Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Volby 2017

Volby 2017

Odvolili jsme, teď se rokuje o vládě

Letošní Karlovy Vary

Letošní Karlovy Vary

Co se dělo na festivalu

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Životní knockouty

Životní knockouty

Dal vám život ránu na solar? Nejste v tom sami, čtěte skutečné příběhy

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě celebrity dobrovolně neřeknou?

Rozhovory

Rozhovory

Politici, umělci, zkrátka každý, kdo má co říci

Trapná padesátka Klára Melíšková zůstala sama. Protože je úspěšná, nebo zlá?

19.09.2017
Trapná padesátka Klára Melíšková zůstala sama.  Protože je úspěšná, nebo zlá?

Autor: ČT

Popisek: Klára Melíšková v seriálu ČT Trapný padesátky

Klára Melíšková patří k nejobsazovanějším a nejrespektovanějším herečkám současnosti, ať už v divadle, filmu či televizi. Za svoje role získala již tři České lvy. V současné době například hraje jednu z hlavních hrdinek seriálu České televize Trapný padesátky, televizní moderátorku na odpis. I když se kritikům, ani divákům tento seriál příliš nelíbí, ona sama si ho pochvaluje.

Sama totiž patří k ženám, které řeší podobné problémy jako ony tři „trapné“ padesátky.  Před časem se po sedmnácti letech rozvedla a přiznala, že tento důležitý životní krok pro ni byl sice bolestivý a smutný, ale na druhé straně ozdravný a osvobozující. Jejím manželem byl  herec Lukáš Hlavica, syn známé herečky Růženy Merunkové. Naštěstí se spolu rozešli v dobrém a rozumně se domluvili i na výchově dospívajících dětí, dcery a syna, což je v jejich věku velmi důležité. Bohužel se vzápětí rozešla i se svým novým partnerem, režisérem Viktorem Taušem. S ním se sblížila při natáčení seriálu Modré stíny a to, že k sobě mají stále blíže, názorně předváděli na loňském Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech. Mimochodem, je zajímavé, pro kolik párů už se tento festival stal osudným. 

Život jako na houpačce

V rozhovoru pro časopis Marianne popsala, že její život v poslední době jako na houpačce, stále nahoru a dolů.  A nejde zdaleka pouze o problémy v partnerství. Po porodu dcery začala trpět depresemi a úzkostmi a musela brát antidepresiva. Měla tak velké úzkosti, že se bála jít s dítětem ven. Její tělo podle ní selhalo, protože ho v té době neměla pod kontrolou. Stále se snaží v životě najít rovnováhu, ale není to jednoduché, protože prý má v sobě i velkou destruktivní sílu: „Stejně silně jako do optimismu jdu i do negace a agresivity, umím ji obrátit proti sobě samé, ale i proti ostatním,“ svěřila se Marianne a dokonce prozradila, že dokáže být velmi zlá. Nejvíce ji mrzí, že někdy ze vzteku křičela na děti. Dnes s nimi  má skvělý vztah, i když k ní dcera i syn dovedou být velmi kritičtí.

 

Štěstí ve hře, neštěstí v lásce

Nyní si Klára užívá svobodu a je zvědavá, co jí  osud přinese. Každopádně pro ni platí  ono pravidlo, které už si ověřilo mnoho jiných úspěšných žen: „Štěstí ve hře, neštěstí v lásce“. Jistě není náhodné, že právě v době, kdy prožívá ve své kariéře skutečně hvězdné okamžiky, jde z role do role a sbírá ceny, se její soukromý život ocitnul v krizi. Zatímco dříve byla především úspěšnou herečkou v Dejvickém divadle, teprve po čtyřicítce se zviditelnila zajímavými televizními a filmovými postavami. Umí zazářit ve vedlejších rolích a získala za ně již tři  České lvy.  Prvního v roce 2004 za  Zdenu ve filmu Mistři, druhého v roce 2013 za Evičku ve velmi úspěšném snímku Bohdana Slámy Čtyři  slunce a do třetice  bodovala jako matka vražedkyně ve filmu Já, Olga Hepnarová.

 

Alice a Mia

Přesně jí seděla postava Alice v dramatickém seriálu televize HBO Terapie, kde hraje manželku psychoterapeuta  Marka (Karel Roden). Stejně jako Klára, i Alice je energická a impulsivní žena, avšak není ve svém manželství šťastná.  Najde si přítele, ale ani náhradní vztah nedopadne dobře. Když zjistí, že se Marek zamiloval do své klientky, rezignuje a rozvedou se. Energická a veselá, nicméně osamělá, je také Mia, kterou Klára představuje právě v seriálu Trapný padesátky. Ta už je rozvedená třikrát, a tak  ví o mužích svoje. Především je však na ústupu její televizní kariéra, což naštěstí o Kláře Melíškové neplatí.

Válcuje vás život, úřady, politici? Zažili jste, nebo byli jste při něčem, co by měli ostatní vědět? Pište, foťte, posílejte na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace