Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Fejeton Jiřího Macků

Fejeton Jiřího Macků

Každou neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, která pokračuje i v roce 2021

Glosy Iva Fencla

Glosy Iva Fencla

Ze Starého Plzence až na kraj světa

TV glosy, recenze, reflexe

TV glosy, recenze, reflexe

Ať se díváte na bednu, anebo přes počítač, naši autoři jsou s vámi

Rozhovory na okraji

Rozhovory na okraji

Mimo metropoli, mimo mainstream, mimo pěnu dní

Svět Tomáše Koloce

Svět Tomáše Koloce

Obtížně zařaditelné články autora, který moc nectí obvyklé žánry, zato je nebezpečně návykový

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Knižní recenze

Knižní recenze

Exkluzivní recenze o literatuře vážné, stejně tak i o detektivkách a jiných lehčích žánrech

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

O velké lásce Richarda Krajča a Karin Babinské (a o těch, které pro ni opustili): V ten okamžik je možné ze sexu vytvořit zázrak milování a podaří-li se to byť jen jednou…

18.09.2017
O velké lásce Richarda Krajča a Karin Babinské (a o těch, které pro ni opustili): V ten okamžik je možné ze sexu vytvořit zázrak milování a podaří-li se to byť jen jednou…

Foto: Facebook Richarda Krajča

Popisek: Richard Krajčo a Karin Babinská ( a hejno dětí) v létě na Sněžce

Zpěvák a herec Richard Krajčo se v létě již potřetí oženil. Tentokrát s režisérkou Karin Babinskou. Ta se se společným životem svěřuje v blogu Kecy kecy kecičky (z tohoto blogu také pochází citát v titulku), ve kterém vypadá jejich soužití nesmírně idylicky. Je tomu ale skutečně tak? O tom, proč si blog vede, nebo kde má její upřímnost hranice a také, proč oba opustili své partnery kvůli společnému vztahu, se rozpovídali v rozhovoru pro MF Dnes.

S Karin se Richard seznámil díky práci na filmu Pusinky. V hořkém příběhu tří dívek nakonec ale nehrál, protože se natáčení odkládalo. Tehdy byl už Richard za hvězdu a říkalo se mu „český Brad Pitt“. Hrát měl překvapivě záporáka: „Láďa Ondráček, který dělal casting, ho pozval na velmi zápornou roli. Richard ji vyšvihl a já byla v šoku: Ty jo, ten je dobrej. Netušila jsem, že je tak výtečný herec. Od té doby jsem věděla, že jsem v této generaci našla někoho, koho jako režisérka chci, až budu obsazovat hlavní mužskou roli. Takže jsem mu ji pak nabídla v Křídlech Vánoc,“ prohlásila režisérka v rozhovoru pro MF Dnes s tím, že jeho hudba ji tehdy nijak zvlášť neoslovila. „Neposlouchá hudbu. Tak si to řekněme na rovinu, je absolutní hudební ignorant. O filmech si můžeme povídat hodiny, protože filmy oba milujeme, ale o hudbě ne,“ dodává ve společném rozhovoru Richard Krajčo. 

Je to skutečně taková idylka?

O životě s Richardem Krajčo píše Karin blog, podle kterého je jejich život idyla. Nijak vážně se nehádají, děti ani příliš nezlobí… Každého až napadne, zda Karin jejich soužití poněkud nepřikrášluje, což ona odmítá: „Je pravda, že se mé sestry Miriam, která je často s námi, lidi ptají: Hele, a opravdu je to u nich tak, jako ona píše? Ano, říká jim, je to divný a občas mě tím štvou, ale je to tak. Možná nám někteří lidi nevěří. Depresivní věci se samozřejmě popisují lépe. Smutných věcí zažívá každý dost a dokáže se tak do smutků druhého vcítit,“ říká Karin v rozhovoru a Richard dodává: „Je lepší dělat štěstí než neštěstí. Lidi nám říkají, že z nás mají radost, že je nabíjí, když vidí, že láska existuje. Vyhýbáme se jediné věci. Nemoralizujeme.“

 

Otevřenost má své hranice

Otevřenost Karin Babinské je skutečně mimořádná, ale má své hranice: „Vždycky píšu o tom, co se stalo. Každý, kdo blog čte, ví, co se u nás děje. Když se pak potkám s kamarády, tak nemám o čem povídat, protože z blogu ví, jak se mám. Richard se mou otevřeností baví, dokonce to byl on, kdo mi navrhl, ať píšu. Má otevřenost je taková, že co bych řekla komukoli, koho potkám, tak to napíšu, a co bych neřekla ani své kamarádce, to nenapíšu. A to je pro mě měřítko, co můžu a nemůžu pustit ven," prohlásila v rozhovoru pro iRozhlas.cz. 

Moje druhá polovina, se kterou souzním

O čem se už Richard příliš nebaví, je fakt, že se mu rozpadla dvě manželství, druhé údajně kvůli jeho nevěrám, a to přes to, že v něm zplodil dvě děti: „Asi to vypadá, že jsem jen tak utekl od rodiny. Psalo se, že jsme se spustili už při natáčení Křídel Vánoc, co všechno jsme snad nedělali. Pravda je taková, že mi seznámení s Karin jen ukázalo, že je opravdu možné někde na světě najít svou druhou polovinu, někoho, s kým můžete souznít, někoho, kdo vás může vnímat takového, jaký jste,“ tvrdí v rozhovoru poněkud pateticky. 

A byla svatba veliká, a to 27. července...

Odešel jsem ze vztahu, protože jsem nebyl šťastný

Skutečnost ale asi byla mnohem prozaičtější a pro jejich tehdejší partnery zřejmě dost nepříjemná. Jak Richard, tak Karin se totiž seznámili, když byli oba v jiných vztazích. Jako první opustil svou rodinu Richard: „Já odešel ze vztahu, protože jsem pochopil, že nejsem šťastný. Říkal jsem si, že už nemusím mít v životě tolik času, že ho nechci marnit. A že pokud chci svůj život změnit, musím to udělat hned a sebrat odvahu. I když to nebude jednoduché.“ A Karin pro MFDnes dodala: „Nevěděl, jestli já taky odejdu.“ Svědomí mají prý oba čisté: „Začali jsme být spolu, až když jsme oba odešli od partnerů. Je to s čistým štítem. Ano, já odešla ze vztahu kvůli němu, protože jsem se opravdu zamilovala. Někdy mám vnitřní pocit, že některé věci musím udělat, a pak přestávám uvažovat logicky. Kdybych uvažovala logicky, tak bych ve čtyřiceti nemohla odejít z rodiny, která svým způsobem fungovala, do absolutní nejistoty k někomu, kdo má dvě děti. Já prostě nemohla jinak,“ uzavřela Karin Babinská. 

Z této dvojice má „bohatší“ minulost Richard 

Český zpěvák a herec Richard Krajčo se tedy v létě potřetí oženil. Jde o jeho třetí manželství; v roce 2005 si vzal zpěvačku Ivu Frühlingovou, manželství ale nevydrželo ani rok – již po půlroce měli u soudu první rozvodové stání. „Nebaví mě pořád tvrdit, že naše manželství je super, když spolu nežijeme. Bydlím už dva a půl měsíce sama. Hrozně to bolí, ale chci, aby to lidi věděli. Asi jsme neměli stejné představy o manželství, možná jsme se v tom neshodli. Já si nemyslím, že on je špatný, já si prostě jenom myslím, že jsme se nepochopili,“ prohlásila zpěvačka v roce 2006. Krajčo to nikdy vlastně nekomentoval. Zdá se, že jeho první manželství byl omyl a on Ivu bleskově opustil. Ta to poměrně dlouho rozdýchávala, zvláště proto, že kvůli Richardovi opustila rozjetou kariéru ve Francii a vrátila se natrvalo do Česka.

 

Druhé manželství uzavřel v roce 2008, s matkou svých dvou dětí, Bereniky a Richarda, Markétou Poulíčkovou. Bývalá modelka a ´nebožka´ ušatého sporťáka Poulíčka ho prý po pětiletém manželství vyhodila kvůli nevěrám, to jsou ale jen spekulace bulváru: „Ano, rozvádíme se. To je vše, co k tomu řeknu. Prosíme všechny, aby respektovali naše soukromí," řekl v roce 2013 Krajčo pro server iDnes.cz. No a film Křídla Vánoc, mimochodem výborný a podle nás nedoceněný, má vročení 2013… Takže do třetice se to konečně povede? Přáli bychom jim to, velkých lásek není nikdy dost... 

Opustil ženu i divadlo a šel za svým 

Richard hrál léta v Národním divadle, odkud odešel s hlasitým prásknutím dveří v roce 2013 (zdá se, že to byl pro něj přelomový rok v profesním i soukromém životě) – výpověď na protest proti způsobu odvolání ředitele první scény Jana Buriana ministrem kultury Jiřím Balvínem… Od té doby se věnuje jen své kapele. 

S kapelou Kryštof vydal pět alb, právě tento víkend se konala mostr akce na pražském Strahově: Na fotbalovém stadionu Evžena Rošického vystoupil Kryštof v sobotu i v neděli;  formace okolo Richarda Krajča slavila 25 let své existence. Již v pátek bylo celkem 40.000 vstupenek na sobotní show beznadějně vyprodaných; pořadatelé celkem za oba dny očekávali cca 70.000 fanoušků…

 

V minulosti si Richard poněkud ublížil podporou hned několika různých stran, nyní „kope“ za Andreje Babiše, on sám ale tvrdí, že nepodporuje ANO, nýbrž Agrofert: „Já se nespojil s politickou stranou, ale s jednou z velkých firem v této republice a není jediná, která s námi, s kapelou, spolupracuje,“ prohlásil Krajčo pro MF Dnes. 

V dalším filmu Babinské bude hrát opět Krajčo 

Karin Babinská na sebe poprvé upozornila debutem Pusinky, ve kterém dostaly velký prostor herečky Marie Doležalová, Sandra Nováková a Petra Nesvačilová. Karin má dceru Jasmínu s kameramanem Martinem Doubou. V roce 2013 režírovala film Křídla vánoc, ve kterém hrál také Richard Krajčo, s nímž od té doby žije. Pro kapelu Kryštof natočila také několik videoklipů. O svém životě a Richardovi (a dětech píše blog Kecy kecy kecičky, z něhož přes prázdniny tvořila knihu, která vyjde v listopadu; ukázku z něj najdete na konci článku). 

Nyní se chystá na další film Za sny: „Scénář je sice dávno hotový, ale protože jde o velmi náročný projekt s natáčením v zahraničí, musíme sehnat hodně peněz. A na tom nám to zatím trošičku vázne, protože sehnat dobrou evropskou koprodukci je náročné. V současné době čekáme, jak dopadnou granty. Pokud dobře, měli bychom na podzim začít točit. V hlavních rolích by se měli představit Hanka Vágnerová a Richard Krajčo," uvedla Karin Babinská pro iRozhlas.cz. 

Z blogu Karin Babinské: Od naší svatby uběhly dva týdny...

Dva týdny s novým jménem, které zatím vůbec neumím používat a moje rozpaky při představování, když se spletu nebo zadrhnu, musejí být pro okolí občas úsměvné. 

Z líbánek jsme se vrátili zpátky na statek a včera jsem napsala nový blog. O svatbě i o líbánkách, jak jsem minule slíbila.

Ale jak jsem minule rovněž slíbila, všechny nové blogy se od této chvíle objeví až v knize, kterou pro vás teď připravuju a věnuju ji spoustu energie.

Stala se momentálně požíračem veškerého mého volného času. A volným časem myslím chvíle, kdy nepobíhám kolem dětí, nestarám se o naše nové přírůstky (dva králíci a želvička), nejezdíme po výletech nebo nevyvařuju jak pro celou jídelnu, což vzhledem k množství návštěv, které za námi jezdí, není zas tak neobvyklé.

Prostě na knize makám, kdy se dá.

Richard je naštěstí nesmírně tolerantní a bere moji zaneprázdněnost s úsměvem: „Já jsem ti to říkal.“ 

Ano. Říkal.

Když jsem mu před prázdninami, které měly být původně nepracovní, oznámila, že během následujících dvou měsíců míníme dát dohromady celou knihu, varoval mě, že budu trávit prázdniny u počítače. Nevěřila jsem a celé si to představovala mnohem jednodušeji.

A teď ty prázdniny u počítače trávím! Nevadí.

Naplňuje mě to radostí. I když se zároveň už moc těším, až to bude hotové. 

A ještě jedna ukázka z blogu, která se týká citace v titulku:

Já: „O čem mám psát, miláčku?“

On: (s lehce lhostejným výrazem) „No… nevím, lásko.“

Já: „Tak já budu psát o sexu.“

On: (s lehce zděšeným výrazem) „No… nevím, lásko.“

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

 

Vložil: Michaela Špačková

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace