Kraj / sekce:
Okres:
obnovit
S cestovatelem Milošem Beranem

S cestovatelem Milošem Beranem

... do Číny a dál, za exotikou. Trocha povídání a nádherné fotky

Co zaujalo Jiřího Macků

Co zaujalo Jiřího Macků

Každou středu i neděli něco trošinku hlubšího k zamyšlení od doyena redakce

Koronavirus ´2020

Koronavirus ´2020

Vše o pandemii, ať už si myslíte, že byla a bude, anebo naopak

Naše ekologie

Naše ekologie

Co si KL myslí a co mohou v této oblasti s čistým svědomím doporučit

Vaše dopisy

Vaše dopisy

V koši nekončí, ani v tom virtuálním na obrazovce

Sobota Pavla Přeučila

Sobota Pavla Přeučila

O víkendu jen lehčí čtení od našeho kulturního redaktora

Premiéry Pavla Přeučila

Premiéry Pavla Přeučila

Filmové hity. A kdy jindy než ve čtvrtek

Zápisníček A.V.

Zápisníček A.V.

Občasník šéfredaktorky, když má něco naléhavého na srdci. A zvířátko nakonec

Přečetli jsme

Přečetli jsme

Noviny, časopisy, weby, nic zajímavého nám neunikne. S naším komentářem pak ani vám

VIP skandály a aférky

VIP skandály a aférky

Vážně nevážně o událostech, které hýbou českým šoubyznysem

Komentář Štěpána Chába

Komentář Štěpána Chába

Každý den o tom, co hýbe (anebo pohne) Českem

Kultura

Kultura

Knížky rádi čteme, rádi o nich píšeme. Nechybí exkluzivní recenze

Tajnosti slavných

Tajnosti slavných

Chcete vědět, co o sobě slavní herci, herečky i zpěváci dobrovolně neřekli či neřeknou?

V jednom má Babiš pravdu. Všeci kradnú. Aneb když marketingově milé „Ahoj lidi“ začíná znít jako „Sieg Heil“… Sobotní komentář Štěpána Chába

komentář 16.09.2017
V jednom má Babiš pravdu. Všeci kradnú. Aneb když marketingově milé „Ahoj lidi“ začíná znít jako „Sieg Heil“… Sobotní komentář Štěpána Chába

Autor: Facebook

Popisek: Andrej Babiš

V ČT byl generálním ředitelem zamítnutý dokumentární film Selský rozum o praktikách Andreje Babiše. Nebude se vysílat. Podle Dvořáka dokument nepřináší nové informace, ale pouze přežvýkává ty minulé. To znamená, že Andrej Babiš ničí nevybíravými metodami konkurenci, produkce potravin jeho firem hraničí se snahou vymlátit obyvatelstvo a že skutečně jediné, co Babiš neovládá, je právě ta čeština. Jinak už má prsty všude a ve všem.

Jaký je dokument Selský rozum? Manipulativní. Jako většina dokumentů, které se netočí kolem životosprávy antilop. V těch správných místech vyhrává melodramatická hudba, která má podkreslovat závažné věty plynoucí z mluvících hlav dotázaných. Zvykli jsme si na scénickou hudbu v hollywoodských filmech, zvykneme si i v dokumentech. Ač bychom tak nějak měli tušit, že když nás podkreslující hudba žene do emocí, tak tvůrci nevěří obsahu. 

Máme tu zadání, máme tu ty správné lidi, ten správný aktivismus a načasování. A hlavně, máme tu Babiše, kterému by politicky ublížila jen poprava. A to jen tak, že se nebude moci osobně zúčastnit vlastní inaugurace na pána republiky. Protože odpor lidí k politice posledních osmadvaceti let je natolik zbytnělý, že není jiná možnost, než se smířit s faktem, že onen slovenský Lakatoš nás tu zaneřádí na další čtyři roky. 

Ahoj lidi!

U rozhodnutí Generálního ředitele ČT je dobré počítat s jednoduchou premisou – nebude sloužit jako hlásná trouba jedné strany. Kde je dokument o Kalouskově podpultové činnosti? Kde se řeší Sobotkova / Bakalova OKD? Kde je dokument o Klausovi, Zemanovi, Havlovi, Luxovi a dalších? Kde a kdy se provětrají zlodějiny ostatních? Všeci kradnú a kradnú jen proto, že si nastavili pravidla vhodná ke kradení. Takže potrestaní budou pouze v okamžiku, kdy jejich nevýhody začnou politické „opozici“ převažovat nad výhodami. Pak se začne brousit břit gilotiny.

 

Protože platí pravda Andreje Babiše – všeci kradnú. A je zbytečné ten chlív rozdělovat na partaje. Když všeci, tak všeci. A to včetně Andreje Babiše. A vlastně jen to, že jeden ze zlodějů mluví jako my a říká „Ahoj lidi, jak se máte!“, že zní jako strýček z Opavy, který sice nemá politický program, nemá vizi pro republiku, ale zato se nádherně předvolebně oženil za asistence těch největších kýčů z telenovel a je takový, no, takový, jací bychom chtěli být my všichni, tak to je důvod, proč uděláme zloděje strážcem pokladny. Už zase. 

Když si oběť volí, který z lapků ji okrade

Snažit se potopit jednoho ze zlodějů? Podobně dobrý nápad, jako bojovat proti hurikánu kýcháním. Protože rychlost vzduchu při kýchnutí je až 170 kilometrů v hodině. Hurikán fičí rychlostí 200 kilometrů v hodině. Prostým odečítáním se tak dostaneme na 30 za hodinu a to už je brnkačka i pro nestabilního důchodce. To je větřík tak akorát k očesání jabloně na zahradě. Ovšem při blaženém pohledu na větrem očesávanou jabloň nevidíme, že nám za zády odlétá se střechou i dům.

 

Všichni poukazují na zloděje. Ať už toho, nebo toho druhého. Nikdo se nepozastavuje nad tím, že žije v systému, který zloděje očividně generuje jak na běžícím pásu. Vždyť všici kradnú, tak co si všici stěžujú. Kraďme, bude nám lépe. Budoucí premiér země nechť je nám příkladem.

 

 

Válcuje vás život, úřady, politici? Pošlete nám svůj příběh na .     

Vložil: Štěpán Cháb

Cookies nám pomáhají k Vaší spokojenosti

Tento web používá soubory cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.

Další informace