Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
Český poutník

Český poutník

René Flášar a jeho dobrodružné putování Českem na našich stránkách

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

Festivalové Vary 2018

Festivalové Vary 2018

Jako každý rok sledujeme dění na festivalu jako ostříž

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho komentátora

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Uplynulý týden očima šéfredaktorky. A zvířátko nakonec

Zmizelí Češi

Zmizelí Češi

René Flášar pátrá po osudech zmizelých, kteří se již dávno ztratili i z policejních svodek

Sex, pivo a rokenrol

Sex, pivo a rokenrol

Rockové příběhy; ve spolupráci s časopisem Rock´n ´all

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Kauza uprchlíci

Kauza uprchlíci

Legální i nelegálni migranti je problém, který hýbe Českem

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

No, co to je v televizce? Líbačka, rajda a bastard. ´Tváři´ nepomohla ani topmodelka Karolína Kurková

komentář 18.09.2017
No, co to je v televizce? Líbačka, rajda a bastard. ´Tváři´ nepomohla ani topmodelka Karolína Kurková

Autor: TV Nova

Popisek: Tvoje tvář má známý hlas: Upoutávka na již čtvrtou sérii, která právě běží na Nově. Na snímku Jakub Kohák

KOMENTÁŘ, FOTO Zachránit stále klesající sledovanost show Tvoje tvář má známý hlas se televize Nova snaží všemi možnými způsoby. Vzhledem k tomu, že je tentokrát soutěžící sestava málo atraktivní a mnoho diváků v ní nemá favorita, na jehož výkon by nedočkavě čekala (jak se to několikrát podařilo v předchozích řadách), láká publikum na zářivější hvězdy v porotě nebo bombastické a vulgární upoutávky. Marně.

Nova udělala velikou chybu, když nevyslyšela  názory diváků, aby další pokračování  show  Tvoje tvář má známý hlas již neopakovala. A nepoučila se ani z toho, že zájem o ni setrvale klesá. Zatímco sledovanost prvních dvou kol čtvrté řady  alespoň překročila milion, v sobotu již  tuto hranici nepřekonala. Alespoň se poučila z mnoha negativních ohlasů a Tvář přesunula z nedělního večera na sobotu, spíše však kvůli obavám, že by ji porazila konkurence. Fakt, že je české publikum v sobotu zvyklé na estrádní program, ji zachraňuje před tím, že se postupně nestává úplným propadákem, např. ve srovnání s velkým úspěchem kriminálky Policie Modrava. Ta se dokonce nyní stala nejsledovanějším pořadem na českých televizních stanicích.

 

No, co to je v televizce?

Realizační tým Tváře se přitom snaží všemožně zájem o svoji „fenomenální, velkolepou show“ podpořit, často ovšem velmi nešťastným způsobem. Zatímco dříve sbíral moderátor Ondřej Sokol body za to, že si počínal velmi kultivovaně a nestrhával na sebe pozornost, tentokrát se propůjčil k zbytečným exhibicím.  Například reklamní upoutávkou, kdy se ptá: „No, co to je  v televizce? Písničky budou!“ a diváky tak deklasuje do pozice naprostých blbečků. Nepomohla ani změna v porotě. Janek Ledecký se už zoufale opakuje, především tím, jak vždy sehraje údiv nad každou  proměnou,  Aleš Háma umí být skutečně vtipný málokdy. Většinou stojí za pozornost  jen komentáře Jakuba Koháka.

 

Na takovéto scénky láká TV Nova diváky... Snímek z Facebooku pořadu, na němž je Martin Dejdar

Hvězda v porotě

Velmi nešťastným bylo rozhodnutí získat na pozici hvězdného hosta v porotě ve světě proslulou modelku Karolínu Kurkovou, která je údajně velkým fanouškem tohoto mezinárodně úspěšného projektu. Kurková je bezesporu topstar titulních stran módních časopisů a přehlídkových mol, ale její  verbální projev je podprůměrný. A této supermodelce nelichotí ani detailní záběr na její  obličej. Má zkrátka jiné přednosti.

 

Topmodelka Kurková v Tváři

Nadupaná zábava s rajdou a bastardem

Největším  propadákem  jsou ale nejrůznější trapné vtípky a scénky. Je zajímavé, že letos se z nich nesnaží vytřískat maximum ani bulvární tisk. Pouze portál a Facebook Novy láká ke své obrazovce bombastickými výkřiky  a upoutávkami na „nadupanou zábavu“. Například tvrdí, že z Kurkové byli všichni jednoduše paf. Vrcholem ubohosti je, když doprovodná kampaň láká na „líbačku“ Dalibora Gondíka (s mužem), nebo na to, že se Aneta Krejčíková svlékne před Martinem Dejdarem. Ten jí  radí: „Potřebuji, abys v tomhle čísle byla rajda, tak se jdeme učit  být co nejvíce sexy na světě“. A dalšího soutěžícího, Jana Kopečného,  Dejdar provokuje, co vše musí udělat, aby  bylo jeho vystoupení věrohodné. „Musíš odbourat konvence, musíš odbourat stud, teď musíš být tenhle černý bastard."  Mimochodem, co na to televizní rada?

 

Nova chybuje, když sází na trapnost, vulgaritu, řev a sexuálně frustrované diváky, čekající, až se svlékne hvězdička jejího nekonečného seriálu (Aneta Krejčíková, která vystupuje v Ulici – pozn. red.). Jak dokazuje skutečně fenomenální úspěch  kriminálky Policie Modrava, diváci  oceňují spíše  idylické záběry na Šumavu a hvězdy docela normální či dokonce obstarožní.

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Adéla Hofmanová

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Další informace