Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosář Ely Novákové

TV glosář Ely Novákové

Co budou dávat v bedně? Víme

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Pražská doprava

Pražská doprava

Zajímavosti i aktuality

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturně politického redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A nově i ty televizní

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Recenze

Recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

Trapná padesátka Klára Melíšková zůstala sama. Protože je úspěšná, nebo zlá?

19.09.2017
Trapná padesátka Klára Melíšková zůstala sama.  Protože je úspěšná, nebo zlá?

Foto: ČT

Popisek: Klára Melíšková v seriálu ČT Trapný padesátky

Klára Melíšková patří k nejobsazovanějším a nejrespektovanějším herečkám současnosti, ať už v divadle, filmu či televizi. Za svoje role získala již tři České lvy. V současné době například hraje jednu z hlavních hrdinek seriálu České televize Trapný padesátky, televizní moderátorku na odpis. I když se kritikům, ani divákům tento seriál příliš nelíbí, ona sama si ho pochvaluje.

Sama totiž patří k ženám, které řeší podobné problémy jako ony tři „trapné“ padesátky.  Před časem se po sedmnácti letech rozvedla a přiznala, že tento důležitý životní krok pro ni byl sice bolestivý a smutný, ale na druhé straně ozdravný a osvobozující. Jejím manželem byl  herec Lukáš Hlavica, syn známé herečky Růženy Merunkové. Naštěstí se spolu rozešli v dobrém a rozumně se domluvili i na výchově dospívajících dětí, dcery a syna, což je v jejich věku velmi důležité. Bohužel se vzápětí rozešla i se svým novým partnerem, režisérem Viktorem Taušem. S ním se sblížila při natáčení seriálu Modré stíny a to, že k sobě mají stále blíže, názorně předváděli na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Mimochodem, je zajímavé, pro kolik párů už se tento festival stal osudným. 

Život jako na houpačce

V rozhovoru pro časopis Marianne popsala, že její život v poslední době jako na houpačce, stále nahoru a dolů.  A nejde zdaleka pouze o problémy v partnerství. Po porodu dcery začala trpět depresemi a úzkostmi a musela brát antidepresiva. Měla tak velké úzkosti, že se bála jít s dítětem ven. Její tělo podle ní selhalo, protože ho v té době neměla pod kontrolou. Stále se snaží v životě najít rovnováhu, ale není to jednoduché, protože prý má v sobě i velkou destruktivní sílu: „Stejně silně jako do optimismu jdu i do negace a agresivity, umím ji obrátit proti sobě samé, ale i proti ostatním,“ svěřila se Marianne a dokonce prozradila, že dokáže být velmi zlá. Nejvíce ji mrzí, že někdy ze vzteku křičela na děti. Dnes s nimi  má skvělý vztah, i když k ní dcera i syn dovedou být velmi kritičtí.

 

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce

Nyní si Klára užívá svobodu a je zvědavá, co jí  osud přinese. Každopádně pro ni platí  ono pravidlo, které už si ověřilo mnoho jiných úspěšných žen: „Štěstí ve hře, neštěstí v lásce“. Jistě není náhodné, že právě v době, kdy prožívá ve své kariéře skutečně hvězdné okamžiky, jde z role do role a sbírá ceny, se její soukromý život ocitnul v krizi. Zatímco dříve byla především úspěšnou herečkou v Dejvickém divadle, teprve po čtyřicítce se zviditelnila zajímavými televizními a filmovými postavami. Umí zazářit ve vedlejších rolích a získala za ně již tři  České lvy.  Prvního v roce 2004 za  Zdenu ve filmu Mistři, druhého v roce 2013 za Evičku ve velmi úspěšném snímku Bohdana Slámy Čtyři  slunce a do třetice  bodovala jako matka vražedkyně ve filmu Já, Olga Hepnarová.

 

Alice a Mia

Přesně jí seděla postava Alice v dramatickém seriálu televize HBO Terapie, kde hraje manželku psychoterapeuta  Marka (Karel Roden). Stejně jako Klára, i Alice je energická a impulsivní žena, avšak není ve svém manželství šťastná.  Najde si přítele, ale ani náhradní vztah nedopadne dobře. Když zjistí, že se Marek zamiloval do své klientky, rezignuje a rozvedou se. Energická a veselá, nicméně osamělá, je také Mia, kterou Klára představuje právě v seriálu Trapný padesátky. Ta už je rozvedená třikrát, a tak  ví o mužích svoje. Především je však na ústupu její televizní kariéra, což naštěstí o Kláře Melíškové neplatí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace