala v šedesátých a sedmdesátých letech sexuální revoluci a užívala si ji plnými doušky. Kolem hvězd showbyznysu se točily davy fanynek a muži si jejich přízeň rozhodně neodpírali, bez ohledu na to, jestli jejich ruce zdobily snubní prstýnky, či nikoli. Nahrávala tomu i skutečnost, že svět ještě neovládla hrozba AIDS a většina onemocnění, provázející dříve sexuální nevázanost, byla u nás téměř vymýcena. A tak i obletovaný Drobný ochotně rozdával svou ‘přízeň‘ na všechny strany a navzdory přibývajícím létům se tohoto koníčka nehodlal vzdát. Kolik žen prošlo jeho postelí, to by nejspíš nedokázal spočítat ani on sám. V sítích mu uvízla i nejedna známá tvář, mimo jiné nestárnoucí Jana Švandová či slovenská zpěvačka Marika Gombitová. V raném mládí neunikla jeho svodům ani výtvarnice a zpěvačka Vlasta Kahovcová, ještě předtím, než se stala jednou z tváří legendárního divadla Semafor. „Bylo mi asi osmnáct, když jsem se šla podívat na svoji sestřenici, která kdysi zpívala v pražské kavárně Vltava. Tenkrát tam působili i Karel Gott a Milan Drobný. Milan si mě vyhlédl v davu a asi rok jsme spolu chodili. Potom jsem si našla jiného. Byla jsem mladá, nezkušená, on byl, myslím, o rok mladší. Bylo to takové mladické poblouznění a dodnes jsme kamarádi,“ vzpomíná na něj sestra kytaristy a zpěváka Karla Kahovce.

Ztrácím svou lásku:

Dvě těhotenství současně

Když se poprvé oženil, vzal si vlastně svou maminku. S manželkou Michaelou, kterou si bral v pětadvaceti letech a s níž má dceru Míšu a o šest let mladšího syna Honzu, zacházel stejně, jako to kdysi vnímal ve své rodině. „Neměl jsem už rodiče a asi jsem spíš hledal mámu,“ přiznával s odstupem času. Vše se muselo podřizovat jeho požadavkům, byl ženě nevěrný, ubližoval… Poslední kapkou byla situace, kdy čekal dítě s manželkou i milenkou současně. Následoval rozvod, přišel o dům i zázemí… Co všechno ztrácí, si uvědomil, až když už bylo pozdě. Stres mu způsobil i vážné zdravotní problémy. Míša, psychicky vyčerpaná vztahem, plným soubojů a nepochopení, se už ale nedala obměkčit. Přestože nesl rozvod velmi těžce, ze svých chyb se nepoučil, i když se mu exmanželka snažila jasně vysvětlit, v čem spočívaly problémy jejich soužití. S druhou ženou Marcelou, s níž má syna Milana, se poznali na hotelové škole v Poděbradech. Milan postavil pro rodinu za Prahou dům, v němž se ale Marcela cítila izolovaná. I k druhému manželství přistoupil stejně, opět považoval manželku za majetek, který je na světě jenom proto, aby mu poskytoval servis. Byl na vrcholu slávy, měl pohádkové příjmy, a tak zásadně odmítal, aby šla Marcela do práce. Považoval to za zbytečnost, která by ohrozila jeho pohodlí. O čtvrt století mladší Marcela vydržela deset let, nakonec se ale manželství stejně rozpadlo, přestože Drobný tentokrát dokonce vsadil na věrnost.

Najdu klíč a vejdu bránou:

Padla kosa na kámen

Na každého jednou dojde, a tak i neúnavný donchuán jednou narazil na partnerku, která se nenechala zneužívat. Naopak důsledně uplatnila tento přístup na něj. Podváděla ho, a dokonce se ho snažila připravit o jeho podíl na bytu. Zpěváka tím dostala do vážných psychických problémů. Ptal se sám sebe i odborníků, kde dělá chybu. Jak by se vlastně měl k ženám chovat? Ať je věrný, nebo nevěrný, ať si dělá, co chce, nebo jim pomáhá – vždycky je to špatně. Nadějně vypadal vztah s jeho manažerkou Ivetou, jenže byla z Ostravy a Milan si přál, aby se za ním přestěhovala do Prahy. Iveta se nechala přesvědčit a vše bylo na nejlepší cestě, když zaúřadoval osud. „Dokonce jí vyšli vstříc v práci, přeřadili ji sem, užuž se měla stěhovat. Jenže jí vážně onemocněla dcera. Smířil jsem se nerad s tím, že jí pochopitelně dala přednost,“ vysvětlil zpěvák.

Máš hvězdy v očích:

Z další svatby sešlo

Další přítelkyně, elegantní vysokoškolačka Helena, zřejmě dodnes díky němu nosí na hlavě svatozář. Ustála řadu jeho ‘úletů‘, léta donekonečna odpouštěla. Až s ní prý Milan ve svých 67 letech konečně pochopil, že nemůže ženu brát jen jako sexuální a podřízený objekt. Díky ní začal malovat, jezdit na lyžích, psát, věnovat se charitě… Měli dokonce před svatbou, jejich vztah ale nakonec zničila žárlivost. A navíc ho podezírala, že jde po jejím majetku. „Byl to nesmysl, já měl svého dost,“ hájil se zpěvák. Helenu po Milanově boku vystřídala na čas brunetka Jana, která ho původně učila jezdit na koni. Teprve krásná, praktická a energická Dana je ale prý konečně to pravé ořechové. Jejich svatba byla třetí pro oba. Poprvé si Dana vzala brněnského fotbalistu Jiřího Hamříka, pak se provdala za Itala, který ji obdařil příjmením Polcaro. Žila nejen v Itálii, ale také v Arabských emirátech a Egyptě a má dvě děti. Nelze dodat nic jiného než – snad konečně.

 

Božoňka2

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste nebo byli viděli něco, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .

QRcode

Vložil: Adina Janovská